Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Renata Štulcová
Renata Štulcová
Vloženo 12. 9. 2017
Líbí se mi

Kdy přijde sněhulák?

Renata Štulcová
Renata Štulcová
Vloženo 12. 9. 2017
Líbí se mi
Kdy přijde sněhulák?

Kdy přijde sněhulák?

Dřevěného sněhuláčka, kterého vidíte na fotografii, jsem našla nedávno při úklidu. Sloužil mi kdysi jako hračka u babičky, dneska je v mém "vlastnictví". Zdědila jem ho. A možná, když si ho prohlížíte, říkáte si, že jste ho kdysi také viděli. Nevím, kdo ho vyrobil, kdy a kde se prodával. Ještě k němu patřil stojánek, jakási pouliční lampa s miniaturní svíčkou. 

Se sněhulákem dneska začínám příspěvek, protože se ochladilo, děti se vrátily do škol a život do normálu a obchody začínají vybalovat Halloween. Pokud si ale plánujete nějaký ten halloweenský kousek koupit, radši neváhejte. Já loni hodně zaváhala. Jela jsem pro výzdobu až ve druhé polovině října a nevěřila jsem vlastním očím: v pátek byl obchod plný dýní a v pondělí vánočních ozdob. Bylo deset dní do konce října. A na regálech Vánoce. A z reproduktorů koledy... Prostě umění jak uměle vyrobit vánoční nákupní horečku dva měsíce před samotnými Vánocemi...

"Víte," vysvětlovala mi tehdy prodavačka, "dostali jsme pokyn shora z vedení, že už musíme prodávat "Vánoce". 

Určitě jste podobnou situaci také zažili, Pamatuju dokonce rok, kdy už v září v jednom hypermarketu s jídlem prodávali čokoládové Mikuláše. A lidi tlačící košíky kolem se pochechtávali a ťukali si na čela. 

Mikuláše jsem zatím v obchodech neviděla, zato podzimní výzdobu a dýně ano. A nesmím letos zaváhat, než se zase budou v půli října prodávat andílci a sněhuláci. I když takového maličkého, jako je na fotce, asi nikde neseženu. Stejně by mě zajímalo, jestli ho také nemáte v "dědictví" po babičkách nebo prababičkách?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 14. 9. 2017

Odpovědět
Tamara
Tamara 13. 9. 2017

U nás už v srpnu vytáhli vánoční figurky (asi jim zbyly ). Takového sněhuláčka po babičce nemám, ale mám mám jednoho nádherného jako vánoční ozdobu na stromeček. Je ještě z první republiky a opatruji ho jako oko v hlavě.

Odpovědět
herminahdici
herminahdici 13. 9. 2017

a proč je to dopředu,protože to je zakon trhu,vydělat z lidí co nejvíc peněz a co nejvíc blbostí prodat.já mám sněhuláka po prapra babičče,ze dřeva a dává se do něj vonný františek a kouří se mu z pusy.

Odpovědět
sipeji
sipeji 13. 9. 2017

máte pravdu, vše je strašně moc dopředu.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 219
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.