Moc ráda vařím. A protože mám hodně velkou rodinu, vařím často a ve velkém množství. Nejraději pro rodinu vařím českou kuchyni, i když se nevyhýbám různým druhům jídel a kuchyní, tu českou mám nejraději. Proto jsem měla velkou radost, když jsem dostala možnost vyzkoušet vaření v Multifunkčním tlakovém hrnci Tesla Elitecook.

Multifunkční hrnec jsem už na vaření vyzkoušela dříve od jiné značky, nebyl ale tlakový a měl úplně jiné provedení. Hrnec Tesla Elitecook K50 mne zaujal na první pohled – má příjemný design, hodí se do každé kuchyně – hlavně ale – a to je pro mne velmi důležité – má tlačítka na předním panelu v českém jazyce. Za to jsem velmi ráda, nemusím totiž honem přemýšlet, které tlačítko mám zmáčknout. Ovládání v českém jazyce je velmi vhodné i pro starší generaci. Mám už poměrně staré rodiče, a maminka si zkusila v Tesla Elitecook vařit a je nadšená – anglicky totiž neumí, a teď má konečně ovládání v češtině.

 Jak už jsem zmínila, Elitecook K50 Tesla je i hrnec tlakový. Znám spoustu žen, které se brání vaření v tlakovém hrnci, protože mají strach, že jim vybouchne. Je fakt, že i mně se stalo, že v klasickém tlakovém hrnci se mi ucpal píst a přetlak vyrazil páru i s většinou obsahu hrnce. Spoušť v kuchyni byla neuvěřitelná, takže jsem běžný tlakový hrnec používala, jen když to bylo nezbytně nutné, a musela jsem stále hlídat, jestli pára odchází tak, jak má. V elektrickém tlakovém hrnci Elitecook K50 tenhle problém není. V hrnci je mikroprocesorem snímána stále teplota, mikroprocesor zajistí přesný požadovaný tlak pro vaření. Hrnec je vybaven množstvím bezpečnostních prvků, například uzavřením krytu hrnce, které nedovolí kryt otevřít, dokud není v hrnci snížený tlak. Jednoduše – prostě hrnec je nastaven tak, že nemůže dojít k nehodě. Úspora času při vaření v tlakovém hrnci je opravdu veliká – například hovězí maso na rajskou omáčku, nebo na svíčkovou, které v běžném hrnci vaříte klidně i dvě hodiny, je v elektrickém tlakovém hrnci uvařeno za 45 minut úplně doměkka. Hovězí polévka je uvařená za 35 minut, kuřecí za 20 minut. Nemusíte se tedy stresovat, že nestihnete uvařit oběd nebo večeři včas. I jídla z hovězího masa jsou na stole do jedné hodiny.

Multifunkční hrnec Tesla Elitecook K50 má 7 funkcí vaření: tlakový hrnec, rýžovar, pomalý hrnec, pánev na smažení a restování, ohřívání jídla, příprava dušeného masa, napařovací hrnec.

Kromě těchto 7 základních funkcí je na hrnci naprogramováno 19 nastavení vaření. Volit můžete z programu vysokého tlaku, nízkého tlaku, pomalého vaření, restování, osmahnutí nebo udržení teploty. 
Dále 12 tlakových varných předvoleb pro maso, rybu, drůbež, zeleninu, rýži, obiloviny, polévku, dušení nebo dezerty.  Dobu vaření si také snadno nastavíte sami – záleží na vás, jak máte rádi jídlo uvařené. To si ale asi každá hospodyňka časem vysleduje sama.
Je těžké říct, která z funkcí multifunkčního tlakového hrnce Elitecook je nejlepší – vždycky když mě napadne třeba jak báječné je uvařit si skvělou sypkou rýži bez námahy, hned mě napadne, že třeba funkce vaření v páře je taky super. Je to takové to naše holčičí: Tohle je bezva..nene, počkej, tohle je ještě lepší..a nejlepší je…
Prostě hrnec je opravdu uzpůsobený k pohodlnému vaření bez námahy. Vynikající je i povrch varné nádoby – lze v ní vařit téměř bez tuku (tedy opravdu zdravě), ale hlavně nic nepřipálíte. A věřte, že jsem zkoušela opravdu spoustu věcí a nic – restovala jsem rajský protlak, který se rád přichytne a připálí, ale všechno v pohodě, nemusíte se bát ani orestovat papriku na guláš. Spousta žen, které vaří rády guláš, říká, že často trne hrůzou, aby se paprika nepřipálila a nezhořkla a tím nezkazila celý základ guláše – zkoušela jsem papriku restovat 4x a vždycky úplně skvěle- žádné přichycení na dno, připálení ani zhořknutí se nekonalo, výsledek byl skvělý základ na guláš, gulášovou polévku i perkelt.

Vaření v páře využije každý, kdo rád vaří v páře knedlíky, ale i brambory ve slupce jsou uvařené v páře rychle a neztrácejí chuť.
Funkce rýžovaru umožňuje připravit vynikající chutnou rýži – na trhu je dnes už spousta druhů a typů rýže, takže už nemusíte používat tu v sáčcích, která někdy není chuťově moc dobrá. Stačí odměřit rýži a vodu v poměru 1 : 2 ( 1 díl rýže, na 2 díly vody), osolit, vložit celou malou cibuli s hřebíčkem, zavřít víko a zmáčknout program rýže.O víc se nemusíte starat.Žádné míchání, hlídání – ta snadnost přípravy mě vždycky překvapí a potěší.
Funkce restování a dušení masa je u nás doma hodně často využívaná. Stačí orestovat cibuli, nebo maso podle potřeby a receptu, zalít vodou nebo vývarem, zavřít víko, vypnout funkci restování a zmáčknout maso – pečeně a nastavit potřebný počet minut. O víc není třeba se starat.
V hrnci lze připravit i vynikající čočku, nebo fazole bez dlouhého namáčení.
Při vaření masa i luštěnin je třeba dávat pozor, aby množství vody nebo vývaru v hrnci bylo jen po rysku 2/3 . Nikdy nedávat víc vody nad rysku.
Vepřové s mrkví:
1 cibule
1 kg  vepřového plecka
1 kg mrkve
¼ litru vody
Sůl, pepř, kmín
Cibuli nakrájíme na drobno a restujeme do hněda, přidáme maso nakrájené na kostky, kmín a orestujeme, osolíme, opepříme, přidáme vodu a hrnec zavřeme. Zvolíme program maso, pečeně, 30 minut. Zatímco se maso dusí, očistíme mrkev a nakrájíme na kostičky nebo plátky. Když je maso měkké, přidáme mrkev, promícháme a zavřeme hrnec, program dušení 10 minut. Kdo má rád, může ještě lehce zaprášit moukou, aby zahustil vývar. Podáváme s vařeným bramborem nebo s gnocchi.

Staročeská bramboračka
Hrst hub namočíme do vody, než změknou připravíme si zeleninu.
2 mrkve
1 petržel
¼ celeru
1 stroužek česneku
1 malá cibule
Kousek kapusty, kedlubny nebo jiné zeleniny, co máte rádi
4-5 brambor
1 litr zeleninového vývaru
sůl, pepř, kmín (toho stačí špetka a je lepší drcený)
majoránka
jíška
zeleninu očistíme a nakrájíme na kostičky. Vložíme do hrnce, z hub slijeme vodu ve které byly namočené a dáme je k zelenině, osolíme, opepříme, přidáme kmín a zalijeme vodou nebo vývarem (vývar je lepší). Zavřeme víko a stiskneme program polévka. Po 15 minutách hrnec otevřeme, přidáme lžičku majoránky, kdo má rád i trochu libečku,a přidáme trochu jíšky ( dobrá je třeba instantní Knorr, ale lepší je udělat si jíšku doma z kousku másla a hladké mouky). Lehce provaříme a je hotovo.

Čočka na kyselo
Orestujeme si nadrobno nakrájenou cibuli do světle hnědé barvy, přidáme na kousíčky nakrájenou anglickou slaninu (cca 10 dkg). Stiskneme zrušit, aby se restování ukončilo, přidáme čočku, zalijeme vodou a zavřeme hrnec. Zmáčkneme program fazole. Po dovaření zkontrolujeme, jestli je čočka dost měkká, osolíme a opepříme podle chuti, přidáme ocet a lehce provaříme.

Dušené kuřecí s houbami.
1 cibule
3 – 4 kuřecí prsa
10 dkf anglické slaniny
Sklenice hub ve slaném nálevu, nebo houby sušené
Sůl, pepř, drcený kmín
1 litr kuřecího nebo houbového vývaru
Mouka nebo jíška na zahuštění
Cibuli nakrájíme na kostičky, orestujeme, a přidáme na kostičky nakrájenou anglickou slaninu. Přidáme na kostičky nakrájená kuřecí prsa, osolíme, opepříme, přidáme kmín a lehce zarestujeme. Zrušíme restování, přidáme vývar, houby, zavřeme hrnec a zmáčkneme drůbež. Po uvaření zahustíme moukou nebo jíškou. Podáváme s těstovinami, nebo gnocchi.

Jak vidíte, je to opravdu snadné. Abyste si byli jistější v začátku používání hrnce, je součástí balení malá kuchařka s několika recepty a postupem vaření. Také je v kuchařce tabulka s přibližnou dobou potřebnou k vaření jednotlivých potravin. Ale jak už jsem psala, nemusíte mít vůbec strach. Vaření v Multifunkčním hrnci Tesla Elitecook je velmi intuitivní. Stačí překonat počáteční ostych a prostě začít zkoušet. Poznáte sami, že ovládání je snadné, funkce a programy jsou nastaveny tak, aby s hrncem zvládl uvařit opravdu každý bez potíží, lehce, snadno a chutně.
Hrnec ušetří spoustu času i energie. Hlavně ti, kdo vaří často, si ho určitě oblíbí, protože úspora času je opravdu velká, díky povrchu varné nádoby v hrnci nic nepřipálíte, vařit se dá téměř bez tuku – a tedy zdravě. Hrnec bude skvělým pomocníkem i v létě pro všechny chalupáře – už není třeba vařit na slabém a malém plotýnkovém vařiči. Hrnec prostě převezete sebou na chatu nebo chalupu a pohodlně vaříte.
Všechny funkce jsem ještě na hrnci nevyzkoušela, nemám ho tak dlouho. Za dobu, po kterou multifunkční tlakový hrnec testuji, jsem nepřišla na nic, co by mi vadilo, nebo čemu bych nerozuměla. Budu hrnec ráda zkoušet a testovat dál, a budu se snažit vám přinášet další poznatky a recepty.
www.janavpohode.cz
A pro ty, kteří hrnec chtějí vyzkoušet, tu mám exkluzívní slevu – po zadání kódu JANAVPOHODE se vám z ceny hrnce odečte 5%. Doprava při koupi je zdarma.

Pokud si hrnec tedy chcete koupit, stačí kliknout zde: multifunkční tlakový hrnec Tesla Eliteciook K50

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account