Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kahomar
Kahomar
Vloženo 28. 6. 2021
Líbí se mi

Diana Gabaldon - Bubny podzimu

Kahomar
Kahomar
Vloženo 28. 6. 2021
Líbí se mi
Diana Gabaldon - Bubny podzimu

Diana Gabaldon - Bubny podzimu

Již čtvrtý díl ze série Cizinka, jež navazuje na předchozí příběhy Jamieho Frasera a jeho ženy Claire, kteří se se skupinkou přátel po předchozích útrapách dobrodružné plavby, která skončila ztroskotáním, ocitají v Americe.

Vydají se do kolonie v Jižní Karolíně, kde má Jamie příbuzné. Amerika v polovině osmnáctého století je skutečně Novou zemí, nesmírnou divočinou obydlenou indiány a divou zvěří a guvernéři kolonií přidělují výhodně půdu, aby přilákali další osadníky. Takovou nabídku dostane i Jamie; znamenalo by to, že by měl opět vlastní panství, ovšem podmínkou je, že by musel odjet zpátky do Skotska a získat další kolonisty.

Tomu se Claire brání, protože se bojí, že by tam našel smrt. Jamie má však i druhou možnost, spravovat plantáž své tety Jocasty, která hledá někoho, kdo po smrti jejího manžela převezme usedlost. Život na plantáži je sice příjemný, ale Jamie s Claire brzy poznávají i odvrácenou tvář života v Americe, zejména specifický fenomén Jihu, otrokářství.

Záhy zjišťují, že jsou stále více a více zaplétáni do místních záležitostí a politických problémů. Píše se rok 1767 a v koloniích se již projevuje nespokojenost, jež je předehrou americké války za nezávislost. Poté, co jsou Jamie s Claire svědky krutého zacházení s černochy, zachrání jednu otrokyni před jistou smrtí a se svými přáteli a místním zálesákem se vydávají do hor, aby hledali pomoc u indiánů kmene Mohawk.

Jediné, co bych snad knížce mohla vytknout, je její tloušťka, toto se již opravdu nedá nosit v kabelce a je dost těžké ji udržet v rukou i večer v posteli před spaním.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 26. 7. 2021

Odpovědět
ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena 22. 7. 2021

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 7. 2021

neznám, ale ráda poznám

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 22. 7. 2021

lemur
lemur 22. 7. 2021

Zajímavá knížka.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 092
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.