Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Marsha
Marsha
Vloženo 21. 10. 2014
Líbí se mi

I v malé kuchyni se dají uvařit velké věci

Marsha
Marsha
Vloženo 21. 10. 2014
Líbí se mi
I v malé kuchyni se dají uvařit velké věci

I v malé kuchyni se dají uvařit velké věci

Přečtěte si blog od Marie, patronky Receptů. Jak velká je její kuchyně a co opravdu potřebuje pro vaření?

Nedávno jsem dostala otázku, co z kuchyňských spotřebičů či pomůcek používám nejčastěji. Odpověděla jsem, že ruční mixér a rychlovarnou konvici. Což jsou ostatně jediné dva nástroje – ledničku a sporák s troubou nepočítaje, které vlastním. Víc už by se mi do mé minikuchyně nevešlo.

Můj prostor nejen na vaření, ale i na odkládání a ukládání čistého i špinavého nádobí, surovin i oněch nástrojů, je velmi omezený. Přestože jsem žila už v různých bytech s různě velkými a vybavenými kuchyněmi, opravdu vařit jsem začala až v téhle, která je z těch všech vůbec nejmenší. Upekla jsem tu svůj úplně první dort, spoustu koláčů, muffinů, uvařila nepočítaně těstovin, pečených brambor a ostatních dobrot. Dokonce jsem tu chystala i pohoštění pro své kolegy, když jsem odcházela na mateřskou dovolenou. Každý, kdo ji vidí, se často diví: „Tak tady vznikají ty tvoje výtvory?“ Ano. Z této kuchyně teď píšu i tento blog. Ona totiž, i přes své rozměry, funguje už rok jako pracovna.

Ovšem naučila jsem se tu víc než jen vařit. Díky malému prostoru jsem si zvykla během vaření mýt a uklízet špinavé nádobí, takže mě na konci nečeká hora špinavých hrnců, ale jen pár kousků. Naučila jsem se nenakupovat příliš mnoho zásob a vařit buď z čerstvého, nebo vystačit s tím, co mám. Ovšem to nejdůležitější je, že mě vaření začalo bavit. Pustit si k tomu muziku nebo televizi a ten čas, který u sporáku prostě strávit musím (neb mám rodinu), si prostě užít. Protože ono je nakonec hrozně znát, jestli jste ten řízek smažila proto, že to sice rodina chce, ale vás to strašně nebaví. Nebo jestli jste ho dělala pro ně, protože je máte ráda, víte, že si pochutnají a uděláte jim radost. Vaření není složité, ale musí vás těšit. Pak uvaříte cokoliv a kdekoliv.

Možná namítnete, že vaření nerozumíte, všechno připálíte, nevíte jak na to, apod. To je jasné, od čeho pak máme kuchařky, internetové stránky o vaření, pro odvážnější i kuchařské kurzy? Chybí vám inspirace, co vařit? Upřímně – všichni točíme dokola pár jídel, které máme my i ostatní nejraději. Pokud chcete zkusit něco nového, inspiraci můžete najít kdekoliv (i tady na ŽENÁCH s.r.o.). Ale když vás stání v kuchyni opravdu nebaví, přiznejte to sobě i ostatním. Nebo to zkuste změnit. Cokoliv – svůj přístup, suroviny, místo večeří vařte obědy nebo navštěvujte kuchyni jen o víkendech. Nemáte-li rodinu, je to jednodušší, můžete experimentovat, a když se něco nepovede, nemusí o tom vědět nikdo další. Čeká-li se od vás pravidelný servis, nebojte se to říct nahlas. Vařit mohou i větší děti, nebo vařte společně. Hlavně se ale nevymlouvejte – na prostor, na čas, na únavu, na nedostatečné vybavení. Je to zbytečné, ostatně jako všechny výmluvy.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

pravda

Odpovědět
Viera1
Viera1 27. 12. 2014

uplna pravda

Odpovědět
Věra3
Věra3 27. 11. 2014

pravda pravda

Odpovědět
Amanda
Amanda 22. 11. 2014

Já bych radši vařila malé věci ve velké kuchyni a hlavně s velkým stolem, u kterého by sedělo hodně lidí...

Odpovědět
Petra H.
Petra H. 27. 10. 2014

Je to pravda. Na vaření musí mít člověk chuť, dělat to rád a pak je to poznat i na výsledku. Nezáleží na velikosti kuchyně. Když do toho jdu s nadšením, vyrobím většinou dobrotu, že sama občas koukám Ale když vařím, "že musím", tak se mi občas stane, že to stojí úplně za prd ... a to mám dost zkušeností. A taky poslední dobou sleduji, co dělám víc grafiku, že mi to jde míň v kuchyni. Jako bych svou kreativitu vyčerpala u počítače a v kuchyni se už "nedostává".

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 903
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.