Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

JTinaCZ
JTinaCZ
Vloženo 31. 7. 2018
Líbí se mi

Ostře sledovaná okna (a prsa)

JTinaCZ
JTinaCZ
Vloženo 31. 7. 2018
Líbí se mi
Ostře sledovaná okna (a prsa)

Ostře sledovaná okna (a prsa)

A také ostře sledovaná prsa. Proč? Protože jsem si vybrala k otestování limitovanou edici okenního vysavače alias aku stěrky Kärcher WV2 Premium Pink Ribbon, jehož koupí přispějete 50 Kč obecně prospěšné společnosti Aliance žen s rakovinou prsu. No a to je přece pěkný počin, co stojí za podporu.

Primární zájem ale zůstává u oken a u toho, jak tenhle růžovo-černý fešák dokáže dělat to, co má.

Tak předně. Okna to za vás bohužel neumyje, ale ta doba, kdy se  budou mýt okna sama a já to budu s drinkem sledovat z gauče, už určitě nemůže být daleko (věřím tomu už 25 let). A do té doby je každý pomocník, který vám tu tíhu domácích prací ulehčí tím, co je třeba velebit a chválit.

Testování v extrému

Já jsem se do testování pustila s extrémně špinavými okny. Částečně je to dané tím, že mě mytí oken prostě nebaví a částečně tím, že jsem je nechávala ještě chvíli a ještě chvíli, aby se mohl nový člen domácnosti fakt předvést v nejlepším světle = největším zápřahu. A že měl co dělat, protože letní období v našem domě charakterizuje především velké množství much, které neustále sedají na okna. Pánbu ví, proč to dělají, zavřeným oknem prostě nevyletí, ale dřepí tam celou sezonu. A pak podle toho ty okna také vypadají.

Představovat stěrku a vysavač Kärcher WV 2 Premium (u mě v limitované edici s růžovou stužkou) asi netřeba, pokud byste trpěli nedostatkem informací, tak mrkněte na Karcher.cz. Krasavec WV 2 Premium slibuje ušetření námahy (až třikrát rychleji prý okna umyje) a super skvělé čištění hladkých povrchů jako jsou okna, zrcadla či jakékoli dlaždičky. Bonusem navíc je pak kompaktnost přístroje, který se velmi dobře drží v ruce, elektrické odsávání eliminuje odkapávání vody a tu špinavou vodu z oken pak zkrátka vylejete, aniž byste s ní museli mít jakýkoli fyzický kontakt.

Testovani Karcher

Třikrát rychleji ne

Tak třikrát rychleji s ním okna neumyjete, ačkoli okna, která myjete pravidelně, možná ano, to bych nerada výrobci křivdila. Zátěžovou zkouškou extrémně špinavých oken ale Kärcher i tak prošel na jedničku.

Použila jsem i vzorek čisticího roztoku k umývání oken a poté co došel, jsem ho vyměnila za léty osvědčený přípravek, který používám na okna - Window cleaner od společnosti Eurona. Tahle kombinace se ukázala jako naprosto luxusní. Takže výsledky. 

Výsledky testování 

  • Celkem umyto: 3 velká okna, 3 velká dvou-okna, jedny francouzské dveře a jedny balkonové dveře (oboje také velké )
  • Stupeň znečištění: nejvyšší  
  • Stupeň spokojenosti: 9 (na stupnici od 1 do 10)

 

PLUSY (+) 

  • Jednoduché použití

Tedy poté, co zjistíte, jak přístroj složit. Připravte se na to, že návod je na obrázcích velmi podrobný, pokud jste tedy milovnicemi manuálů a návodů, přijdete si na své. Já jakékoliv manuály nemám ráda, takže jsem zabrousila na Youtube a našla si videonávod, který mi přijde jaksi jednodušší na pochopení, třeba tady od uživatelky Obyčejná máma. Mimochodem - zaujalo mne, že řada videí na Youtube na Karcher windows cleaner je v režii mužů…WTF? Třeba tady

Testovani Karcher

  • Prakticky nulový kontakt s vodou

Ať už čistou, špinavou či čisticím prostředkem. Ono to fakt funguje báječně – prostě stěrkou vezmete okna, přičemž stěrka integrovaná do rozstřikovače s čisticím prostředkem rozhodně šetří čas, a pak vysavačem okna vysajete. Doporučuji pomalými, táhlými pohyby, pokud bude vás pohyb moc rychlý, vysavač logicky nestíhá tryskotempo a mohou vám na okně zůstat šmouhy. Pokud ale dodržíte jemný, táhlý pohyb, kocouři na okně nehrozí. I tak ale doporučuji mít pro perfekcionisty připraven ještě suchý, čistý hadřík, kterým případné nedostatky přetřete. Počítám, že by vám to nemělo zabrat víc než setinu vteřiny.

  • Tichý chod

Přístroj je vážně tichý, spíš si tak jemně „vrčí“, nic, co by Vás od práce mělo rušit. A já si k tomu na plné pecky obvykle pouštím muziku, takže vrčení slyšet není vůbec.

  • Variabilita  

Nefunguje to jen na okna…ale funguje to dobře na jakoukoli vodu na jakémkoli povrchu. Samozřejmě že stačí vodu utřít hadrem, ale tohle je efektnější a tak nějak si nezamažete/nezamokříte ruce a tak nějak nemusíte ten hadr ždímat….a jsme zase u bodu dva – tedy nulový kontakt s vodou. A když si ponecháte krabici od produktu, po umytí oken tam stěrku a vysavač šoupnete a nezabere vám zbytečné místo. Pravděpodobně ho ale jako já budete mít někde při ruce u kuchyňské linky, protože člověk nikdy neví…

Testovani Karcher

MÍNUSY (-)

  • Chybí jednoduše dohledatelné instruktážní video

Videonávod přímo od Karcheru – není. Nebo jsem ho alespoň nenašla, respektive při vyhledávání mi Youtube nic nenabídl, nakonec jsem si dohledala český kanál a našla toto, což je megavtipné, ale jako návod to neposlouží. Škoda.

  • Rohy oken nejsou 100%

Možná je to tím, že to neumím. Ale v rozích zůstavaly kapky vody, gumové lamely v rozích tak dobře nedržely, což jsem vyřešila tím, že jsem okna vzala seshora dolů a pak zleva doprava. 

  • Potah na stírání z mikrovlákna na suchý zip 

Ten sucháč nehodnotím zrovna pozitivně, zatím samozřejmě funguje, ale mám zkušenost, že se časem sucháč „otupí“ a pak to nebude dobře držet. Lepší by to bylo asi klasicky na úchyty, což jsem ve videu zahlédla zřejmě v nějaké nižší řadě. Každopádně - když máte hodně špinavá okna, je třeba potah sundat po každém mytí jednoho okna a vyždímat ho (viz. fotogalerie). Pokud myjete okna co každý měsíc a jsou prakticky čistá, tak samozřejmě tam je to v klidu. 

Fotky včetně videí ve sdíleném albu na Google Photos - Testování:Kärcher WV 2 Premium

Celkový dojem a doporučení 

Spokojenost. Doporučila bych všem, koho nebaví umývat okna (a teď myslím to umývání ve stylu drhnu drhnu čisticím prostředkem a pak suším suším - hadrem nebo novinama a pak se rozčiluju a rozčiluju, že tam mám kocoury) a kdo si rád ušetří práci v domácnosti. Kärcher WV 2 Premium za vás sice ty okna neumyje sám, pořád je vašich rukou třeba, ale vše jde snadněji, neumažete se u toho a okna budou čistá a celý proces celkem rychlý (sice ne třikrát rychleji z mé zkušenosti, ale dvakrát určitě jo). 

Cena je různá, ale rozhodně ne hrůzná, na Heuréce  začíná na nějakých 1 400 Kč (Pink Ribbon na 1 600 Kč) a to je fakt částka, která tomu komfortu odpovídá. 

JTinaCZ

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Hehe, tak tento článek mě velice pobavil My jsme si nedávno měnili naše okna, protože byly v doslova desolátním stavu a vůbec nevím, jak a kdy k tomuto došlo... No nicméně, naše okna jsou nově také ostře sledována, protože jsme si pořídili nové z těchto stránek zde - https://www.oknoplastpn.cz/ a raději už je kontrolujeme pravidelně, abychom je nemuseli brzy zase měnit

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 3. 6. 2020

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 2. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 19. 12. 2019

Děkuji za užitečné rady. Také přemýšlím, že si stěrku na okna koupím. V létě jsme si pořídili nová plastová okna z https://www.jis.cz/plastova-okna/ a když je myji ručně, tak na nich mám pořád šmouhy. Vyzkoušela jsem různé rady, ale vše je marné, tak vidím jediné řešení v kvalitní stěrce.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 361
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.