Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Dana Pe
Dana Pe
Vloženo 8. 5. 2018
Líbí se mi

Netradiční šperk

Dana Pe
Dana Pe
Vloženo 8. 5. 2018
Líbí se mi
Netradiční šperk

Netradiční šperk

Netradiční ŠPERK potěší každou ženu

Je půvabný a elegantní a vytvoříte si ho za pár korun a během několika minut. Ano, vy sami… Jeho výrobu zvládnou i ti, kteří nejsou moc zruční a nemají se zhotovováním šperků zkušenosti.

Takže dnes tvoříme s mou kamarádkou Zuzkou Řeřichovou, která na co sáhne, to se jí podaří a umí to fakt všechno perfektně. Jóóó… a světe div se, fotky jsem tentokrát pořizovala sama!

Potřebovat budete tak trochu netradiční věci.

Připravte si:

 černou koženou šňůrku o délce kolem 120 - 150 cm * asi 20 kovových podložek pod šroubky * lak na nehty v červené barvě.

 A jdeme na to:

1. Ze všeho nejdříve si podložky natřete lakem na nehty nejprve na jedné straně, a po chvilce, až lak už „nelepí“, na straně druhé. Práci provádějte na igelitové podložce. Nezašpiníte si stůl a navíc se pak dobře „odloupnou“.  Nechte kroužky důkladně proschnout (nejlépe do druhého dne). 

 

2. Pak začněte s navlékáním podložek na šňůrku. Šňůrku použijte vždy o polovinu delší, než bude délka výsledného náhrdelníku, protože se protahováním přes kroužky zkrátí. Šňůrku prostrčte vrchem do prvního kroužku, a umístěte ho přibližně 20 - 30 cm od začátku šňůrky. Kroužek si přidržte a pak vrchem prostrčte druhý kroužek, přisuňte jej k prvnímu a šňůrku veďte spodem do prvního kroužku. Utáhněte. Tím se zároveň oba kroužky na šňůrce upevní.

3. Postupně přidávejte stejným postupem další kroužky a nezapomeňte je vždy srovnat k sobě a dobře utáhnout. Počet kroužků závisí na vás, ale vždy by měly být oba konce šňůrky stejně dlouhé a ozdoba uprostřed.

4. Na závěr oba konce šňůrky spojte. Méně zruční „obyčejným“ uzlem nebo mašličkou, ti zkušenější mohou oba konce ozdobit malým korálkem nebo použít řetízkové zapínání (k sehnání ve speciální „korálkárně“).

Co ještě vyrobila Zuzka?

Náš fotopostup je pouze orientační. Možností „navlékání“ podložek je více, vyzkoušejte různé způsoby a inspirujte se výtvory Zuzky v naší galerii. Když si koupíte podložky s větším středovým otvorem, použijte místo kožené šňůrky stuhu nebo naopak tenký vlasec. Kroužky je možné zkombinovat i s korálky. Šperk působí elegantně, i když vynecháte lak a podložky zůstanou v původním „kovovém“ designu. Popusťte uzdu své fantazii a pusťte se do díla. Výsledek vás určitě mile překvapí.

  

 

 

 

 

Tento návod vyšel v magazínu Paní domu 4/2017

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Já jsem si nedávno takovéto netradiční šperky kupovala z obchodu https://www.antikart.cz . Tyto mi je velice připomněli, protože vypadají skoro stejně až na to, že ty moje jsou trochu z jiného období a dají se už počítat prakticky za starožitný kousek na mém krku Ale jinak velice pěkný kousek.

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 5. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 11. 5. 2018

Moc pěkné.

Odpovědět
Dana Pe
Dana Pe 11. 5. 2018

vyzkoušejte to, fakt je to snadné

sipeji
sipeji 9. 5. 2018

skvělý nápad

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 354
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.