Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Zdenka28
Zdenka28
Vloženo 19. 4. 2016
Líbí se mi

Jak pečovat o zahradní nábytek

Zdenka28
Zdenka28
Vloženo 19. 4. 2016
Líbí se mi
Jak pečovat o zahradní nábytek

Jak pečovat o zahradní nábytek

 

Právě začíná sezóna nejen zahradních prací, ale také příjemného odpočinku venku na zahradě spojeného s grilováním, čtením oblíbené knížky, nebo obyčejným lenošením a opalováním na sluníčku. Všechny tyto činnosti jsou spojeny také se zahradním nábytkem, který může Vaši zahradu či terasu proměnit s designový kout, ale nesmíme zapomínat na pravidelnou péči o něj. Zahradní nábytek totiž vyžaduje pravidelnou údržbu a neustálý boj proti hromadící se špíně, prachu, rzi a plísní. Pokud jste ochotni ale investovat trochu svého času do starosti o zahradní nábytek, pak Vám může vydržet dlouhá léta jako nový.

Čištění nábytku

 

Před jakýmkoliv úkonem je základem mít zahradní nábytek čistý a v pokud možno dobrém stavu, jinak totiž můžete být Vaše snaha zbytečná s ohledem na vnitřní hniloby, nebo rozklad materiálu. Před čistěním také odstraňte všechno čalounění a polštáře. Proutěný nábytek lze umýt i hadicí, dřevěný a kovový nábytek je ideální vydrhnout a otřít houbičkou. Nejvhodnější je použít čistící roztok, který je navržený právě pro daný typ nábytku.
    

Chraňte zahradní nábytek

 

Chraňte celý nábytek před povětrnostními vlivy. Voda v kombinaci s UV zářením totiž Váš nábytek postupně ničí. Proto je ochrana před povětrnostními vlivy jednou z důležitých zásad k prodloužení životnosti zahradního nábytku. Ideální možností je originální kryt, kterým nábytek přikryjete alespoň přes delší období špatného počasí. Dalším důležitým krokem je ochrana samotného nábytku pomocí olejů, nebo laků. Na dřevěný zahradní nábytek z tvrdých exotických dřev jsou vhodné teakové oleje přírodního původu, které vytvoří na povrchu materiálu tenkou vrstvičku, která odpuzuje nejen vodu, ale i nejrůznější plísně a hmyz. Klasické měkké dřevo z našich lesů jako je borovice, smrk a podobně je ideální ošetřit klasickým lakem- ať už bezbarvým, nebo probarveným- volba záleží jen na Vašem osobním vkusu.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Děkuji moc za všechny tyto velice přínosné rady, ale nám se bohužel náš zahradní nábytek nepodařilo žádným způsobem zachránit a tak jsme si museli pořizovat nový... Hodně nám i při nakupování nového vybavení do bytu pomohla tato stránka zde - https://www.vybavdomacnost.cz/ , tak mrkněte, kdybyste měli zájem A já zase pádím, tak čáábas.

Odpovědět
avatar
Martina Kočková 9. 11. 2020

No já jsem o zahradní nábytek pečovala docela dlouho a pěkně mě to začalo štvát. Je to hrozně náročná věc a vyšlo mi ve finále lepší investovat do něčeho nového, než neustále opravovat už tak starý nábytek. Tentokrát jsem se rozhodla zaexperimentovat gaučema na zahradu, kupovali jsme je z https://www.sedaci-soupravy-levne.cz/ a maximální spokojenost. Možná si myslíte, že je to divné, ale nám to poradila kamarádka, která na zahradě pod stříškou taky jeden má. Vyhovuje nám to a na zimu je stejně budeme dávat dovnitř.

Odpovědět
pavlinka14
pavlinka14 30. 6. 2020

Nám pánové z firmy http://www.pwinterier.cz doporučili na venkovní terasu nábytek ratanový, protože se celkově shodoval i se zařízením interiéru, takže těžkou posoudit, jak to vypadá uvnitř vašeho domu

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 25. 6. 2020

Odpovědět
avatar

Takové tipy se hodí. Když jsme vybírali zahradní nábytek, tak jsme nakonec zvolili ratanový (ten jsme kupovali tady https://www.signal-nabytek.cz/cs/zahradni-nabytek-2 ) hlavně z toho důvodu, že se prý o něj člověk až tak starat nemusí. Teď ho máme asi rok a pořád vypadá dobře, tak uvidíme jak na tom bude za pár let.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 457
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.