Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA
Vloženo 22. 9. 2020
Líbí se mi

Jezerní kočka: Je celá bílá a doma je v Turecku

U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA
Vloženo 22. 9. 2020
Líbí se mi
Jezerní kočka: Je celá bílá a doma je v Turecku

Jezerní kočka: Je celá bílá a doma je v Turecku

Turecká van: Jedno z nejvzácnějších kočičích plemen vzniklo přirozeně. V jihovýchodním Turecku, kde leží jezero Van, se totiž potulovaly pozoruhodné bílé kočky. Tyto kočky navíc v jezeře plavaly, aby lovily ryby. Ryby jsou totiž v této oblasti hlavní součástí kočičího jídelníčku.

Kolem jezera Van

V létě je tu teplo a v zimě tu panují extrémní mrazy. V drsném prostředí dokázaly přežít kočky, které daly základ modernímu plemeni turecká van. To když si je odvezly domů dvě britské reportérky. Tehdy započalo šlechtění a chov koček královského vzhledu.

Kočičí plemeno Turecká van

Turecká van je středně velká kočka z kategorie polodlouhosrstých. Má hustou srst, ovšem bez vlnité podsady, která tak rychle usychá. V létě výrazně líná, letní chlupy jsou proti těm zimním mnohem kratší. Bílé zbarvení mohou provázet skvrny, tmavší bývá většinou i huňatý ocas.

Turecká van má jedinečné zbarvení i povahu. Nejenže se nebojí vody, nebojí se téměř ničeho. Je to aktivní kočka, plná temperamentu a nadšení ze hry. Po svém chovateli bude vyžadovat pozornost. O kočičích introvertech si s touto kočkou můžete leda tak nechat zdát.

Turecká van jako domácí mazlíček

Tato kočka nebude spokojená, dokud ji nezabavíte. A svoji nespokojenost dovede dát rázně najevo. Domácnost s kočičí jezerní královnou se neobejde bez nejrůznějších hraček, škrabadel a šplhadel, protože zářivou kočičí energii je třeba někde vybít, nezdolný temperament se musí nějak projevit.

Také bude třeba počítat s línáním a vyčesáváním, protože srst této kočky z drsného tureckého pohraničí je specifická. Kočka se také samozřejmě neobejde bez kvalitní stravy.

Strava pro kočičí jezerní královnu

Je to sice středně velká kočka, ale hladová je jako obr. Její apetit je ohromující. Jako jezerní kočka pochopitelně uvítá rybí maso, najdete ho jako základní složku granulí pro kočky Nativia Salmon & Rice.

Granule pro kočky Nativia Salmon & Rice jsou založeny na moučce z bílé ryby a hydrolyzovaném lososovém proteinu. Jsou zdrojem energie, kterou aktivní kočky nutně potřebují. Turecká van je z aktivních koček, i když už nežije v divoké turecké přírodě.

Všechny granule Nativia jsou mavíc obohacené o sušený arktický kril. Nejenže zvyšuje chutnost krmiva, ale jde také o cenný zdroj omega 3 mastných kyselin nebo přírodního antioxidantu astaxantinu.

Zajímají vás granule pro aktivní kočky? Podívejte se sem...

A jestli chcete vidět jezerní kočku v akci, mrkněte na video:

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 27. 9. 2020

nádherná

Odpovědět
U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA 2. 10. 2020

ano, ano

kosanka
kosanka 27. 9. 2020

hezká

Odpovědět
U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA 2. 10. 2020

to ano

hudlenka
hudlenka 23. 9. 2020

Odpovědět
sipeji
sipeji 23. 9. 2020

Krásné zvíře

Odpovědět
U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA 2. 10. 2020

Ano, každá kočka je od přírody kráska

Kahomar
Kahomar 23. 9. 2020

krásná...

Odpovědět
U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA 2. 10. 2020

to je!

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 477
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.