Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Mirila
Mirila
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi

Hliníkové vs. dřevěné pergoly

Mirila
Mirila
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi
Hliníkové vs. dřevěné pergoly

Hliníkové vs. dřevěné pergoly


Rozhodujeme se, jestli je pro nás lepší na naši zahradu dřevěná nebo hliníková pergola. Zvažujeme pergolu jako útočiště na našem dvorku. Poskytovala by stín a zároveň chránila před počasím. Nejen nás, ale i naše zvířata. Hliník a dřevo jsou dva materiály používané k výrobě pergol. Jejich vzhled, instalace, náklady a požadovaná údržba se liší. Zatím nevím, co zvítězí

Obecně o pergolách

Pergola je venkovní konstrukce, která poskytuje kus stínu pro sluncem rozpálenou letní zemi. Pomáhá definovat venkovní prostor pro posezení nebo zábavu. Hliníkové pergoly a dřevěné pergoly mají své vlastní výhody a nevýhody.

Přirozenost vs. praktičnost

Dřevěné pergoly mají přirozený vzhled, který se mísí s venkovním prostorem a zahradou. Prostě to tam zapadne. Můžeme si zvolit typ dřeva, který nám bude ladit s domem a lahodit našemu oku. Můžete jej také zbarvit podle barvy, kterou si přejem. Hliníkové pergoly mohou zůstat ve své kovové povrchové úpravě. Co je úplně boží, jsou hliníkové pergoly bezúdržbové. Nezdají se mi ale až tak krásné, jako přírodní, dřevěné.

Údržba pergol

Dřevěné pergoly vyžadují větší údržbu než hliníkové modely. Dřevo pracuje, časem může hnít a tlít. Dřevo mohou napadat různí škůdci. Hliníkové pergoly jsou vyrobeny tak, aby obsahovaly odolnost proti povětrnostním vlivům. Některé hliníkové pergoly přicházejí s celoživotní zárukou, která zaručuje proti hnilobě a rzi.

Náklady

Mezi hliníkovou a dřevěnou pergolou existuje široký cenový rozptyl. Hliníková pergola může stát okolo 100 000 Kč. Není to žádná levná záležitost. Když se do toho pustíme svépomocí, počítáme asi 50 000 Kč. Plus hodně času ke studiu a ideálně recyklovaný materiál.

Galerie pergol

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

za mě dřevo

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 12. 1. 2020

Za mě jednoznačně dřevěné. Sice je třeba ji každý rok natírat, aby vypadala pořád dobře, ale ta práce za to stojí. Dřevo patří do zahrady víc než hliník. My máme dřevěnou pergolu, do které jsme pořídili dřevěný zahradní nábytek z https://www.zahradni-dreveny-nabytek.cz/ a v kombinaci s květinami to nemá chybu.

Odpovědět
avatar
Jacek Kopeć 9. 10. 2019

Pro mě určitě lepší je dřevěná pergola ale jak pro koho. Přemýšlím nákup od https://pergoly-trutnov.cz mají tam velký výběr.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 637
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.