Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 17. 4. 2019
Líbí se mi

Free Wi-Fi

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 17. 4. 2019
Líbí se mi
Free Wi-Fi

Free Wi-Fi

 

Ať už jde o hlavni město nebo o malé město, tak zde nalezneme veřejnou Wi-Fi síť, ale k čemu to je,že podnikatele a obchodní řetězci nabízí "free Wi-Fi " ? Jde o marketingový tah kdy se obchodník / firma snaží Nalákat Kupující do obchodu . Samozřejmě v některých místech jako je fastfood nebo kavárna se to hodí. I já se chodila učit do Starbuksu kde se prostě internetové připojeni hodí ale opravdu nechápu proč takový albert nebo tesco nabízí ve svých pobočkách. Free Wi-Fi ? Zřejmě asi proto aby si zena mohla najít recept nebo já opravdu nevím . Přijde mi to občas jako nesmysl . Neříkám ze se nehodí mít na každém kroku data zdarma ( i mě data kolikrát došli a free Wi-Fi se proste hodí ) ale občas je to marketingový nesmysl.

Co je zadarmo, se musí vyplatit. Nebo snad ne? Může být chráněná heslem nebo přístupná všem. Moc velký rozdíl v tom ale není, pokud je heslo napsané v kavárně na zdi. Znamená to, že hacker se může připojit do stejné sítě s vámi.

Možná si matně vybavujete, že se vás Windows po prvním připojení k wifi síti ptá, zda této síti věříte nebo ne. To je jeden z bezpečnostních mechanismů, když síti věříte, tak bude počítač méně chráněný. S běžnou konfigurací umožňuje sdílení souborů, vzdálená připojení a další služby tak často zneužívané hackery.


Cena, kterou zaplatíte za wifi zdarma, může být velmi vysoká. Ti, co síť odposlouchávají, si mohou přečíst například vaše nešifrované emaily. Uvidí, na jaké weby chodíte, nebo co vyhledáváte na internetu. Existují také „fake“ hotspoty, které nalákají uživatele pod vidinou internetu zdarma bez hesla. Takové hotspoty jsou přímo zřízené hackery a slouží primárně ke sběru informací, zejména přístupových údajů.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 18. 4. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 856
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.