Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Witchie
Witchie
Vloženo 24. 8. 2016
Líbí se mi

Barevné šperky ze skla

Witchie
Witchie
Vloženo 24. 8. 2016
Líbí se mi
Barevné šperky ze skla

Barevné šperky ze skla

 

Malování na sklo mě opravdu nadchlo a rozhodla jsem se zkusit i nějaký ten šperk. Skleněné komponenty - polotovary s otvorem pro zavěšení - jsem si objednala z internetu, a pak už jen nedočkavě vyhlížela balíček od pošťáka. Jakmile jsem se konečně dočkala, hned jsem se pustila do experimentování.

Na jednou trhu jsem viděla zajímavé skleněné šperky, jejichž hrany byly oblepené vitrážovou páskou, ale protože mnou objednané komponenty mají krásně oblou hranu, ponechala jsem ji buď zcela volnou nebo jen objela stříbrnou konturou na sklo. Ta druhá možnost není úplně ideální, protože je potřeba nanést konturu ve více vrstvách a snadno tak vznikají nerovnosti, jak je na fotkách patrné (aneb chybami se člověk učí).

Skleněné komponenty jsem nejdříve umyla ve vodě s jarem, aby se odstranila případná mastnota či jiné nečistoty. Motiv jsem si nepřekreslovala, ale tvořila jej rovnou "z hlavy". Nejprve jsem stříbrnou a v jednom případě měděnou konturou na sklo nanášením přímo z tuby vytvořila obrysy, které jsem nechala raději do druhé dne řádně zaschnout.

Vzniklá pole ohraničená konturou jsem poté pomocí jemného štětečku a nevypalovacích vitrážových barevvybarvovala. 

Pak jsem vše nechala opět důkladně zaschnout a nakonec do otvoru umístila provázek (ten se dá sehnat v různých variantách snad v každé galanterii nebo potřebách pro výrobu bižuterie). A je to, malovaný skleněný šperk je hotový.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět
Glady
Glady 24. 8. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 404
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.