Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

silta - blogerka
silta - blogerka
Vloženo 17. 1. 2017
Líbí se mi

9 tipů jak oživit malou koupelnu bez velké investice

silta - blogerka
silta - blogerka
Vloženo 17. 1. 2017
Líbí se mi
9 tipů jak oživit malou koupelnu bez velké investice

9 tipů jak oživit malou koupelnu bez velké investice

V koupelně trávíme asi nejmíň času za den. Často tam jenom vletíme a zase vyletíme. Zaslouží si ale také zútulnit, hýčkat a omladit. Proč? Protože si hýčkání zasloužíme my a v hezké koupelně nás to bude určitě bavit. 

Pokud jste v podnájmu, nebo prostě jen nemůžete teď zainvestovat do pořádné rekonstrukce, zkuste těchto pár triků, které jsem si o víkendu našla pro sebe:

1. Opravte a oživte zdi

Umakart lze natřít vhodnou barvou, např. do exteriéru jako je na radiátory a ploty. Klidně si vyhrajte s barvami, ale i jakákoliv bílá bude fajn. Pro malou koupelnu volte raději světlé odstíny. Pokud máte kachličky, vyčistěte a oživte spáry. Na jednotlivé kachlíky pak jednoduše nalepte samolepky na to určené. Na trhu jich je už spousta a každý rok můžete měnit design. Velký efekt udělá i jenom 5 - 6 kachlíků jinak.

2. Na podlahu dejte lino

Většinou máme koupelny maličké, tak stačí navštívit pár prodejen a uzmout nějaký ten zbytek za pár kaček. Nebo si v OBI pořiďte samolepící čtvercové obkladačky. Tady si můžete vyhrát s kombinací různých vzorů. Pozor! Okraje musí být ukotvené (buď lepte až po zeď, nebo použijte nějakou lištu), jinak se vám časem čtverce můžou posouvat.

3. Vyměňte vanu nebo umývadlo

Tohle už je větší investice, ale pokud jsou v dezolátní stavu, tak bude na místě. Vanu lze často opravit nátěrem, nebo vložením výlisku do vany. Hledejte "vložkování van", možnosti jsou. Umývadlo už není tak veliká investice a staré můžete odložit. Pokud jste v podnájmu, při stěhování staré umývadlo vraťte zpátky a nové prodejte nebo vemte s sebou .

4. Sjednoťte nábytek

Starý a rozbitý nábytek pokud možno vyměňte. Snažte se mít v koupelně nábytek jednotný a jednoduchý.

5. Vsaďtte na veliké zrcadlo

Jednoduchý nábytek a velké zrcadlo udělá velkou parádu. Bude to krásná dominanta, které přitáhne pozornost a opticky zvětší prostor, co malá koupelna rozhodně snese. Navíc se tak budete pořádně vidět a můžete se o sebe lépe starat.

Nevymlouvejte se prosím, že na sebe raději ani koukat nechcete. Tak na to zapomeňte. Letos se na sebe budete dívat hodně a často. Udělejte z toho zábavu a zatočte tak i s vráskami! Vždy, když budete u toho skvělého zrcadla stát, usmějte se na sebe, vyplázněte jazyk a pak si střihněte několik grimas. Zvedne vám to náladu, procvičíte obličejové svalstvo a vypnete pleť. Já si u toho pleť i promačkám. Baví to i moje holky, nasmějeme se a já si tak dopřeji rychlou masáž pleti. Pak už jenom čištění, mazání a lehká úprava. Díky tomu se učí o sebe starat i moje děti. A co bychom pro ně neudělaly, že?

6. Dobré světlo je základ

Potřebujete jedno hlavní světlo, které nemusí být tak silné. Ušetříte energii a oceníte to, když se naložíte do vany. Pro relax je lepší tlumené světlo. U zrcadla naopak instalujte lepší světlo. Jen pozor, nepřežeňte to, ať nevidíte i tečky pod kůží.

7. Dopřejte si doplňky

Opět platí jednotně. Zvolte základní barvu a jednu nebo dvě vedlejší a užijte si šmejdění v obchodech nebo e-shopech. Pořádně si to promyslete a tady se nebojte investovat do kvality. Promyslete, co vše v koupelně potřebujete a dokupte si kvalitní a praktické doplňky. Pomůže vám to i s údržbou koupelny. Třeba miska na tuhé mýdlo se myje rychleji, než celé opatlané umývadlo. 

8. Extra doplňky

Slaďte s designem koupelny i ručníky. Nemusíte hned měnit všechny, to by se nám to prodražilo, ale ty na ruce berte jako součást doplňků koupelny. A moc hezky vypadají kytky, ať už živé nebo umělé, různé koule z pedigu a podobné rádoby "nesmysly". Tyhle nesmysly milujeme a můžeme je snadno obměňovat.

9. Obrázky do koupelny

Pokud máte jako já pořád původní umakart, tak můžete zdi vyzdobit fotkami. Já mám na zemi nalepené samolepicí čtvercové obkladačky, na střídačku modré a se vzorem oblázků jako u moře. Tak jsem si vybrala fotky z Bulharska. Ty zalaminuji (obyč laminovačku seženete často v Lidlu) a budou tak vodě odolné. Nalepím je lepící gumou na plakáty a časem je snadno sundám.  

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
avatar
Macina Nováková 18. 3. 2020

Musím uznat, že parádní inspirace. Já teda z vlastní zkušenosti můžu říct, že koupelnu dokáže dost oživit i nový koupelnový nábytek. O tom jsem se vlastně měla sama možnost přesvědčit, když jsme do té naší koupili nový z https://www.emako.cz/koupelnovy-nabytek/

Odpovědět
avatar
Nataša Zabloudilová 24. 11. 2019

Tak s tou výměnou umyvadla musím souhlasit. Nikdy bych nevěřila jak velký dokáže udělat nové umyvadlo rozdíl. My si do koupelny před pár měsíci pořídili takové stylové kamenné z http://www.luxusniumyvadla.cz/ a musím říct, že to vypadá vážně skvěle.

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 24. 9. 2019

Já jsem chtěla naši koupelnu také trochu oživit, ale na druhou stranu jsem nechtěla dělat žádnou rozsáhlou rekonstrukci. Koupili jsme proto kulaté umyvadlo z https://www.a-keramika.cz/sanitarni-keramika/ , které se krásně leskne a vypadá úplně jinak než to naše staré, takže i díky němu naše koupelna hodně prokoukla.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 389
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.