Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Domov a bydlení
Vloženo 31. 8. 2021
Líbí se mi

EKOLOGICKÉ VERSUS UDRŽITELNÉ BALENÍ

avatar
Domov a bydlení
Vloženo 31. 8. 2021
Líbí se mi
EKOLOGICKÉ VERSUS UDRŽITELNÉ BALENÍ

EKOLOGICKÉ VERSUS UDRŽITELNÉ BALENÍ

Kterému způsobu balení dáváte přednost a proč? A víte, jaký přesně je mezi nimi rozdíl?

My v Interde jsme od samého počátku věděli, že chceme nabízet dekorace a bytové doplňky z přírodních materiálů a balit je ekologickým způsobem. V tom jsme měli opravdu jasno. Brzy jsme ale přišly na to, že ekologicky neznamená nutně ekonomicky, a že narozdíl od nás mnoho dodavatelů způsob balení příliš neřeší, A tak nám často přichází produkty zabalené do bublinkové folie, do igelitových pytlů, polystyrenových kousků, do Mirelonu apod.

Z počátku jsme tento materiál na balení nepoužívali, jelikož jsme balili za všech okolností vždy ekologicky. Časem jsme ale pochopili, že udržitelný způsob balení je přínosnější a nám dává mnohem větší smysl i prostor. Nepřijde nám totiž správné, abychom všechen tento obalový materiál vyhodili jen proto, abychom nakoupili jiný. Recyklování a znovu užívání těchto materiálů je o mnoho smysluplnější. Vždyť za každý znovupoužitý materiál ušetříme mnoho dřeva, ze kterého se papír vyrábí, náklady, kterou jdou na jeho výrobu, palivo, které je spotřebováno na jeho dovoz k nám atd. 

Překvapili vás v balíčku kartony od vajíček?

Dlouho jsme se prali s tím, zda tento materiál zvolit na balení našich produktů, které považujeme za stylové a designové kousky. Nakonec jsme ale došli k názoru, že všechny naše dekorace i bytové doplňky jsou vyrobeny z přírodních materiálů a že právě udržitelný a ekologický způsob balení je pro nás prioritní. Plato od vajec je báječný materiál, vytvarovaný tak, že dokonale zpevní stěny krabice a vytvoří perfektní ochranou vrstvu. Ta brání nejen zdeformování krabice, ale chrání i vaše poklady uvnitř balíčku. Díky tomu zabráníme zbytečným reklamacím a vašemu zklamání z rozbitého zboží. Ušetříme váš i náš čas, který bychom museli strávit nad vyřizováním reklamací a posíláním dalšího balíčku. To vše by navíc zvýšilo náklady a palivo na opětovné doručení.

Nejste nadšení z igelitu nebo bublinkové folie?

Nepřijde nám příliš udržitelné, ekologické ani ekonomické, vyhazovat materiály, které nám dojdou např. od dodavatelů. Pokud tedy najdete v balíčku např. bublinkovou folii, je to pouze proto, že nám odněkud přišla a nám přijde smysluplnější ji znovu využít než ji rovnou vyhodit. Balíme do ní proto znovu, a to hlavně extrémně křehké zboží, jako je například sklo či porcelán a keramika. 

 

BALÍME PŘEDEVŠÍM PEVNĚ, UDRŽITELNĚ I EKOLOGICKY, POCTIVĚ A S LÁSKOU. 

 • Bojíte se, že Vám balíček přijde potrhaný a Vaše poklady rozbité?
 • Nechcete zbytečně řešit potíže s reklamací a vracením poničeného zboží?

U NÁS SE BÁT NEMUSÍTE !!!

Mnoho zboží, které si u nás v INTERDE objednáváte, je z křehkých materiálů – sklo, porcelán, keramika nebo třeba svíčky.  Protože víme, co vše se může při cestě k vám stát, dáváme si na balení obzvláště záležet a balíme všechny tyto kousky s velkou pečlivostí.

Vaše objednávky balíme téměř nedobytně, poctivě je prokládáme kartonem či kartonovou vlnou, v případě velmi křehkého zboží navíc i bublinkovou folií. Většina zboží uvnitř je balená do své vlastní krabičky. Celou krabici pak pečlivě zalepíme papírovou páskou s nylonovými vlákny, aby byla pevně zavřená. Všechny rohy krabice jsou oblepené a zpevněné lepenkou. 

PEVNOST BALÍČKŮ 

Každý balíček, který k vám posíláme se snažíme maximálně zpevnit a vyplnit, abychom předešly jeho zničení. Šetříme Vám tak případné problémy a starosti s reklamací, focením a následným čekáním na nové kousky. Víme, co vše se po cestě k vám může stát, a proto je pro nás pevnost balíčků prioritní. Někdy se může stát, že je krabice opravdu vyplněná do posledního místečka, věřte ale, že je to opravdu jen proto, jaké zkušenosti z dopravci bohužel máme. 

ESTETIKA A DETAIL 

Záleží nám na Vaší spokojenosti a máme za to, že to první, co Vás může potěšit nebo negativně ovlivnit, je právě vzhled celého balíčku. Koneckonců, to první, co vidíte, je právě obal a výplň v krabici. Právě proto využíváme materiály a obaly, které jsou nejen ekologické, ale zároveň estetické, a přitom plní i ochrannou funkci. Věřte, že někdy není lehké vše skloubit. Abychom Vám rozbalování balíčku ještě více zpříjemnili, a protože vyznáváme osobní přístup, najdete v každém balení zároveň naše osobní poděkování.

 

„Uvědomujeme si, že největší hodnotou naší firmy a klíčem k zajištění její budoucnosti jste právě Vy, naši zákazníci.“ 

 

OBALY A MATERIÁLY, KTERÉ POUŽÍVÁME:

Kartonové krabice 5VVL

Velké a pevné pětivrstvé krabice nabízejí extra ochranu před vlhkostí, nárazem, poškrábáním a dalšími riziky přepravy. Krabice z pětivrstvé lepenky jsou pevné a mají vysokou nosnost, zároveň ale zůstávají skladné a lehké. Jsou určené na těžké zboží nebo zboží vyžadující větší míru ochranu.

Materiál: 100% recyklovaná 5vrstvá vlnitá lepenka s certifikátem FSC mix

Klopové krabice 3VVL

Krabice z třívrstvé lepenky jsou nejpoužívanějším typem. Snadno se skládají i zavírají. Hodí se na přepravu menšího, lehčího a měně křehkého zboží. My je využíváme i jako první vrstvu ochrany u jednotlivých kousků, jako jsou třeba hrnečky, talíře apod.

Materiál: 100% recyklovaná 3vrstvá vlnitá lepenka s certifikátem FSC mix

images (3) 

Bublinkové a kartonové obálky

Bublinkové obálky ochrání zasílané předměty proti nárazům a vlhkosti. Obálky jsou lehké, pevné a snadno uzavíratelné, protože mají samolepicí klopu. Díky bublinkové fólii obálka odolá všem nástrahám přepravy a nešetrné manipulace. Jsou ideální pro předměty malé až střední velikosti.

Geami WrapPak EX mini 

Geami WrapPak je moderní obalový materiál, který vypadá dobře, je šetrný k přírodě a zároveň chrání zboží během přepravy podobně jako bublinková fólie. Dokonalá souhra. Používáme ho pro balení dekorací, skla, kosmetiky, keramiky, svíček a dalších křehkých kousků.

Každý jedinečný kousek ochraňují dva typy papíru: Hedvábný papír na ochranu povrchu předmětu a děrovaný kraftový papír. Ten roztažením získá tvar včelích pláství, které tlumí nárazy a fixují předmět v přepravní krabici. Papír se snadno trhá a umí se do sebe zaklínit. Dá se celý zrecyklovat.

2VVL Vlnitá lepenka

Vlnitá lepenka se hodí zejména tam, kde potřebujeme proložit dvě vrstvy materiálu. Díky vlnkám v lepence se tlak rovnoměrně rozprostře a nehrozí otlačení ani poškrábání materiálu. Dvouvrstvou vlnitou lepenku využíváme také jako výplňový materiál, podklad na dno krabice nebo naopak nahoru pod víko.

Zabalit křehké věci jako je například sklo, je pro nás určitá výzva. Vlnitá lepenka je jedním z materiálů, které jsou na to velmi vhodné. Navíc je tento materiál snadno recyklovatelný a jeho použití je ekologické. 

Výplňový materiál Flo-pak

Žádný polystyren, nenechte se mýlit. Používáme verzi BIO, která je vyrobená z přírodních surovin na bázi kukuřičného škrobu, který se zcela rozloží do 14 dnů!

Jde o unikátní výplňový materiál, který špičkově ochrání při přepravě i zboží složitých tvarů. Tělíska obsahují 99 % vzduchu, jsou mimořádně lehká a v BIO kvalitě také ekologická.

Kukuřičnými tělísky stačí naplnit krabici a "obsypat" zasílaný předmět ze všech stran. Jednotlivé "chipsy" mají tvar osmičky, takže se do sebe zaklíní. Vaše zboží pak ochrání i v případě velmi hrubého zacházení při přepravě. Hodí se na vyplnění krabic i obálek, jsoubezprašná a antistatická.

Materiál: kombinace škrobu, vody a PVA (verze BIO)

FLO-2

Kartonová mřížka

Ekologický fixační a výplňový materiál tvořený rozřezaným odpadovým kartónem 

Kartónová vlna je tvořena odpadovým kartónem, který je speciálním strojem rozřezán na mřížku, kterou tvoří k sobě spojené proužky o šířce 5 mm. Díky tomu je tento materiál dobře tvárný, dělitelný a velmi vhodný jako výplňový, fixační a ochranný materiál. 

 • univerzální použití 
 • propojené proužky vlnité lepenky tvořící celistvou síť 
 • vhodný i pro těžké předměty 
 • efektivně tlumí nárazy a otřesy 
 • univerzální použití 
 • EKOLOGICKÝ spolu s krabicí tvoří jedno druhový odpad 
 • 100% recyklovatelný 
 • mírně prašný 
 • dodáván ve slisovaných balících75-7_kartonova-vlna-jednodruhova-hneda-60-kg-mrizka

Papírová výplň FastPaper

FastPaper je mimořádně efektivní systém na plnění krabic, který nám šetří skladové prostory a umožní balit ekologicky bez plastu. Uvnitř boxu je role balicího papíru, kterou ze středu postupně odmotáváme – stačí kus vytáhnout a utrhnout ho rukou. Vyplňuje prázdná místa v krabici, prokládá jednotlivé vrstvy, tlumí nárazy a fixuje zboží uvnitř krabice. Papír má gramáž 90 g/m2, která se hodí na balení středního a velkého zboží. Jde o 100% recyklovaný papír, box se dá snadno přenést tam, kde zrovna potřebujeme balit 

 

Papírová výplň Speedman box

Speedman box je ideální výplňový materiál. Uvnitř boxu je 450 m dlouhá role balicího papíru, kterou skrz otvor postupně odmotáváme – stačí vytáhnout požadovaný kus papíru a utrhnout ho rukou. Jde to snadno – je měkčí než jiné balicí papíry, takže se snadno mačká, tvaruje i trhá.

Papír je dnes oblíbená a vizuálně hezká alternativa k plastovým výplním do krabic. Papír ve Speedman boxu je navíc 100% recyklovaný a prokazatelně šetří energii a vodu, protože splňuje přísné nároky certifikátu Blue Angel.

Přínosy pro životní prostředí 

nízké využití energie a vody ve výrobním procesu 

vyrobeno ze 100% papírového odpadu 

zvláště nízká úroveň škodlivých materiálů

Kartonové hrany

Kartonové hrany používáme, protože při přepravě ochrání vaše krabice před mechanickým poškozením. Hrany jsou vyrobeny z kvalitního tvrdého papíru, který zajistí, že se obal nemůže zmačknout. Kartonové hrany zároveň zboží na chrání proti posunutí a zlepšují stohovatelnost krabic při přepravě.

Hrany jsou ekologické a snadno recyklovatelné.

 stažený soubor (1)_1

Samolepicí papírové pásky

Papírová páska plně nahradí klasické polypropylenové pásky – okamžitě přilne k povrchu, lepí dobře i při nízkých teplotách a po použití se dá recyklovat spolu s kartonem.

Pásku tvoří kraftový papír, na kterém je nanesené lepidlo solvent – nejstarší typ lepidla na bázi přírodního kaučuku a pryskyřice.

 

Papírová páska je dražší?

Ano, to opravdu je, dokonce stojí jednou tolik, co igelitová, ale přesto u nás jednoznačně vítězí. Nejenže na hnědé krabici dobře vypadá, ale spolu s ní tvoří jednodruhový odpad, který se dá snáz recyklovat. 

 

NAPIŠTE NÁM SVŮJ NÁZOR

Dáváte přednost ekologickému nebo udržitelnému způsobu balení??

A jaké máte zkušenosti s balíčky z e-shopů?

 

Logo_3black_370x111px

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 15. 9. 2021

i já se snažím maximálně recyklovat obaly a většinou různé krabičky a obálky znovu využiji, jen přelepím...

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 15. 9. 2021

Při své minulé objednávce vlny, jsem si mohla vybrat mezi ekologickým a běžným zabalení, volila jsem eko

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.