Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Sofia Jelínková
Sofia Jelínková
Vloženo 15. 9. 2021
Líbí se mi

Jak uchovávat potraviny při převozu na chatu

Sofia Jelínková
Sofia Jelínková
Vloženo 15. 9. 2021
Líbí se mi
Jak uchovávat potraviny při převozu na chatu

Jak uchovávat potraviny při převozu na chatu

Vyšší teploty potravinám přepravovaným v autě na chatu či chalupu příliš nesvědčí. Jiné řešení než právě tohle však mnohdy neexistuje, třeba když se vaše chata nachází mimo civilizaci nebo v malé vesničce bez obchodu. Správně provedený transport je však pro potraviny naprosto nezbytný, vzhledem k tomu, že i během velmi krátké chvilky v autě může vlivem nadměrného tepla dojít k jejich znehodnocení. Podívejte se na pár dobrých rad, jak postupovat, pokud chcete uchovat potraviny čerstvé.

 Vše do lednice

Maso, sýry a uzeniny jste v lednici zvyklí uchovávat běžně, pokud chcete prodloužit životnost i jiným potravinám, nechte je před odjezdem na chatu také vychladit. Řeč je hlavně o sladkostech a zelenině, naopak ovoci a pečivu by lednice mohla spíše uškodit.

 Výběr kvalitního obalu

Základem pro převoz je volba správného obalu. Měl by to být takový, který zaručí ty nejlepší skladovací podmínky, tedy sucho a nepropustnost. To nejlépe splňují plastové dózy, které jsou hygienické, zabrání proniknutí vody a zajistí při přepravě delší trvanlivost.

 Efektivní řešení v podobě suchého ledu

Možná jste o něm ještě neslyšeli, ale až ho vyzkoušíte, nebudete chtít nic jiného. Suchý led je vlastně pevné skupenství oxidu uhličitého, který svými vlastnostmi nahradí ochlazení jakéhokoliv druhu. „Pokud vás čeká dlouhá cesta nebo vám chladnička na chatě vypoví službu, nemusíte se bát. Stačí umístit jeden blok suchého ledu pod a druhý nad potraviny a problém je vyřešen,“ radí Iordanis Paraskevopulos, market development manažer ze společnosti SIAD. Bloky suchého ledu si můžete pořídit na e-shopu značky SIAD společně s termoboxem.

 Izolační taška poslouží v létě i v zimě

Izolační taška za několik set korun může být při přepravě potravin k nezaplacení. Nejen, že udrží potraviny déle studené a čerstvé, ale funguje také na opačném principu. Využijete ji tedy celoročně. Její velkou výhodou je i to, že je skládací, její skladování tedy nezabere žádné místo.

 Dražší záležitost v podobě autochladničky

Finančněji náročnější variantou je autochladnička. Výběr správné autochladničky záleží na více faktorech; kolik jídla budete převážet, pokud potřebujete převoz na krátkou trasu nebo pořádný výkon na delší převoz. Uchovávat v chladničce můžete jakékoliv potraviny, nevýhodou je však nutnost neustálého příjmu elektrické energie. Před pořízením chladničky tedy musíte zvážit, jaké výstupy má vaše auto a kde všude bude možné chladničku zapojit.

 

 

 

Photo by David Dvořáček on Unsplash

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 15. 9. 2021

my chatu nemáme, takže ani tento problém neřešíme

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 15. 9. 2021

naštěstí to máme na chatu necelou hodinku cesty, tak se to v pohodě dá

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.