Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA
Vloženo 10. 12. 2019
Líbí se mi

Dlouhosrsté kočky - co byste o nich měli vědět?

U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA
Vloženo 10. 12. 2019
Líbí se mi
Dlouhosrsté kočky - co byste o nich měli vědět?

Dlouhosrsté kočky - co byste o nich měli vědět?

Srst kočky je její chloubou, pro dlouhosrsté kočky to platí dvojnásob. Mají kožíšek, který je atraktivní na první pohled, ale upoutá i svoji hedvábnou strukturou. Je příjemný i na dotek.

Dlouhosrsté kočky proto oprávněně budí pozornost, ale pozor, některá dlouhosrstá plemena mají kožíšek daný šlechtěním. Není pro kočky přirozený, a tak se kočky o něho nedokážou přirozeně postarat sami, bez pomoci chovatele se neobejdou.

Péče o srst dlouhosrstých koček je náročnější než péče o srst koček obyčejných, ty zpravidla zvládnou čištění kožíšku téměř s pomocí vlastního jazýčku, navíc u nich nehrozí nepříjemné chumlání chlupů.

Za krásu se musí platit. Dlouhosrsté kočky, například kočka perská jako jejich reprezentant je toho příkladem. Ne náhodou se označuje jako královna mezi kočkami, a taková královna prostě žije ve společnosti svého služebnictva...

Další plemena koček označovaná jako dlouhosrstá - ragdoll, birma, exotická kočka, turecká van aj. však již tak náročné na péči o srst nejsou. I těm, resp. jejich chovatelům se však budou hodit vyčesávací pomůcky, třeba i speciální hrablo furminátor - anebo hrablo ještě více speciální, hrablo s plastovou hlavicí Foolee Easee. K omrknutí (a případnému zakoupení) je tady...

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 11. 12. 2019

Odpovědět
Tamara
Tamara 10. 12. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
86 957
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.