Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kahomar
Kahomar
Vloženo 10. 10. 2020
Líbí se mi

Michaela Duffková - Zápisník alkoholičky

Kahomar
Kahomar
Vloženo 10. 10. 2020
Líbí se mi
Michaela Duffková - Zápisník alkoholičky

Michaela Duffková - Zápisník alkoholičky

Tato knížka se mi do rukou dostala spíše náhodou, sama o sobě bych si jí v knihovně asi nevybrala, ale nakonec vůbec nelituji, že jsem měla šanci si jí přečíst. Možná i proto, že z okruhu přátel vím, jak moc těžký a náročný je život s pijanem, co vše za problémy alkohol způsobuje včetně těch zdravotních a jak složitá je cesta k návratu do běžného života.

Poslední sklenička… dnes už popáté. Kniha podle blogu, který získal cenu Magnesia Litera.
Michaela Duffková je mladá matka, která se rozhodla otevřeně promluvit o své závislosti na alkoholu i o složité léčbě. Chcete vědět, proč je tak těžké přiznat si problém s pitím? Proč není překážkou závislosti ani malé dítě? Co bylo au
torce motivací k léčbě a jak vypadal první rok po ní? Všechny odpovědi přináší otevřená a přímá zpověď abstinující alkoholičky. Upřímně sdílená zkušenost o pádu doslova na dno vzbudila velký zájem veřejnosti, Michaela získala za svůj blog cenu Magnesia Litera a začala o závislosti veřejně přednášet. Dnes se věnuje svému vysněnému projektu – centru pro prevenci a léčbu závislosti na alkoholu.

Já osobně obdivuji Michaelu, že se odvážila svůj příběh sepsat a jít tak s kůží na trh a hlavně, že tedy s pitím přestala, už i kvůli své dceři. Jinak k pijanům ani těm napraveným v podstatě žádný obdiv nemám. Já sama jsem v podstatě celoživotní abstinent, absolutně nechápu, co kdo na nějakém alkoholu vidí a už vůbec mi hlava nebere, proč má někdo potřebu se opít až do němoty a navíc to ještě opakovat v podstatě den co den.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Tamara
Tamara 18. 10. 2020

Nikdo nevíme, jaké boje svádí ostatní. Michaela má můj hluboký obdiv.

Odpovědět
lemur
lemur 18. 10. 2020

Dobrý tip na čtení.

Odpovědět
kosanka
kosanka 17. 10. 2020

asi zajímavá kniha

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 17. 10. 2020

Jistě zajímavé téma, a pokud knihu píše žena, tak to musí být 2 x zajímavé. Já sama tedy alkohol vůbec nepiju, nemám potřebu a nikdy jsem neměla..

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 18. 10. 2020

to jsme dvě, nechápu, proč se to vůbec vyrábí a proč to někdo pije

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 379
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.