Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lenča92
Lenča92
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi

Mé zahradnictví

Lenča92
Lenča92
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi
Mé zahradnictví

Mé zahradnictví

Mé v podstatě první zahrádkaření

Loni jsem si vymezila kousek prostoru, který jsme provizorně oplotili, aby nám tam nechodili pejsci. Vždycky jsem se těšila jak si budu moct vypěstovat zeleninu, ale loni jsem ještě byla těhotná, tak to s bříškem bylo celkem náročné a o zahrádku jsem se tak nedokázala úplně starat, protože ohýbat se s velkým pupkem nebylo nejlepší a hlavně mi nebývalo dobře. Něco málo jsme ale vypěstovali například špenát, okurky a hlávkový salát. Odrostlé jsme dostali jahody a rajčata a ty nám taky dobře plodily.

Tenhle rok je to jiné! Nemám bříško, takže když holky spinkají nebo si hrají na dvoře, tak se věnuji všemu okolo a tím mám namysli i mou zahrádku o kterou pečuji jak o děti, haha. Řekla jsem si, že to nebudu přehánět a zasadím jenom to hlavní jako salát, hrášek, okurky a vysázím si i květiny na okrasu. Samozřejmě z loňského roku máme ještě jahody a maliny, které se uchytily a pěkně rozrostly. Měla jsem tedy poryto, vyčištěno a zasazeno, ale co teď? Na zahrádce ještě spoustu místa, tak jsem se vydala do obchodu, kde jsem nakoupila další sazenčky a to například ředkev, květák, kedluben, rajčata, vodní meloun, bylinky a papriku. Byla jsem nadšená a vše zasadila, ale opět ještě zůstalo nějaké místo.

 

Každý rok u nás je tzv. jarní zahrada něco jako trhy, kde prodávají odrostlé sazeničky, stromy a mnoho dalšího. Rozhodla jsem se teda koupit keřový angrešt a odrostlou papriku a ještě jsem stihla zajít do obchodu, kde jsem nakoupila tuji a růže, tak jsem si vylepšila zahrádku a jsem moc nadšená, každý den ji opečovávám. Jenom doufám, že ta námahá kterou na zahrádce nechávám k něčemu je a aspoň něco odroste, haha.

.

Jako dekoraci jdou na fotkách vidět palety, které jsou natřené a budou ozdobené kytičkami které ještě chvíli počkají v pařeníčku.

Ještě bych chtěla dodat, že nepoužívám žádné hnojiva a řídím se podle svého úsudku a rad.

Přeji hodně sil zahrádkářům a vydatnou úrodu.

Lenka

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 6. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 19. 1. 2020

já si pěstuji na balkoně bylinky a rajčata...mám sama ze sebe radost. Je to prima

Odpovědět
sipeji
sipeji 16. 4. 2018

skvělé - třeba se jednou dočkám toho svého

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 372
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.