Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kahomar
Kahomar
Vloženo 10. 2. 2020
Líbí se mi

John Green - Hvězdy nám nepřály

Kahomar
Kahomar
Vloženo 10. 2. 2020
Líbí se mi
John Green - Hvězdy nám nepřály

John Green - Hvězdy nám nepřály

Tuto knížku jsem před nedávnem objevila u dcery v knihovně. Nejprve jsem si říkala, že na ní budu už asi dost stará, ale po přečtení si to nemyslím. Nahlížela jsem na ní z pozice rodiče dospělých a dospívajících dětí, nutila mě zamyslet se nad tím, jak moc těžké je být oporou smrtelně nemocnému dítěti. A jak je důležité se nevzdávat a žít do poslední minuty.

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu štítné žlázy, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná.

Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od h
olandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou.

Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 11. 2. 2020

Dojemná knížka.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 10. 2. 2020

Tak Johna Greena mám moc ráda, samozřejmě jsem četla a bylo mi smutno u téhle knížky. Zkus od něho i další, jedna je lepší než druhá. Třeba Papírová města....

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 10. 2. 2020

jj, já jich četla víc, jen jsem si nemohla vzpomenout

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 004
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.