Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Dana Pe
Dana Pe
Vloženo 7. 5. 2018
Líbí se mi

Betonová miska

Dana Pe
Dana Pe
Vloženo 7. 5. 2018
Líbí se mi
Betonová miska

Betonová miska

BETONOVÉ MISCE sluší přírodní dekor

Je krásná, je minimalistická a hodí se do každého stylu bydlení. I když to tak nevypadá, je snadné ji vytvořit.

Dnes je volný den, hurá! Jako stvořený pro tvoření… J to se nám to sešlo… ta písmenka, myslím. Čeština je vůbec krásný a bohatý jazyk. A to je dobře.

Když je dnes volno, můžeme si hrát…  budeme tvořit z betonu. Říká se mu „surový“, přitom z něj lze vyrobit květináč, misku nebo vázu, která minimalisticky zařízenému pokoji dodá neopakovatelnou atmosféru mírnosti a klidu.

Můžete začít pracovat na své betonové misce. Začít proto, protože ji dnes určitě nedokončíte. Protože musí dlouho schnout. Klidně i tři dny a více. O to více (zase ta shoda slov) se na ni budete těšit.

Já osobně nemám beton moc ráda. Ani neumím pořádně vysvětlit, proč. Ale je moderní, nenáročný, trvanlivý a vyrábějí se z něj dokonce i šperky. Věděli jste, že patří mezi materiály, s nimiž se provádějí tzv. kreativní malby pokojů? Ale o tom třeba jindy. Teď jdeme na tu misku. Stvořila ji úžasná fotografka Ája Kamasová (fotoreportérky.cz), která udělala i všechny snímky.

Budete potřebovat:

Sypkou betonovou směs (koupíte ji již hotovou ve stavebninách nebo v hobby marketech a jen ji smícháte s vodou, my jsme použili tu na potěry, ale prodává se i tzv. hobby beton) * lavor, ve kterém budete směs míchat * starou lžíci, kterou budete směs míchat * dvě misky – jednu větší a druhou menší, která se do té větší vejde tak, aby alespoň 2 cm po obvodu zůstaly volné – to jsou šablony pro váš výtvor * olej, kterým v tenké vrstvě obě misky potřete * využijete i gumové rukavice

Jak na to? 

1. Nejdříve si do lavoru nasypte betonovou směs a pořádně ji propracujte, aby byla sypká a nezůstaly v ní žádné hrudky. Pak k ní postupně přidávejte vodu, až vznikne „tak akorát“ tuhá hmota. Čím bude hmota tekutější, tím déle vám bude konečný výtvor schnout. Příliš hustá směs se zase špatně nanáší. Směs dobře promíchejte – můžete použít i ruční mixér, ale předem si lavor raději obalte igelitem. My jsme promíchávali hmotu nejprve lžicí a potom ručně (samozřejmě v rukavicích).

2. Větší misku zevnitř a menší zvenčí potřete zlehka olejem, abyste svůj výtvor snadno z těchto „šablon“ vyjmuli.

3. Teď si raději opět nasaďte rukavice, protože budete dávat hmotu do větší misky. Naplňte misku maximálně do 2/3.

 

4. Přesně do středu misky, do betonové směsi, zatlačte menší misku. Pozor, abyste ji nepřitiskli až dolů, nechte aspoň 3 cm tlusté dno. Může se stát, že bude miska „neposedná“ a bude se pomalu vysunovat ven. Trpělivě ji vždy zatlačte zpět. Nebo do ní vložte pár kamínků, abyste ji zatížili.

5. Na suchém a teplém místě nechejte beton pořádně zatvrdnout. Nespěchejte, dejte mu čas. Čím déle může schnout, tím pevnější pak bude.

6. Po zatvrdnutí vyjměte nejprve menší misku a pak opatrně betonový základ z větší misky. Máte hotovo.

     

Pozn.: Pokud se vám při schnutí v misce vytvořily bubliny, vůbec to nevadí. Naopak je to spolu se specifickou strukturou betonu další přirozená ozdoba vašeho výtvoru.

 Tento návod vyšel v magazínu Paní domu 3/2018 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 5. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

super

Odpovědět
madamace
madamace 20. 12. 2018

Odpovědět
Iveta N.
Iveta N. 9. 5. 2018

Vy jste šikulka!

Odpovědět
Dana Pe
Dana Pe 9. 5. 2018

Já ne... to moje kamarádky. Já jen koukám a pak to napíšu

Siraellen
Siraellen 8. 5. 2018

Moc pěkné

Odpovědět
Dana Pe
Dana Pe 9. 5. 2018

Vyzkoušejte si to, je to fakt jednoduché. Jediné, co se musí, je - koupit si tu betonovou směs. Ale pak se pěkně vyřádíte

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 454
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.