Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Niki V.
Niki V.
Vloženo 3. 10. 2020
Líbí se mi

Má osobní kuchařská výzva

Niki V.
Niki V.
Vloženo 3. 10. 2020
Líbí se mi
Má osobní kuchařská výzva

Má osobní kuchařská výzva

To jsem takhle jednou míchala kupovanou omáčku na chicken korma...

No ano, kupovanou. Původně jsem si chtěla uvařit vlastní, ale znáte to - chybí vám tohle nebo tamto a kvůli jednomu obědu, zvlášť když ho vaříte jen pro sebe, přece nebudete kupovat pytlík koření, které pak stejně na nic jiného nepoužijete... A navíc ten postup! Různé recepty, které jsou všechny stejné a přece každý trochu jiný! Navíc se ve svých sedmadvaceti stále považujete za kuchařku-začátečnici...

To je ta kupovaná flaška nakonec docela sympatická. Obzvlášť když ji otevřete a ucítíte tu typickou vůni, která vás rázem přenese zpátky za kamarádkami do indické restaurace.

Ale jak jsem tak míchala, najednou jsem si řekla: Co bych na tom vlastně nezvládla? Vždyť je to všechno jenom o lenosti a surovinách, které se mi nechtělo kupovat! Tak by mi zbyly, no a co? Použila bych je příště, až bych zase chtěla objevovat indickou kuchyni. Nebo třeba nějakou jinou kuchyni. Na světě jich je! A proč bych vlastně nezkusila každou z nich?

A bylo to.

Do hlavy se mi vloudila neodbytná myšlenka: co kdybych zkusila uvařit nějaké jídlo z každé země na světě?

Věděla jsem, že mám sklon k tomu, nechat se pohltit myšlenkou, kterou pak nedotáhnu do konce, proto jsem to nechala být. Tedy chtěla jsem to nechat být... Ale ta myšlenka se pořád a pořád vracela a já nakonec podlehla. Z wikipedie jsem si stáhla seznam států světa, ve wordu ho hodila do tabulky a ke každé zemi začala přiřazovat recept (tato činnost je ostatně stále v procesu).

A moje osobní výzva byla na světě!

 

Pokusím se uvařit jídlo z každé země světa.

 

Tedy, ne úplně z každé. Vynechala jsem třeba Vatikán, pár malých afrických zemí, "Stánů" a takových těch ostrovních pidizemiček, o kterých ani nevíte, že vůbec existují. Ale i tak můj seznam aktuálně čítá 131 zemí.

Stanovila jsem si jen jednu podmínku: jídlo pro pro mně musí být poživatelné. Jsem docela vybíravá. Ochotně vyzkouším různé koření, zeleninu, luštěniny a podobně, ale rybí maso a mořské plody do mně nikdo nedostane, ať by byly sebezdravější. Podobně jsem na tom s červy, pavouky a dalšími typickými pochutinami Asie a Afriky. Ostatně, nemá cenu vařit něco, co nikdo nesní. Takové plýtvání prostě nemám ráda...

Teď už zbývá jediné - začít vařit. Tři recepty už jsem vyzkoušela, na čtvrtý se chystám dnes. Ale ta větší část je pořád přede mnou. Tak mi držte palce a já se s vámi o své "kulinaření" podělím

 

Možná ještě jedna poznámka na konec: žádný z receptů nebude pochopitelně můj (s výjimkou české kuchyně). Hledám je na internetu, na českých i zahraničních webech, ale nejčastěji na youtube. I když jim většinou nerozumím, přece jen je pro mě lepší celý ten proces vidět.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Denča75
Denča75 29. 12. 2020

zajímavý nápad, tak ať chutná

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 4. 10. 2020

dobrá výzva

Odpovědět
lemur
lemur 4. 10. 2020

Držím palce. Super.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 3. 10. 2020

skvělé

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 3. 10. 2020

Skvělá výzva Líbí se mi ten jednoduchý nápad Směle do toho, fandím vám

Odpovědět
Niki V.
Niki V. 3. 10. 2020

Děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 176
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.