Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Vybavení teras pro letní období. Skvělý vzhled a funkčnost s nízkými investicemi

Líbí se mi
Vybavení teras pro letní období.  Skvělý vzhled a funkčnost s nízkými investicemi

Vybavení teras pro letní období. Skvělý vzhled a funkčnost s nízkými investicemi

Ukážeme vám pár triků, jak si zařídit terasu na léto, aniž by vaše peněženka příliš utrpěla. Stín na terase uvítá každý a pokud raději pojede na dovolenou, než abyste daly desítky tisíc za zastřešení, mohl by se vám líbit jednoduchý trik s lanky a textilií opatřenou kroužky na provlečení. 

JAK NA LANKA. Pokud máte vzdálenosti delší než 3m na šířku, je dobré použít kotvící tyč nebo hranol, aby nedocházelo k velkému prohybu lanka. Prohyb lana záleží na váze zvoleného materiálu. 

JAK NA LÁTKU. Pokud zastínění řešíte jako opravdu sezónní záležitost, nebojte se použít obyčejnou látku z výprodeje. Dešti nezabrání, ale pokud jde o zastínění, splní účel dostatečně. Chceteli, aby vám stínění vydrželo více sezón a vypadalo stále dobře, podívejte se po materiálu s UV ochranou pro stálost barev, teflonovou úpravou proti špinění a především zátěrem proti dešti. K dostání je sortiment české výroby výborné kvality a omezenější barevnice. 

Polyesterová tkanina s PUR zátěrem a gramáží 220g se cenově pohybuje okolo 180 Kč za m2. Kdo si rád vybírá z široké škály odstínů a zároveň hledá co nejlepší cenu, bude nadšen z nabídky firem typu Sunbrella, jejichž sortiment lze zakoupit přes ebay nebo přímo přes stránky výrobce. Při troše trpělivosti při hledání na internetu seženete krásné dekory za stejnou cenu. Určitě si ale ohlídejte cenu za dopravu a pečlivě přepočítejte šíře látky a kupovanou délku. Obvykle se uvádí rozměry v palcích/yardech, ceny v dolarech či librách. U nás či na Slovensku se dá Sunbrella a obdobné látky pořídit také, ale cena je pak okolo 600 Kč za metr.  

Výhodou širokého sortimentu a nízkých cen pak je, že si můžete našít polstry na sezení, poštářky, ubrousky a podobně a dovolit si hru tón v tónu i hravější kombinace.Zakoupenou metráž si šikovnější včetně osazení kroužky ušijí samy, pokud si na to netroufáte samy, oslovte nejbližšího čalouníka. Jde o nenáročné a rychlé šití za nízkou cenu.

UŽÍVÁNÍ. Při větších šířkách teras bych doporučila cca 3 metrové délky, abyste si mohly hrát jak se stínem, tak sluncem na terase během dne. V případě silného větru je určitě vhodné shrnout stínění na stranu. Manipulaci ulehčí kombinace klasické záclonové manipulační tyče s háčkem a větší očko našité na stínění. Tyče se dají snadno zakoupit v hobby marketech. Látky s protišpinivou úpravou stačí vzít vapkou nebo hadicí s vodou (raději bez saponátů, spíše mýdlový roztok), obyčejné látky bez voděodolných úprav vyperete. Výhodou je, že během zimního období stínění snadno sundáte a nemusíte se bát nedostatku světla v interiéru, jak bývá častou obavou u pevných pergol bez využití makrolonu. 

Dokončili jste dům, ale nezbývají peníze na nákup sedacího nábytku? Zapojte fantazii a třeba využijete něco ze svých zdrojů. 

STARÁ POSCHOĎOVÁ POSTEL. Můžete zkusit natřít letními barvami poschoďovou postel připevnit ji na kovové patky, které zakoupíte třeba v hobby marketu. Starou matraci stačí potáhnout voděodolným potahem - a máte sezení, které vám bude každý závidět pro vaši originalitu. Přidáte závěs a můžete mít svoje soukromí.

 

PALETY. Na téma palet toho bylo sepsáno mnoho. Zůstaly vám palety po stavbě? Využijte je. Stačí je zbrousit a natřít a je vystaráno. Kdo investuje do koleček, může se těšit z flexibility. Koupíte-li v čalounictví nebo přes internet molitan, stačí ho obléci do pěkného dekoru a sezení je hotovo. A jestli opravdu hlídáte každou korunu, zkuste se podívat, jestli někde nemáte starou peřinu. Na chatách, chalupách je jich zpravidla spousta. Povlečte je do voděodolného povlaku a máte to vyřešeno. Nebo použijte klidně staré povlečení, polštáře, prostěradla. Na noc ale musíte promokavé věci schovat a to to je třeba včas promyslet.

BARVY. Nebojte se experimentovat. Když spojíte výrazné barvy s květenou, dosáhnete optimistického vzhledu. Při barvách tón v tónu si vyberte alespoň nějaký detail, který zvýrazníte kontrastní barvou. Vzhled bude živější. 

Rádi na terase stolujete, ale chybí vám odkládací plocha při grilování? Zkuste si postavit venkovní kuchyň. Věřte, že to není nic náročného. 

 NÁKUP MATERIÁLU. Promyslete a nakreslete si vzhled nebo připravte si obrázek, jak by měla vaše kuchyňka vypadat. Pokud máte obrázek /fotku - doplňte si vámi požadované rozměry - délka/šířka /hloubka. Takto připraveni najděte na internetu nejbližší velkosklad se dřevem nebo ideálně diskontem dřeva. Zde nakoupíte za určitě nejlepší cenu potřebný materiál. Věřte, že i bez jakýchkoliv zkušeností, pokud máte fotku a rozměry, prodejci vám vždy poradí, kolik a čeho vzít. Materiál si buď odvezete samy nebo necháte odvézt místním dopravcem.

NÁKUP SPOJOVACÍHO MATERIÁLU. Pokud vám jde o cenu, nakupte si opět samy přes velkoobchod, hobby centra jsou v tomto případě zbytečně drahé. Pokud si ale samy nebudete chtít sestavu vyrobit a raději spoléháte na truhláře, nechte volbu spojovacího materiálu na něm. Rozhodně ale používejte nerezavějící komponenty.

VÝROBA TRUHLÁŘEM. Truhláři platíte pouze za jeho práci. Vyplatí se používat truhláře blízko vás, abyste ho mohly v případě dotazů navštívit a konzultovat detaily. Uvedenou sestavu vám ale vyrobí i kdokoliv, kdo se zabývá stavěním teras.

VYBAVENÍ. Máte na fasádě venkovní kohout? Skvělé, zkuste si připojit do sestavy umyvadlo. Dojem umocníte osazením lampy. Jestli máte alespoň venkovní zásuvku, máte vyhráno. Používáte uhlí do grilu - pořiďte si graficky výraznou nepromokavou tašku nebo box a zasuňte pod pult. Ušetříte za dvířka a funkce je shodná.

NÁTĚR. Pokud chcete ušetřit, nátěr si proveďte samy. Sofistikovanější vzhled umožní světlé barvy, hravosti napomohou výrazné a syté tóny. Překvapivě silného dojmu dosáhnete, když zvýrazníte určitý detail použitím výrazné barvu.

DEKOR. Ideální několik květináčů či truhlík s bylinkami, podnosy, karafy, prostírání, nepromokavé boxy nebo krabičky na vybavení, které chcete nechat venku bez ohledu na počasí.

 zdroj: Pinterest

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Ahojte ženy, to my jsme se doma rozhodli si udělat ze střechy terasu a velice nám s tím pomohla, respektive jsme si toto mohli dovolit, jen a pouze díky firmě CZ Isolation. Je to firma, která se primárně věnuje zeleným střechám, ale říkali snad i něco o rekonstrukcích plochých střech velkých hal... Nevím... Nicméně s jejich prací jsme spokojeni, tak posílám odkaz https://www.plocha-strecha.cz/sluzby/izolace-ploche-strechy/zelene-strechy

Odpovědět
avatar
Macina Nováková 19. 8. 2020

To je nádhera. Právě nějakou takovou venkovní kuchyň, o které píšete bychom si na terase chtěli udělat také. Máme poměrně velkou terasu, která je částečně krytá, takže udělat ji tam by nebyl až takový problém. Manžel říkal, že by se mu tam líbil i nějaký vestavný gril. Velmi se mu prý líbí jeden, který mají tady: https://www.grilguru.cz/vestavne-grily

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

super

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 14. 3. 2020

Děkuji za tipy.My jsme vloni naši terasu dodělali, tak mě letos čeká její zútulnění. Když jsme přemýšleli, jakou uděláme, tak nás nejvíce zaujala dřevěná terasa z https://www.biwood.cz/ . Dřevo do zahrady zapadne daleko líp než nějaký umělý materiál.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 660
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.