Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

arowana
arowana
Vloženo 11. 9. 2013
Líbí se mi

Jak provizorně zařídit byt a ušetřit

arowana
arowana
Vloženo 11. 9. 2013
Líbí se mi
Jak provizorně zařídit byt a ušetřit

Jak provizorně zařídit byt a ušetřit

Když jsem byla ještě svobodná, našla jsem u babičky na půdě starou dřevěnou truhlu se spoustou knížek. Byly tam různé romány a mezi nimi i útlá knížečka "Čítanka pro ženy" z roku 1929 od autorky Vilmy Meisnerové. Mám ji dodnes. Mnohokrát jsem z ní čerpala inspiraci. Je v ní hodně poučných článků od výchovy dětí, stravování, módu,péči o tělo i ducha, zdraví až po zařizování domácnosti. A taky spostu rad jak UŠETŘIT.

Jeden z článků popisuje interiér příbytku dvou mladých roztomilých lidí takto:

Francouzské lůžko pro dva, změněněné ve dne v krásný široký otoman, poházený dekoračními polštáři, interesantní skříň na šaty, knihovnička, vozík na odvážení nádobí. Jenže--. Krásný otoman, přes nějž byla malebně přehozena nábytková látka (která tvořila zároveň závěs na zdi, nahoře s volánkem navlečeným na konzoli), nebyl nic jiného, než dvě bedny. Na nich spočívala drátěná vložka do postele, na té matrace. Skříň byly dvě špeditérské bedny, ohoblované, napuštěné, stojatě vedle sebe postavené. Ozdobná lišta a záclona místo dveří dodávaly "skříni" půvabného vzhledu. Knihovnička byla malá bedna, stejně upravená jako skříň. Toaletní stolek domácí paní byla bedna bez víka a jedné stěny, otevřenou stranou postavená na zemi. Nahoře mušelínová pokrývka, kolem volán až na zem. Několika etážová kredenc bylo vlastně několik beden na sobě, takže tvořily "fochy". Zkrátka všechno bylo z beden, jenže to nikdo nepoznal. Vkusné upravení pomocí vhodných látek, ohoblování, nabarvení stvořilo divy.

Milé ženy, nepřipomíná vám to náhodou v dnešní době tolik všude publikovaný nábytek zhotovený z dřevěných palet a další podobné recyklace?

Jako provizorní řešení na přechodnou dobu pro začínající pár si to umím představit. A vy?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jasper
Jasper 23. 5. 2021

Náhodou je to bezva

Odpovědět
avatar

Ahojte, mám dotaz ohledně výběru dveří Máte zkušenosti se shrnovacími dveřmi? Budou asi supr do bytu ne? Tím se pojí koupě. Máte někdo zkušenost s: https://www.dvere-shrnovaci.cz/ ? Právě zvažujeme koupi protože zarizujeme byt Díky moc

Odpovědět
avatar
Macina Nováková 14. 8. 2020

Já si myslím, že dobré rady. My třeba máme náš domek také zařízený poměrně minimalisticky. Díky tomu tu máme dost volného prostoru, což je super. Velkou zásluhu na tom mají ale bytoví designéři z http://www.pwinterier.cz/ Bez nich by náš dům nejspíš vypada úplně jinak.

Odpovědět
lemur
lemur 1. 8. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 5. 7. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 661
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.