Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Z Jihu
Z Jihu
Vloženo 7. 5. 2019
Líbí se mi

Jak jsme se pustili do další rekonstrukce - část III.

Z Jihu
Z Jihu
Vloženo 7. 5. 2019
Líbí se mi
Jak jsme se pustili do další rekonstrukce - část III.

Jak jsme se pustili do další rekonstrukce - část III.

Náš dům je tikající bomba. Tedy alespoň co se elektrických rozvodů týče. A proto je na místě přistoupit k dalšímu vrtání, bourání a prášení. Zítra se přijede na chaloupku podívat pan přes dráty aby mi pověděl, že všechno co tu máme musím vystěhovat. Že se tu bude brutálně prášit a všude bude pěkný nepořádek. A jestli s tím vůbec počítám, když tu bydlím s rok a půl starým dítětem (které zrovinka sladce sní ve své postýlce). Samozřejmě že s tím vším počítám, pane přes dráty! Proto už třetí den balím do pytlů oblečení, které nebude nějakou chvíli třeba. Do krabic skládám všechny knihy. Přemýšlím co nechat do poslední chvíle a co vynést na půdu už teď. Zařizuji hlídání a dočasný azyl pro moje děvčátko. Počítám, kolik průšvíhů se zase ukáže, až se kopne do zdi. Rozhlížím se po čistém bytě, který už za pár dní bude opět připomínat staveniště. 

To je to trapné riziko rekonstrukcí za pochodu. Jednou něco předěláte, všechen bordel uklidíte a za rok či dva našetříte něco pěněz, abyste si to  mohli zopakovat! Náš dům už jsem z gruntu uklízela čtyřikrát, za měsíc mě to čeká po páté. No ještě že nejsem lenoch! 

Ovšem když si vzpomenu na blikající světla, vyhozené pojistky při zapnuté myčce, pračce a varné konvici, a na ten drát co mi vede přes kuchyň...na nějaký binec doma dlabu! Hlavně že bude domeček zase o nějaký ten píď spravený! 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Kaya23 Header 29. 2. 2020

My jsme si teda také na rekonstrukci najali raději firmu http://ma-construction.cz/sluzby/rekonstrukce/ Jsme oba s manželem spíše kancelářské typy a obávám se, že pustit se do toho na vlastní pěst, tak to dopadne katastrofálně Ale vy jste se s tím popasovali tedy skvěle

Odpovědět
avatar
Macina Nováková 24. 2. 2020

Hezky napsané. Taky máme jednu rekonstrukci teď za sebou. Naštěstí to ale nebylo tak náročné, protože se nám o to starala jedna stavební firma, kterou jsme našli přes tento firemní katalog: https://trhpoptavek.cz/stavebnictvi Dali nám dobrou nabídku, tak nebylo co řešit.

Odpovědět
avatar
Daniela Labužíková 10. 11. 2019

My jsme si před pár dny s manželem domluvili úvěr na rekonstrukci u https://www.burinka.cz/uver-bez-zajisteni/ , takže nás zanedlouho také čeká. Koupelnu už máme v opravdu strašném stavu, takže se těším, až ji krásně opravíme.

Odpovědět
lemur
lemur 8. 5. 2019

Tak ať vám čas při práci rychle utíká.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 7. 5. 2019

Určitě nic příjemného

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 173
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.