Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

JanaV
JanaV
Vloženo 8. 10. 2015
Líbí se mi

Já, (ne)gramotný rodič! Kniha, kterou stojí za to přečíst!

JanaV
JanaV
Vloženo 8. 10. 2015
Líbí se mi
Já, (ne)gramotný rodič! Kniha, kterou stojí za to přečíst!

Já, (ne)gramotný rodič! Kniha, kterou stojí za to přečíst!

Tak jo, začala jsem zase po dlouhé době číst, což teda není nic neobvyklého, i když u mě tedy krapet ano. Na knížky prostě a bohužel nezbývá v mém denním harmogramu moc času. Navíc, když už děti a domácí povinnosti večer odpadnou, odpadávám taky... a co si budeme povídat, to mám doma ještě manžela, který mě chce také jen chvilku pro sebe.

Ovšem zpátky ke čtení. Kniha se jmenuje (Ne)gramotný rodič od Lucie Königové. Vyšla poměrně nedávno a já jsem na ni přišla díky přednáškám, které autorka už delší dobu pořádá v několika městech po celé České republice. Teď mám konečně na stole psané slovo... a musím napsat, že super.

O čem kniha je?

Kniha je jakýmsi návodem, doporučením, jak co nejlépe vychovat své děti tak, aby z nich v budoucnu vyrostly ty sebevědomé osoby plné elánu, odhodlané plnit si svá přání a cíle, v pohodě zvládající jakýkoliv sebemenší stres a takové vůbec šťastné ve svém životě. Je to jakýsi manuál, který donutí nás dospělé ke změně myšlení, vnímání, řešení, postoje, chování k sobě samým, k partnerovi (o tom příště ) a především právě k dětem.  Protože děti s námi od mala vyrůstají v jedné domácnosti, kopírují a vidí běžné chování maminky a tatínka a říkají si, že to je to nejlepší chování, tak to má přeci být. A v hlavě dítěte se tak vytváří jakési vnímání světa, podle kterého jedou ve svém životě automaticky dál.  A v budoucnu uvidí, zda-li s úspěchem nebo bez úspěchu.

Proč jsem po knize sáhla já?

Maminky, ano, i když si říkám, že roli matky zvládám celkem dobře, že dávám dětem, těm neposedným dvojčatům, maximum péče, času ... teď v dovršení jejích tří let se ve mně cosi zlomilo. Vidím, že holky už mě vnímají jinak než jen toho nosiče jídla, hraček, mazlící maminku.  Jsou teď v tomto věku hodně citlivé.  Vidím a vnímám, že nad každým mým slověm dlouze přemýšlí, v těch hlavičkách jim to šrotuje. Mám pocit, že právě teď se začal utvářet náš vzájemný vztah, to zda budou maminku obdivovat, mít v ní vzor, chtít se chovat v budoucnu tak, jako se chová ona nebo naopak. No a protože si občas uvědomuji, že dělám chyby, že ač jsem jim chtěla něco dlouhosáhle vysvětlovat, popisovat, ve finále vybuchnu a jsem direktivní.  Ač jsem si s nimi chtěla celý den prohlížet knížky, malovat, modelovat, ten čas jim ve finále nevěnuji a vidím, že hlavně ony to vidí. Nepotřebuji mít přeci superuklizenou domácnost, stále poskládané hračky na svém místě, hlavní je ten čas strávený společně s dětmi ...  teď určitě ano.

A v této knížce jsou přesně ta doporučení, ty rady, kterými bych se chtěla řídit i ve svém životě,  v tom praktickém každodenním životě...  s cílem, aby moje děti byly těmi nejšťastnějšími.

Mimochodem, jsem na začátku knihy, takže s dalšími zážitky, prožitky a doporučeními určitě ještě přijdu.

A ještě jedno mimochodem... Holky mají právě neštovice, takže jsem lehce dost na chocholouška, ale na knihu Lucky Königové myslím pořád, zatím tedy jen s občasným úspěchem, ale já to dám 

Hezký den všem!

Jana ... máma od dvojčat 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

super

Odpovědět
Ovace
Ovace 13. 2. 2017

Super

Odpovědět
Amanda
Amanda 14. 11. 2015

Odpovědět
gustawka
gustawka 14. 10. 2015

člověk se stále učí

Odpovědět
MAMA s.r.o.
MAMA s.r.o. 13. 10. 2015

Mrknu na ni, pohlazení dvojčátkům, které jsou snad snem každé maminky.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 192
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.