Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

moly
moly
Vloženo 30. 5. 2020
Líbí se mi

Balkonová zahrádka a rukolové pesto

moly
moly
Vloženo 30. 5. 2020
Líbí se mi
Balkonová zahrádka a rukolové pesto

Balkonová zahrádka a rukolové pesto

Máte balkón? My máme docela velký a taky máme rádi čerstvé bylinky. Na nápad mě přivedla maminka, které se stýskalo po zahradě, tak si vysela bazalku a dala si pár květináčů s cherry rajčaty, které si nechala trošku vzrůst u babičky ve skleníku. Tak já jsem začala taky tak. Bazalka se mi víc než dařila. Jen jsem si pořídila samozalévací truhlík. Rajčata skoro všechna otrhala dcera na svačinku. Další rok jsem dostala v supermarketu semínka ředkviček, tak jsem si řekla, proč to nezkusit. Nejsou sice tak velké, ale letos se nám konečně povedly. Minulý rok jsme přidali malinu a rukolu. Letos se mi víc vydařila rukola než bazalka. Tak jsem zkusila udělat pesto z rukoly a myslím, že se povedlo. 

Moje pesto z rukoly: olivový olej, rukola, česnek, sůl a vlašské oříšky. Vše rozmixuji do hladka a naplním do napařené sklenice, vršek zaliji olivovým olejem, aby pesto nečernalo, uzavřu a uskladním v lednici. Tam výdrží klidně i rok, mám vyzkoušené. Oproti originálu nahrazuji piniové ořechy vlašskými a nedávam sýr. Sýr nedávám kvůli trvanlivosti, když si pak děláme těstoviny s pestem, tak si přidáme nastrouhaný sýr. Další využití je pak jako dip, stačí smíchat se zakysanou smetanou a nakrájet sýr, zeleninu nebo cokoli, co jde namáčet v dipu.

Dobrou chuť

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 14. 6. 2020

super

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 3. 6. 2020

super

Odpovědět
smolda3
smolda3 3. 6. 2020

Včera jsem trhala rukolu a tak děkuji za radu. letos jí mám hoooodně

Odpovědět
moly
moly 3. 6. 2020

Kahomar
Kahomar 31. 5. 2020

paráda

Odpovědět
světlanna
světlanna 31. 5. 2020

paráda...děkuju za tip!...My jsme letos konečně pořídili na zahradu skleník, protože u nás v podhůří se toho moc pěstovat a nedá a je to paráda!.Úplně mě to zahradničení dostalo!..Máme tam okurky, papriky, salát, rajčata a také různé bylinky...a já .každý den hned rádo běžím zkontrolovat co povyrostlo....

Odpovědět
moly
moly 31. 5. 2020

Jj, a s detmi je to o to kouzelnejsi. Když si to dcera muze sama utrhnout, tak ji i rukolu

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 975
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.