Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lenča92
Lenča92
Vloženo 16. 4. 2018
Líbí se mi

Jak jednoduše udělat terasu?

Lenča92
Lenča92
Vloženo 16. 4. 2018
Líbí se mi
Jak jednoduše udělat terasu?

Jak jednoduše udělat terasu?

Jak si udělat rychle a provizorně terasu, než si postavíte nový dům nebo třeba než dáte do pořádku dvůr? Mám pro vás malý tip, jak na to.

Máte doma palety, které se vám jen tak válí a nevíte co s němi? Palety stačí obrousit, natřít speciálním nátěrem, aby nám neplesnivěli, když začne pršet. My jsme použili lazuru na dřevo-tmavá hnědá, kterou jsem zakoupili v unihobby (viz foto). Kolik nátěru si zvolíte je jenom na vás, já jsem zvolila nátěry jen 2, protože ve finále palety nejdou ani vidět.

 

V zahrádce mám taky palety viz předešlý článek o zahradnictví a tam jsem na paletách použila taky jen 2 nátěry, mně to tak stačí a líbí se mi to.

Příprava trvala jedno odpoledne, manžel obrousil palety a já jsem je natřela i desku, která je položená na nich, jelikož bylo horko, tak vše bylo suché během chvilky. Pak už jen stačilo nachystat místo položit 6 cihel, aby neležely jenom na hlině, na palety jsme položili desku, kterou jme přivrtali a bylo hotovo, já jsem si to dozdobila květináči s kytkami a je to.

Co mi ještě chybí, tak je stůl se židlemi ty jsem tam nestihla dát, musím je vyčistit a nachystat na sezonu.

Terasa má na délku 240cm a na šířku 140cm, jelikož chceme starý dům zbourat a postavit nový tak, proto jsme zvolili takovou provizorní a rychlou terasu, kde můžu posedět s návštěvou a pár cm máme pískoviště, tak krásně vidíme na děti.

Je mnoho způsobů jak využít palety, my z nich máme dekoraci v zahrádce, terasu a tchýně z nich má plot, kde jsou kytky, které se postupně rozrostou (viz foto).

Teď už si taky máte kde vypít kafé?

Já ano, tak hezký zbytek dne.

Lenka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 6. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 19. 1. 2020

šikulky

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 15. 12. 2019

My naši terasu ještě pořád nemáme hotovou. Zatím tam máme jen dlažbu. Sice si tam můžeme dát židle a stůl, ale ještě není prostě ono. Na podlahu jsme si vybrali přírodní kámen dlažba, kterou jsme našli na https://www.kamenyprirodni.cz/KAMENNA-DLAZBA-c2_0_1.htm . Líbí se mi, že je každý kus jiný a má dlouhou životnost.

Odpovědět
avatar
Nina Červenková 25. 5. 2020

Tak něco takového by se mi líbilo. Můžu se zeptat jak řešíte zastřešení? Já přemýšlela nad pevnou střechnou, ale manžel nakonec navrhl, že lepší by byla nějaká markýza. Už jsem se po nějakých koukala a hodně se mi líbí ty, co mají tady http://www.markyzy-na-terasu.cz/ Výhoda je, že to je asi i o něco levnější, než pevná střecha.

Lenča92
Lenča92 17. 4. 2018

Dekuji

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 372
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.