Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LOVEDESIGN
LOVEDESIGN
Vloženo 13. 11. 2015
Líbí se mi

Český řemeslník aneb před použitím protřepat!

LOVEDESIGN
LOVEDESIGN
Vloženo 13. 11. 2015
Líbí se mi
Český řemeslník aneb před použitím protřepat!

Český řemeslník aneb před použitím protřepat!

"Proč už tady není?!?

Asi má zpoždění, je strašná zácpa, zavolej mu...

Nebere to! Vzala jsem si kvůli němu volno z práce a šéf se tvářil strašně kysele."

Po 30 minutách.

"Pořád nezvedá telefon, NO CHÁPEŠ TO?"

 

Ne, nechápu to. Ono to totiž normálním způsobem uvažování pochopit ani nelze. Říkáte si, když mám zpoždění já a vím, že na mě někdo čeká, tak zavolám a omluvím se, že ano? Ne, v případě pana řemeslníka z příběhu v úvodu článku. Ten se už nikdy neukázal. Zůstaly po něm v bytě obkladačky, které měl v koupelně položit. Dalším paradoxem v tomto příběhu je to, že on za ty obkladačky zaplatil cca 8.000 Kč a nikdy se už neozval. Asi obkladač ALTRUISTA. Bravo!

Další velkou kapitolou je komunikace s řemeslníky. Často si kladu otázku, mluvíme stejnou řečí? Řemeslníkům, se kterými na zakázkách pracuji jsem se naučila dávat tzv. projektovou dokumentaci. Nespoléhám se na to, co bylo řečeno a radši zadání předám v písemné podobě. Jak se říká, co je psáno, to je dáno. Ne, ani co je psáno v případě některých řemeslníků nemusí platit, protože jejich KREATIVITA nezná mezí. Překvapení jsme pak všichni, já jako autor, nebohý investor a i pan dotyčný řemeslník, který je strašně překvapen tím, že se nám nelíbí, jak hezky to on sám vymyslel!  

Takových situací s řemeslníky jsem si při své práci na interiérech svých klientů zažila mnoho. A věřte mi, strávila jsem hodně času uvažováním nad tím, jak tomu porozumět. A k dnešnímu dni se mi to stále nepodařilo. 

Zdá se, jakoby tito řemeslníci tvořili velmi specifickou sortu lidí, která má ještě specifičtější způsob uvažování. Jiné vnímání času. Jiný způsob komunikace s lidmi. 

A na konec bych se chtěla skutečně upřímně omluvit všem kvalitním a spolehlivým českým řemeslníkům. Vím, že EXISTUJETE a díky, že jste! Ve své praxi Vás potkávám a spolupráce s Vámi mě velmi těší. Prosím pokračujte tak dále, vřelé díky!

 

Tento článek mě, bohužel, inspiroval skutečnými příběhy mých klientů a nejsem si jista, zda "díky" je v tomto případě vhodné. Nicméně všem čtenářům tohoto článku přeji, aby se jim tato zkušenost nestala!

 

Markéta Aniolová

Interiérový designér/Bytový architekt

www.urbaninterior.cz

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

super

Odpovědět
LenkaPenka
LenkaPenka 3. 12. 2015

Bohuzel je to svata pravda, ja uz jsem vystridala 5 ruznych elektrikaru a 4 hodinove manzely. Je velice tezke najit nekoho spolehliveho, kdo odvede dobrou a kvalitni praci

Odpovědět
gustawka
gustawka 15. 11. 2015

pěkné

Odpovědět
Amanda
Amanda 14. 11. 2015

V rodině máme výbornou zkušenost s rekonstrukci záchodu a koupelny včetně bourání, jen 5 dni a cena nižší než jiní...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 476
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.