Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Jednoduchý tip, jak bez problémů našetřit na dovolenou

Líbí se mi
Jednoduchý tip, jak bez problémů našetřit na dovolenou

Jednoduchý tip, jak bez problémů našetřit na dovolenou

"Každý rok, když vybíráme dovolenou, zjišťujeme s manželkou, že nám na vysněné moře pár tisíc chybí. Oba přitom máme dobrou práci a odpovídající plat.

Máte nějaký tip, jak spravovat výdaje tak, abychom více ušetřili? "

Hospodaření s penězi není tak složité, jak se často podává. Důležité je si vytvořit dobrý návyk, mít cíl a samozřejmě disciplínu. Já pro hospodaření používám jednoduché pravidlo 1-7-2, což je rozdělení měsíčního příjmu na tři hromádky v určitém poměru. 1=10% z příjmu je odměna pro mě, za moji měsíční práci, 7=70% je hromádka na výdaje každodenního života, kam budou patřit i výdaje na dovolenou. 2=20% je hromádka železné rezervy, na kterou nikdy nesahám. Tato hromádka je pro období nouze a na tvorbu majetku.

 

Když se rozhoduji, kam na dovolenou a kde na to vzít, vytvořím si pravidlo, kde z měsíční výplaty (příjmu) si z hromádky 7 (70%) začnu dávat bokem pravidelnou částku na dovolenou například 1000 Kč. Vytvořím si pro ten účel obálku, do které peníze odkládám, nebo si otevřu v bance ke svému běžnému účtu tzv. podúčet, a trvalým příkazem si začnu přeposílat částku na dovolenou na tento účet. Na druhé straně si vyberu dovolenou a začnu hledat termín a cenu, kterou jsem za dovolenou ochotna zaplatit. Pokud mi úplně nesejde na termínu, využívám akce LAST MINUTE, kdy si vysněné místo mohu užít za významně nižší ceny. Koupit si dovolenou na splátky pro mě není řešením, neboť z praxe vím, že kdo neumí spořit, nebude umět ani splácet. Ctím pravidlo “na co nemám, to si prostě nekupuji”.

Kdo neumí odložit stranou 100 Kč, nebudu umět splatit 120 Kč, a na problém je zaděláno. Vysněná dovolená se tak může stát noční můrou pro řadu dalších měsíců či let.

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 15. 5. 2020

bezva plán , ale změní se příchodem rodiny

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 30. 1. 2020

dobrá rada nad zlato

Odpovědět
sisinkaj
sisinkaj 9. 1. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 633
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.