Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

silta - blogerka
silta - blogerka
Vloženo 17. 1. 2017
Líbí se mi

9 tipů jak oživit malou koupelnu bez velké investice

silta - blogerka
silta - blogerka
Vloženo 17. 1. 2017
Líbí se mi
9 tipů jak oživit malou koupelnu bez velké investice

9 tipů jak oživit malou koupelnu bez velké investice

V koupelně trávíme asi nejmíň času za den. Často tam jenom vletíme a zase vyletíme. Zaslouží si ale také zútulnit, hýčkat a omladit. Proč? Protože si hýčkání zasloužíme my a v hezké koupelně nás to bude určitě bavit. 

Pokud jste v podnájmu, nebo prostě jen nemůžete teď zainvestovat do pořádné rekonstrukce, zkuste těchto pár triků, které jsem si o víkendu našla pro sebe:

1. Opravte a oživte zdi

Umakart lze natřít vhodnou barvou, např. do exteriéru jako je na radiátory a ploty. Klidně si vyhrajte s barvami, ale i jakákoliv bílá bude fajn. Pro malou koupelnu volte raději světlé odstíny. Pokud máte kachličky, vyčistěte a oživte spáry. Na jednotlivé kachlíky pak jednoduše nalepte samolepky na to určené. Na trhu jich je už spousta a každý rok můžete měnit design. Velký efekt udělá i jenom 5 - 6 kachlíků jinak.

2. Na podlahu dejte lino

Většinou máme koupelny maličké, tak stačí navštívit pár prodejen a uzmout nějaký ten zbytek za pár kaček. Nebo si v OBI pořiďte samolepící čtvercové obkladačky. Tady si můžete vyhrát s kombinací různých vzorů. Pozor! Okraje musí být ukotvené (buď lepte až po zeď, nebo použijte nějakou lištu), jinak se vám časem čtverce můžou posouvat.

3. Vyměňte vanu nebo umývadlo

Tohle už je větší investice, ale pokud jsou v dezolátní stavu, tak bude na místě. Vanu lze často opravit nátěrem, nebo vložením výlisku do vany. Hledejte "vložkování van", možnosti jsou. Umývadlo už není tak veliká investice a staré můžete odložit. Pokud jste v podnájmu, při stěhování staré umývadlo vraťte zpátky a nové prodejte nebo vemte s sebou .

4. Sjednoťte nábytek

Starý a rozbitý nábytek pokud možno vyměňte. Snažte se mít v koupelně nábytek jednotný a jednoduchý.

5. Vsaďtte na veliké zrcadlo

Jednoduchý nábytek a velké zrcadlo udělá velkou parádu. Bude to krásná dominanta, které přitáhne pozornost a opticky zvětší prostor, co malá koupelna rozhodně snese. Navíc se tak budete pořádně vidět a můžete se o sebe lépe starat.

Nevymlouvejte se prosím, že na sebe raději ani koukat nechcete. Tak na to zapomeňte. Letos se na sebe budete dívat hodně a často. Udělejte z toho zábavu a zatočte tak i s vráskami! Vždy, když budete u toho skvělého zrcadla stát, usmějte se na sebe, vyplázněte jazyk a pak si střihněte několik grimas. Zvedne vám to náladu, procvičíte obličejové svalstvo a vypnete pleť. Já si u toho pleť i promačkám. Baví to i moje holky, nasmějeme se a já si tak dopřeji rychlou masáž pleti. Pak už jenom čištění, mazání a lehká úprava. Díky tomu se učí o sebe starat i moje děti. A co bychom pro ně neudělaly, že?

6. Dobré světlo je základ

Potřebujete jedno hlavní světlo, které nemusí být tak silné. Ušetříte energii a oceníte to, když se naložíte do vany. Pro relax je lepší tlumené světlo. U zrcadla naopak instalujte lepší světlo. Jen pozor, nepřežeňte to, ať nevidíte i tečky pod kůží.

7. Dopřejte si doplňky

Opět platí jednotně. Zvolte základní barvu a jednu nebo dvě vedlejší a užijte si šmejdění v obchodech nebo e-shopech. Pořádně si to promyslete a tady se nebojte investovat do kvality. Promyslete, co vše v koupelně potřebujete a dokupte si kvalitní a praktické doplňky. Pomůže vám to i s údržbou koupelny. Třeba miska na tuhé mýdlo se myje rychleji, než celé opatlané umývadlo. 

8. Extra doplňky

Slaďte s designem koupelny i ručníky. Nemusíte hned měnit všechny, to by se nám to prodražilo, ale ty na ruce berte jako součást doplňků koupelny. A moc hezky vypadají kytky, ať už živé nebo umělé, různé koule z pedigu a podobné rádoby "nesmysly". Tyhle nesmysly milujeme a můžeme je snadno obměňovat.

9. Obrázky do koupelny

Pokud máte jako já pořád původní umakart, tak můžete zdi vyzdobit fotkami. Já mám na zemi nalepené samolepicí čtvercové obkladačky, na střídačku modré a se vzorem oblázků jako u moře. Tak jsem si vybrala fotky z Bulharska. Ty zalaminuji (obyč laminovačku seženete často v Lidlu) a budou tak vodě odolné. Nalepím je lepící gumou na plakáty a časem je snadno sundám.  

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Daniela Labužíková 20. 6. 2019

Taky jsem chtěla koupelnu trošku oživit, a tak jsem začala vybírat hlavně nějaké umyvadlové skříňky. Ta stará byla totiž už v dost špatném stavu. Nakonec se mi poštěstilo na https://www.vybavime-koupelny.cz/umyvadlove-skrinky , kde jsem narazila na jednu opravdu moc krásnou.

Odpovědět
Mutter Jungen
Mutter Jungen 19. 1. 2017

Tak u nás proběhlo jen lehké oživení pro děti. Tohle je z barev na sklo a u kluků to má velký úspěch. Máme kolem dokola celé vany.

Odpovědět
silta - blogerka
silta - blogerka 12. 2. 2017

Tak jste mě inspirovala a taky budeme mít hravou koupelnu pro děti

grenadka
grenadka 18. 1. 2017

ale najdôležitejšie je mať pekne položené obklady a dlažbu, ak je to odfláknuté, tak žiadne oživenia nepomôžu

Odpovědět
jjana
jjana 18. 1. 2017

Hezké napady na oživení

Odpovědět
Marie Kostelecká
Marie Kostelecká 18. 1. 2017

Dobré nápady!!!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 923
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.