Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Z Jihu
Z Jihu
Vloženo 12. 9. 2016
Líbí se mi

Jak jsme se pustili do další rekonstrukce

Z Jihu
Z Jihu
Vloženo 12. 9. 2016
Líbí se mi
Jak jsme se pustili do další rekonstrukce

Jak jsme se pustili do další rekonstrukce

Dlouho se u nás doma nic nedělo, myslím co se týká rekonstrukce chaloupky. Naposledy to bylo zkulturnění pokoje, zvaného kuchyň. Nebylo to nic velkého. Jen trhání palubek, mlácení zdi až na kámen, pokládání nového lina, štukování, bílení, lepení lišt a nejhorší ze všeho: sestavení komody z Aska!

Teď jsme si ale řekli, že nejsme žádný šunky a pustíme se do koupelny. Že vymlátíme ten odporný odtokový kanálek uprostřed místnosti. Že vyhodíme ten věčně kapající a naprosto neopravitelný kohoutek. Že z velkou pompou vyvalíme na smeťák bojler o velikosti rodinného vozu, jenž se hrozivě vznáší nad vanou a já se u každého koupání děsím, že ze mě bude velká, mastná, namydlená placka.

Všechno se vymýšlí za pochodu. Není čas na pořádné plány. Bydlíme v chaloupce, potřebujeme chodit denně na velkou a je třeba jednat rychle a svižně. A tak si mysliveček půjčil od hodného kolegy elektrický kladivo (všema mastma mazaný) a pustil se do odsekávání (kdysi) bílých dlaždic. Teď jsme ve stádiu hledání vodovodního potrubí, kterým, jak věřím, lze prostrčit prst bez jakékoliv úhony. Ať žije železo!

Jen tak mimochodem! Právě jsem z nevelké dálky slyšela výstřel. Možná byly mé prosby o naplnění mrazáku (a tím i ztráty starostí o to, co budeme žrát) vyslyšeny a myslivec se probral z bdění, aby střelil kance!

Zpět ke koupelně. Abyste si teď dokázali představit, v čem jsem nucena provádět každodenní hygienu. Představte si celu kdesi v podhradí (kde bílá paní rozhodně nedovádí) s omlácenými zdmi a dírami v nich, s všudypřítomným prachem (neboť když se i omylem otřete o omlácenou zeď, zákonitě z ní něco upadne) a s pavouky, nasraně vylézajícími ze všech těch děr, schopnými vlézt vám do postele rychlostí stonožky. Do toho je vám sebráno i umyvadlo, jelikož bez dlaždiček už zkrátka nemělo na čem držet. Jste nuceni čistit si zuby ve vaně, nestoudně ohnutí a plivající kamsi hluboko pod vás. Kapající kohoutek (už bez umyvadla) dohání člověka k šílenství, když se hned vedle té jámy ďábla snažíte snít svůj sen o novostavbě.

Ovšem začne se blýskat na lepší časy, když se ozve rodinný instalatér a potěší vás zprávou, že už tohle musíte vydržet jen směšných čtrnáct dní. Pak s velkou slávou přijede, dá vodu do plastu, napojí vše, co napojit má a pak už se budete jen kochat (zatím nevybranou) novou dlažbou. Ještě však přijde vybourat okno, zazdít jedny dveře a vybourat druhé. Vyměnit elektriku a nainstalovat dveře.

Celkem máček, ne?! Vzbuďte mě, až bude po všem. Díky!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

My jsme se také pouštěli nedávno do takové hezké rekonstrukce. Byla to rekonstrukce zahradního domku u babičky. Chtěli jsme to mít krásné a připravit to případně pro další generace. Vše šlo jako po másle, až jsme narazili na neuvěřitelně malé množství výběru lepidel. Nakonec manžela napadlo se podívat na internet a našli jsme eshop https://www.adamos.cz/prumyslova-lepidla , který náš problém vyřešil.

Odpovědět
avatar
Macina Nováková 24. 4. 2020

Parádně napsané. Toto moc dobře znám. Také máme jednu rekonstrukci za sebou. Dělali jsme si ji svépomocí. Trvalo to sice déle, ale ale vyšlo to tak levněji. Za to možná může i to, že se nám docela levně povedlo sehnat stavební materiál. Kupovali jsme ho od jedné firmy, na kterou jsem narazila přes tento firemní katalog: https://trhpoptavek.cz/stavebni-material

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět
avatar
Daniela Labužíková 8. 10. 2019

S manželem jsme nedávno na rekonstrukci našeho bytu získali ůvěr od https://www.burinka.cz/uver-bez-zajisteni/ , a tak jsme se do ní s chutí taky pustili. Kuchyně a hlavně koupelna byla v dost zanedbaném stavu, takže už to opravdu bylo potřeba.

Odpovědět
Beagle23
Beagle23 14. 9. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 094
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.