Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 6. 6. 2016
Líbí se mi

Milujete letní grilování? Užívejte si ho a špinavou práci nechte na robotovi

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 6. 6. 2016
Líbí se mi
Milujete letní grilování? Užívejte si ho a špinavou práci nechte na robotovi

Milujete letní grilování? Užívejte si ho a špinavou práci nechte na robotovi

Pamatuji si to jako dnes. Myslím, je to tak dvanáct let zpět. Byla jsem pozvána na „grilovačku“. Co to je? Budou grilovaný kuřata? Omyl. Já čerstvá, vyjukaná vysokoškolačka přicházím na krásně upravenou zahradu, kde v rohu trůní GRIL. Malý, kulatý, krásně vonící, na který hostitel kleštěmi pokládá vše – maso, zeleninu, ovoce, pečivo… já políbená jen buřtem na klacku… zírám a vím. Grilovací sezóna v mém životě a životě milionů dalších Čechů začíná.

                

Boom grilovní je tu!

A moje rodina je jeho součástí. Tuhle aktivitu milujeme. A jakmile sluneční paprsky ohřejí naši terasu, večeříme a obědváme na grilu. Oslav, setkání nespočet, stejně tak i receptů. Jistě to znáte.

A proto už si ho nesu. Testovat budu tentokrát já. Z mé lady kabelky vykukuje… lehký, malý, designově pěkný Grillbot. S grilovacími plány v hlavě volám manželovi, aby koupil maso a klobásky na gril. "Dnes grilujeme, nesu čistič na gril, tak ať ho vyzkoušíme.“  Masu a grilování se můj muž nikdy nebrání. Ale úklidu po… ten vždy nějak nedopadne. Buď gril neuklízí nikdo, nebo uklízím já, drhnu rošt, seškrabávám špínu z pečícího kamene a nadávám. Černota je všude. Stejný problém má asi více lidí, jinak by malý robot na čištění grilu nebyl zřejmě nikdy vynalezen. Díky. 

                      

Grillbot v akci u nás doma

Maso snědeno. Chřest, po tom se jen zaprášilo, misky s  jogurtovými dipy vylízány a gril chladne. Rozkládám návod. Je v češtině. Super, ale můj manžel už intuitivně robota pouští do chodu. Návody nečte. Grillbot začne jezdit po grilu sem tam a manžel má problém ho chytit. Kdyby si přečetl návod, věděl by, že robota můžeme používat jen na grily, které lze zavřít, jinak robota budete chytat. Jednoduše ho postavíte doprostřed grilu na rošt, zapnete tlačítko, zavřete gril a za pár vteřin začne očista. Nemusíte používat žádné čisticí prostředky. Robot na grilu jezdí sem a tam a napáleniny z roštu čistí pomocí tří kartáčů, které se dají mýt v myčce. Zvolit si můžete dobu čištění dle znečištění grilu - 10, 20, 30 minut.

      

Nemusíte u grilu stát, práci necháte na robotovi, který konec čištění zahlásí pípnutím. My zvládli večerníčka i večerní zprávy a bylo uklizeno. Poté šup s kartáči do myčky, hadříkem otřít gril a je to. K robotovi nepotřebujete žádnou elektriku ani kabely, je nabíjecí, takže strčíte klasicky do nabíječky. Vyzkoušeno i na očistu pečícího kamene. Zde jsme víko grilu nepřiklápěli, robota jsme korigovali rukou. Kámen je menší než gril, tak aby jezdil jen po kameni. Napálený tuk oškrabe a můžeme grilovat nanovo.

Tak zas jeden nový člen do rodiny. Tenhle má své místo u grilu. No, chvíli ne, polovina kamarádek už se hlásí na zapůjčení. I naše testerky mají vyzkoušeno, mrkněte.

Máte nějaký dobrý recept na grilování? Co grilujete? Jak? Napište mi do komentářů, nebo recept vložte rovnou k nám do složky RECEPTY, kde už teď můžete sbírat inspiraci na dobrá letní jídla.

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
vendilka3
vendilka3 27. 6. 2017

Zajímavé

Odpovědět
Amanda
Amanda 27. 6. 2017

Ale jo, léto a gril

Odpovědět
gabulka
gabulka 27. 6. 2017

to jsem nikdy neviděla a možná nikdy neuvidím!

Odpovědět
sipeji
sipeji 27. 6. 2017

to je ale mašinka

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 27. 6. 2017

téda, já nemám ani ten gril a o grilbotu jsem v životě neslyšela.... jak jste začala s těmi kuřaty, to bylo stejně nejlepší grilování...měli jsme motorek a kuřátka se točila nad ohněm, vydávala krásnou vůni, my seděli vůkol a povídali si a...čekali zhruba hodinku a půl, až budou kuřata hotová...a pak ta žranice..většinou jsme mávali kuře pro dva lidi.... mňam....

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 605
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.