Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lucka ŽENA s.r.o
Lucka ŽENA s.r.o
Vloženo 4. 3. 2015
Líbí se mi

Mých sedm kočičích životů

Lucka ŽENA s.r.o
Lucka ŽENA s.r.o
Vloženo 4. 3. 2015
Líbí se mi
Mých sedm kočičích životů

Mých sedm kočičích životů

Lucka Vám v novém blogu píše o tom, jak to má doma s kočkami. A kolik životů máte Vy?

O kočkách se lidově praví, že mají devět životů. Jestli je to skutečně pravda, tak tohle číslo ale musím násobit sedmi. Proč? Protože přesně tolik je členů naší domácí kočičí smečky. Ne, nejsme chovatelská stanice ba ani žádný útulek. Jsme „normální“ rodina, žijící v rodinném domku v malé vesnici u Prahy s jedním psem a sedmi kočkami. Mít sedm koček nebyl nikdy záměr, alespoň ne mých rodičů. Vždycky jsme mívali jednu nebo jednoho. Moje láska ke kočkám a zvířatům všeobecně, ale tento počet dokázala celkem úspěšně navyšovat. Dokonce podezřívám „toho nahoře“, že všechny opuštěné kočky ze širokého okolí směřoval k nám. Abych mu zase nekřivdila, musím podotknout, že některé chlupáče jsme si pořídili sami, protože jsme je prostě chtěli.

Seznamte se…

Na vrcholu hierarchie naší smečky trůní pan Meloun. Melounek je modrooký britský kocour ve zbarvení čoko point. Je to rozvážný kliďas a dělá čest svému jménu, váží totiž 8 kg. Většinu dne prospí, případně vychovává mladší členy smečky. Dokáže je pěkně pokárat, stejně tak je ale umí láskyplně opečovávat. Je to takový kočičí táta. Vychoval Marvinu, která je také britka, ale s modrou srstí. Původně měla být kluk, ale tak trochu nás překvapila. Márva (jak jí doma přezdíváme) je netykavka, alespoň k nám, zato Melouna miluje. Má ráda svůj klid, k pomazlení jí stačí dvě minuty denně. Jinak nás nepotřebuje.

Kamarádský, hravý a trochu toulavý je Max, zrzavý kříženec perské kočky – typický příklad zachráněnce, který by „určitě nikde jinde nepřežil“, jak jsem vysvětlovala doma. Jeho kočičí mámu jsem vytáhla z pouličního koše, když ji tam zahnali dva vlčáci. Tahle nádherná perská dáma se v té době podobala ale spíš na koberec, který páchl zkaženým jídlem. Ujal se jí kamarád a jedno z jejích koťátek jsem si nakonec nechala. Nejmladší členové a maminčini mazánci jsou briťáček Monty a ragdollák Merlin. Narodili se týden po sobě, a i když pocházejí každý z jiného konce republiky, chovají se k sobě jako bratři. S Merlinem jsme si na začátku hodně užili. Málem nám umřel, za to, že ho pořád máme, vděčíme všem lékařům i sestřičkám z veterinární kliniky v Horoměřicích. Kterým bych takto moc ráda poděkovala. Je úžasné jak dokážete pomáhat!

Pokud máte pocit, že se všechny naše kočky jmenují od „M“, tak ještě neznáte poslední dva členy. Noblesní bílou ragdollí slečnu Irisku a parťáka našeho retrívra Badyho, kocoura Zrzáka. Zrzák je dalším zachráněncem v naší rodině. Původně patřil lidem z posledního domu na konci vesnice, když se odstěhovali, kocoura nechali na pospas osudu. A tak se (čistě náhodou) přistěhoval k nám. Nejdřív dostával jen misku s granulemi ke dveřím. Protože byl hodně plachý, sežral si svou dávku v noci, když jsme spali. Jednou v zimě jsem po ránu otevřela dveře a promrzlý kocourek seděl za dveřmi. Právě snídal, neutekl a nechal se pohladit. Tak jsme ho vzali dovnitř „jenom ohřát“ a už u nás zůstal.

Sedm?

Sedmička je definitivní. Ale kdo ví… Zrovna před týdnem se u babičky ocitnul asi roční zrzavobílý kocourek. Nejspíš vyhozen někým z auta. Je milý, mazlivý ale nachlazený. Ve spolupráci s horoměřickou veterinou ho dáváme dohromady. Až bude v pořádku, možná pak nalezne nový domov… Možná ale nakonec bude osmým článkem naší smečky…

 

A co Vy? Také střežíte životy němých tváří? Nacházejí si Vás opuštěná zvířata sama? Nebo jste raději bez nich?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 2. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

Odpovědět
megan1
megan1 14. 3. 2016

Odpovědět
Dadma
Dadma 14. 8. 2015

My jsme si také vzali jednu vyhozenou kočičku a již je u nás 2 roky.Objevila se u nás u doma a když jsem šla na procházku se psem ,tak již čekala a pak šla celou procházku za námi .Dávala jsem jí jídlo,ale dokonce jsem byla ve vedlejším domě probírána na schůzi ,že si nepřejí ,abych krmila kočky, že pak jim v zimě lezou pod auta.Vím, že se to nemá,ale necháte je o hladu.Jen jsem si v létě kočičku vzala, tak se na podzim objevilo opět odrostlé kotě. Napřed byla plachá ,ale asi po pár měsících přišla.Sehnala jsem jí útulek v Mostě.Pokud by někdo měl zájem je to http://www. Mostecké kočky.Kočička se jmenuje Jenynka. Zaplatila jsem kastraci a občas útulku přispěji.

Odpovědět
Dadma
Dadma 14. 8. 2015

Děkuji za kočičky a kocourky. To samé bych mohla napsat o synovi a snaše. Šest? Také si jim u domu objeví vyhozené kotě a nebo dva kocourky přinesla snacha z veteriny, protože je majitelé chtěli nechat utratit i když neměli žádné závažné onemocnění. Ona je anesteziolog a pracuje v nemocnici, ale na veterinu chodí vypomáhat k operacím.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 464
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.