Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

JANE H.
JANE H.
Vloženo 18. 12. 2013
Líbí se mi

Pečení s Markétou

JANE H.
JANE H.
Vloženo 18. 12. 2013
Líbí se mi
Pečení s Markétou

Pečení s Markétou

Kuchařka Markéta, žena z Žen sro pořádala kuchařský kurz. Kdo sleduje web i facebook Žen, věděl, že jsme si samy mohly zvolit, co budeme vařit. Boj to byl těsný a nakonec zvítězilo pečení perníčků.

Zrovna jsem měla čas, tak jsem si říkala, fajn, zajdu do pracovny, Markéta určitě připraví těsto a my budeme vykrajovat a hlídat troubu. Dámy, OMYL!

Vstoupily jsme do pracovny, která se změnila na takovou menší pekárnu, na stolech byly připraveny ingredience, misky, vařečky a dokonce pro nás zástěry. Přišla Markéta a rozdala nám "božský" to perníčkový recept a řekla: " Ženy, oblékněte zástěry, vemte misky a společně jdeme každá připravovat těsto." Vajíčko, mouka, med, čokoláda atd..mícháme , patláme a nakonec vyválíme těsto. Čeká nás vykrajování, ale ne jen tak ledajaké. My totiž pečeme perníkovou chaloupku! Ano, čtete dobře, některé z nás pečou perníčky poprvé a rovnou si "postaví" domeček.

Z trouby se line krásná vůně a tak je čas vyndat plech, chvíli vyčkat až perníčky zchladnou a můžeme zdobit. "Cihly" neboli díly na chaloupku jsou hotové, "malta" připravena, takže jdeme "zdít". Lepení a držení je práce náročná, ale naše horské chatky a chalupy drží! Doladíme detaily a je hotovo.

Tohle pečení se povedlo, nic jsme nespálily, upekly nádherné domečky, dokonce  ten můj přežil cestu domů a ted´mi tu dělá hezkou zimní dekoraci.

Byly to krásné 3 hodinky a my si díky Markétě vyzkoušely, že chaloupka není zase tak težká jak se zdá a přístě to zvládneme levou zadní. Nicméně se těšíme na další vaření nebo pečení.

Co byste se rády naučily?

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 5. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 4. 2020

Odpovědět
Amanda
Amanda 27. 10. 2015

Odpovědět
Jezi
Jezi 29. 4. 2015

Šikulky.

Odpovědět
deeana
deeana 20. 4. 2015

krásná práce

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 856
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.