Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

PavlaJ.
PavlaJ.
Vloženo 27. 1. 2020
Líbí se mi

Bydlet moderně a přitom přírodně – jde to vůbec?

PavlaJ.
PavlaJ.
Vloženo 27. 1. 2020
Líbí se mi
Bydlet moderně a přitom přírodně – jde to vůbec?

Bydlet moderně a přitom přírodně – jde to vůbec?

Mám ráda moderní věci dnešní doby. 

Kávovar, pěkné auto, robotický vysavač, prostě vše, co k moderní době patří, a hlavně vše co dnes usnadní práci.

Nejsem ani úplným zastáncem moderního minimalismu, ale je pravda, že někdy méně je více než hodně.

Zároveň mám ale také ráda přírodu. Prostě vůni lesa, louky, hory a částečně se snažím trochu té přírody mít i doma. Máte to taky tak?

 Takže i přesto, že mám doma spoustu moderní pomocníků, snažím se obklopovat přírodními věcmi, dřevěné dekorace, přírodní materiály, hodně pokojových květin. V současné chvíli bydlím v bytě ve městě a mým snem bylo bydlení na vesnici, kde je to přece jenom blíž přírodě než ve městě. Ale život na vesnici má svoje velké úskalí, a to je delší dojíždění, většinou všech členů rodiny.

Nikdy jsme nebyla zastáncem satelitních městeček, které vznikají na okrajích větších měst, přišlo mi, že je to nalepený domek na domku, bez soukromí, a hlavně bez té „přírody“ a zeleně. Ale asi je to lepší než centrum města.

Postupem času se, ale i tyto satelitní městečka začínají trochu proměňovat (aspoň některá). Domky nejsou tolik nalepené na sobě, ploty jsou obehnány většinou pěkným živým plotem pro větší soukromí a střecha se začínají také zelenat. Tzv. zelené střechy jsou stále více vidět, právě v těchto okrajových částech města. Už jsem je zahlídla i v centrech měst a musím uznat, že se mi to líbí. Je to asi malá náhražka přírody, ale i to se počítá  Určitě je také dobrá zpráva, že to podporuje také stát, protože na tuto střechu je možné získat i dotaci – zelená střecha dotace.

Asi bych si bydlení v takovém satelitním městečku nechala líbit Do města kousek, větší možnosti práce, kultury, sportu, prostě všeho… Tak třeba jednou….

Každý jsme jiní a každý máme jiné možnosti a představy o bydlení, bylo napsáno spousta článků o tom, jak je bydlení ve městě lepší než na vesnici nebo naopak, napr.

 

Vše je o možnostech (zejména finančních) a také našich prioritách.

 

Držím všem palce ať bydlíte přesně tam, kde opravdu každý chcete.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Alena Otilová 12. 2. 2021

Ve městě ať si staví co chtějí, ale na vesnici mi zelená střecha přijde zbytečná. Kolem je dost zeleně, takže máme na domě klasickou střechu a plechová střešní krytina z https://www.blachotrapez.cz/cs/produkty/plechova-strestni-krytina/ nás na celý dům vyšla na docela dost peněz, vzhledem k tomu, že máme velký dům, takže mě ani kvůli případné dotaci nenapadne, abychom ji předělali .

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 21. 5. 2020

Odpovědět
Ovace
Ovace 27. 1. 2020

mám malý byt

Odpovědět
gustawka
gustawka 27. 1. 2020

bydlím v bytě

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 27. 1. 2020

bydlíme v domě po rodičích - tatínek ho stavěl z výplat svépomocí žádná moderna , vesnická klasika , ale je náš a to je hlavní

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 462
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.