Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA
Vloženo 6. 8. 2020
Líbí se mi

Není sphynx jako sphynx aneb Co všechno je možné v Rusku?

U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA
Vloženo 6. 8. 2020
Líbí se mi
Není sphynx jako sphynx aneb Co všechno je možné v Rusku?

Není sphynx jako sphynx aneb Co všechno je možné v Rusku?

V Rusku je doma hned několik kočičích plemen. Vedle sibiřské kočky a její sestry něvské maškarády, které se věnoval náš předchozí článek, je to také ruská modrá kočka. Ano, nejenom britská kočka je modrá, ve skutečnosti modrá barva náleží k jiným plemenům víc než ke kočce britské. Jde právě třeba o ruskou modrou kočku, pro kterou je modrá barva základním poznávacím znamením. Zato britská kočka může být zbarvena v celé škále odstínů.

Rusko má také svého sphynxe, a to dokonce hned dva. Je to donský sphynx a tzv. pěterburgský sphynx - peterbald, plemeno, které vzniklo zkřížením donského sphynxe a orientální kočky. Kde jinde než v ruském Petěrburgu (Petrohradu)?

 

Bezsrstá kočka se srstí

Petrbald se řadí mezi bezsrsté kočky, avšak nedá se říct, že by kočka byla zcela nahá. Standard uznává srst do délky dvou milimetrů. Přitom koťata se rodí nezřídka se srstí, kterou pak postupně ztrácí. Zajímavostí je, že někdy se koťata peterbalda rodí s otevřenýma očima, v tom jsou mezi kočkami jedinečná. Dospělá kočka může být zcela bez srsti, ale také jemně ochmýřená. Může mít chloupky jen na určitých částech těla, navíc drsné, či naopak hebké jako samet. Každý peterbald je unikát. Srst se navíc během života může měnit.

Po orientální kočce zdědil peterbald nápadně velké uši, štíhlé tělo a klínovitý tvar hlavy. Na rozdíl od orientální kočky a jiných plemen má však nadmíru přátelskou a společenskou povahu.

 

Péče o kočku

Vypadá sice tak trochu jako mimozemštan, ale je to pravý domácí mazlíček, který se bude rád tulit, hrát a předvádět. Je to inteligentní a učenlivá kočka, která bude vděčná za péči člověka. Základem péče o bezsrstou kočku je pravidelné čištění uší a očí. Peterbald nemá řasy, a tak jsou zejména oči značně citlivé. Kočce nesvědčí ani výkyvy teplot nebo prašné prostředí.

Ať už jde o kočku se srstí nebo bezsrstou kočku, její kondice je vždy z velké části postavena na kvalitní stravě. Kočka jako ryzí masožravec potřebuje zejména živočišné bílkoviny. Právě na nich jsou založené granule pro kočky Nativia, české granule, které připravuje firma z podhůří Orlických hor.

Krmivo pro kočky Nativia obsahuje sušené arktický kril jako zdroj cenných omega 3 nenasycených mastných kyselin nebo přírodního antioxidantu astaxantinu.

Více o granulích pro kočky Nativia tady...

Zdroj obr.: YouTube

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 16. 8. 2020

zajímavá kočička

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 521
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.