Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Misisska
Misisska
Vloženo 26. 4. 2018
Líbí se mi

Plastia Berberis

Misisska
Misisska
Vloženo 26. 4. 2018
Líbí se mi
Plastia Berberis

Plastia Berberis

Asi poprvé se stalo, že nevím, jak začít jak jste postřehli, dnes proběhlo zážitkové testování truhlíků Plastia Berberis.
Je to až neuvěřitelné, jak mne tato firma z Nového Veselí zaujala. Nejen, že vyrábí skvělé truhlíky, ale i květníky, nářadí pro pěstování, květináče a vermikompostér (to je kompostér se žížalama pro domácí použití). A spoustu jiných dalších fajn desingových věciček pro lidi, co se rádi hrabou v hlíně.
Na samotném testování jsme si mohli nejdřív vybrat barvu truhlíku v délce 60 cm. Přišla jsem pozdě, moje milovaná zelenobílá byla fuč. Ale co, ty truhlíky vypadají úžasně všechny. Nicméně cena jednoho truhlíku je celkem přívětivá a to 490 Kč, což pro tak krásnou užitečnou věc není zase tolik peněz. Pak začala prezentace samotné firmy.
Za pozornost určitě stojí zmínka o tom, že se jedná o českou firmu, která je na trhu již 25 let a začínala výrobou plastových háčků. Je úžasné, kam se za těch 25 let posunuli. Jejich zaměstnanci jsou zejména ženy. Manažeři firmy se snaží do pracovního procesu zapojovat hlavně ženy vracející se po delší době do pracovního procesu. Třeba po mateřské dovolené, po delší nemoci nebo třeba těsně po škole. Celá firma jede v duchu Zero Waste, nejen promyšleným pěstováním domácích plodin v domácím prostředí, ale i smýšlením. Jako příklad uvedu, že přesazovací podložky jsou výráběny z použitých reklamním banerů. K samotnému truhlíku jsme jako dárek dostali tuto podložku, zahradnické rukavice a krásnou zelenou lopatku.
Po prezentaci firmy Plastia CZ proběhla prezentace zahradnictví GREEN-DECOR. Květinářství, či spíše zahradnictví své květiny nedováží, ale pěstují v České republice, čímž razantně snižují emise a šetří energii a vlastně celou planetu. Jejich obchůdek najdete na pražském Žižkově.
Paní z Green Decor nám ukázala, jak květiny do truhlíku zasadit, jal vlastně celý truhlík sestavit a také nám pomohla vybrat si květiny do vlastního truhlíku. Pak proběhlo samotné sázení květin. Já si vybrala lesní jahodu, protože jsem dceři jahůdky slíbila. Pak převislé muškáty a ten zbytek si samozřejmě nepamatuji. Ale těším se na výsledek, až se květinky z této náročné akce vzpamatují a krásně rozkvetou.
Jako vždy byla nálada v pražské pracovně ŽENY sro přátelská, mají skvělou kávu a bylo připraveno úžasné občerstvení.
Nakonec jsme ještě všechny dostaly tulipán od firmy Green Decor a slevu 10% na nákup.

A já jdu šetřit na vermikompostér, což je již delší dobu moje must have, protože se v naší domácnosti o Zero Waste snažíme a protože by žížalí čaj naším rostlinkám dost chutnal a protože Plastia má ty vermikompostéry prostě nádherné. Asi se budu muset dřív zařadit do pracovního procesu, abych si ho mohla pořídit a doufám, že najdu firmu, která je smýšlením podobná Plastii! 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 27. 4. 2018

wau!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 185
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.