Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

INSPIRATIVNÍ BYDLENÍ
INSPIRATIVNÍ BYDLENÍ
Vloženo 23. 1. 2021
Líbí se mi

Dlážděná: Jak se bydlí v paláci v centru Prahy?

INSPIRATIVNÍ BYDLENÍ
INSPIRATIVNÍ BYDLENÍ
Vloženo 23. 1. 2021
Líbí se mi
Dlážděná: Jak se bydlí v paláci v centru Prahy?

Dlážděná: Jak se bydlí v paláci v centru Prahy?

Dlážděná ulice v Praze vyrostla ve 14. století, tehdy jako linka dřevěných obydlí. Posléze dřevěné stavby nahradily měšťanské domy, či dokonce přímo paláce.

Pokud jde o Palác Dlážděná, jeho historie sahá do konce 19. století, kdy se o jeho vznik postaral vyhlášený architekt Václav Sigmund, mj. autor historického domu Na Kocandě na Starém městě pražském.

Více než sto let existence...

Do podoby nevorenesanční stavby se vepsaly četné stavební zásahy, které se za více než století existence Paláce Dlážděná nastřádaly. Začátkem 19. století se například dům rozrostl o jedno patro a praktický výtah, pod vedením architektů Lampa a Fuchse. Bohužel, v druhé polovině 20. století dům poznamenala násilná přestavba v kanceláře. Až v roce 2020 získal Palác Dlážděná zpět svoji bytovou funkci a také svoji historickou hodnotu. O obnovu jeho původního kouzla se postaral současný majitel v podobě společnosti PSN.

„Interiéry i exteriéry objektu byly v minulosti poznamenány úpravami, a zejména přestavba z druhé poloviny 20. století objektu vzala mnohé z jeho historického vzhledu a kvality. Proto bylo snahou vrátit domu celkovou rekonstrukcí jeho původní reprezentativní a honosnou tvář, čistotu a materiálovou pravdivost,“ vysvětluje architekt PSN Jakub Žoha.

Život v centru Prahy

Architekti PSN a studia Jakub Cigler Architekti dokázali zkombinovat požadavky památkové ochrany a moderního života. Neorenesanční dům tak může svým obyvatelům nabídnout i dokonalý komfort bydlení.

Historizující a kvalitní řemeslné prvky v Paláci Dlážděná provází moderní technologie. Novorenesanční dekorace a štukatérskou výzdobu i precizní vybavení současných značek jako Laufen a Laufen by Kartel, Hansgrohe, P.M.H. nebo Villeroy & Boch.

Pohodlné bydlení zajišťují francouzská okna, ale i prostorné balkony na dvorní fasádě. K dispozici je i vyhlídková terasa na střeše domu, privátní wellness se saunou a posilovacími stroji, nebo odpočinková zahrada, vybudovaná na střeše podzemní garáže ve dvoře.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 20. 2. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 847
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.