Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Petra Hřibová
Vloženo 12. 1. 2019
Líbí se mi

Kuchyňské spotřebiče, které vám ušetří čas a námahu

avatar
Petra Hřibová
Vloženo 12. 1. 2019
Líbí se mi
Kuchyňské spotřebiče, které vám ušetří čas a námahu

Kuchyňské spotřebiče, které vám ušetří čas a námahu

Nadělil vám Ježíšek pod stromeček poukázku do elektra či domácích potřeb a vy se nyní rozhodujete, co si za ni pořídíte? Chcete si dovybavit kuchyň nějakým spotřebičem který vám usnadní vaření, ale nemáte o nich přehled? V tomto článku vám dám několik tipů, jaké vychytávky do kuchyně pořídit abyste nemusely v kuchyni trávit zbytečný čas navíc a mohly se věnovat koníčkům či rodině nebo si jen ulehčily práci.

Kuchyňské roboty

Praktický pomocník, který vyšlehá sníh i šlehačku, uhněte těsto, pomele maso, umixuje smoothie, vylisuje citrusy a vyválí těsto na těstoviny. Přesně to je kuchyňský robot. Využije jej každý, kdo často peče či připravuje různé dobroty. Má silný motor a různé nástavce, které nahradí několik přístrojů, a navíc zastanou práci, kterou jste do teď dělaly samy ručně. Jednotlivé modely mají různé funkce a doplňky.

Domácí pekárny

Čerstvé pečivo miluje jistě nejedna z vás. Díky domácí pekárně si ho můžete dopřát prakticky kdykoli. Nespornou výhodou je cena chleba, která se může pohybovat i pod 15 Kč za bochník a také fakt, že přesně víte, co pečivo obsahuje. Obliba pekáren stále roste a bezesporu se na tom podílí jednoduchá obsluha. Stačí vložit všechny suroviny do nádoby, zapnout příslušný program a čekat, až je chléb hotový. Přístroj sám uhněte těsto, nechá jej vykynout a pak bochník upeče. Většina modelů pomůže také s vařením marmelády, v některých lze připravovat dokonce domácí jogurt.

Vakuovačky

Vakuovačka vám sice neušetří práci, ale zato může pomoct vaší peněžence a také ušetřit nějaké místo v lednici. Určitě se vám už stalo, že jste navařily víc jídla, než bylo potřeba, zbytky se zkazily a musely jste je vyhodit. Plýtvání potravinami lze částečně zabránit, pomoct vám může například vakuovačka. Přístroj, který ze sáčku či dózy odsaje vzduch a prodlouží tak trvanlivost potravin.  Plastové sáčky navíc zataví tak, aby se do nich žádný vzduch nemohl dostat. Ukládat do nich můžete maso, a to jak syrové, tak tepelně opracované, zeleninu, hotové pokrmy ale i polévky a omáčky. Jelikož je odsán všechen vzduch, škodlivé mikroorganismy nemají přístup ke kyslíku a pomaleji se množí. Potraviny tak vydrží čerstvé až pětkrát déle. Skladování navíc zabere méně místa, což oceníte například při přípravě jídla na více dní dopředu a následné umístění do ledničky.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Petra Hřibová 15. 1. 2019

Přesně tak, doba je hektická a není bohužel čas ztrácet čas. Tyto investice se rozhodně z dlouhodobého hlediska vyplatí .

Odpovědět
sipeji
sipeji 13. 1. 2019

Já nemám ani jeden z těchto přístrojů, ale mám vysněného robota.

Odpovědět
lemur
lemur 13. 1. 2019

V dnešní době je to třeba.

Odpovědět
janinkad
janinkad 12. 1. 2019

Odpovědět
Majina
Majina 12. 1. 2019

Žiaľ v dnešnej ubehanej dobe je treba prístroje na ušetrenie času a práce používať.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 492
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.