Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Buki
Buki
Vloženo 21. 4. 2017
Líbí se mi

1.díl: Jak chalupařit a nezbláznit se: Šok na první pohled

Buki
Buki
Vloženo 21. 4. 2017
Líbí se mi
1.díl: Jak chalupařit a nezbláznit se:  Šok na první pohled

1.díl: Jak chalupařit a nezbláznit se: Šok na první pohled

Rozhodla jsem se psát seriál o tom, jak jsme si pořídili chalupu, jak bojujeme s plevelem, vlastní leností a živly. Ráda bych Vás provedla naším pojetím volnočasového pobytu na čerstvém vzduchu, tvrdou prací i chvilkou pro odpočinek. To vše s trochou ironie a s nadhledem, bez kterého by to asi ani nešlo:

Před několika lety si rodiče usmysleli, že by bylo fajn mít nějakou nemovitost mimo město, kam bychom si jezdili odpočinout od práce, stresu a šedi panelákových sídlišť. Centrem jejich zájmu se stala malá víska nedaleko Žatce a co by kamenem dohodil od Rakovníka.

S maminkou jsme si večer u vína představovaly takovou tu malou pruhovanou chaloupku 2+1, kde by byla centrem kachlíková kamna, stůl a židle s vykrojenými srdíčky a v ložnici by nás přes natřepané duchny nebylo vidět. Na oknech by visely kýčovité záclonky a na parapetu by dělaly parádu bujné muškáty. K tomu malá zahrádka na pár kytiček, lavičku a možná dva tři keříky rajčat.

Naopak táta je odjakživa trochu megaloman, sběratel starých krámů, knih a všeho, co mu kdo vecpe. Polepší si obě strany. Kdejaká babka se zbaví místo zabírajícího haraburdí a táta má do sbírky další formu na bábovku, porcelánový nočník nebo nečitelné literární dílo neznámého ruského autora.

Tyto dvě evidentně neslučitelné veličiny se střetly. A kam by se hrabal samotný „Velký třesk“. Výsledkem bylo, že jsme jednou  jely z nákupů a mamka pravila: „Tady odboč, ukážu ti tu chalupu, co chceme koupit...“.

Zastavily jsme na návsi - tedy spíš na plácku se zastávkou a popelnicemi - a tam „to“ bylo. Musela jsem popojet, abych ten dům viděla celý. Měl popisné číslo dvě, takže tu stál už velmi dlouho a jelikož jednička je fara, tohle musela být jistojistě škola. Možná mateřinka, základka a učňák v jednom. Jen jsem se s obavami přikrčila…jako bych to nechtěla slyšet, ale řekla to…prostě jen řekla: „Tak to je ono“. Já jen hlasitě polka. Zbylých dvacet kilometrů jsem již neřekla ani slovo. Bylo to asi šokem. V mé hlavě, kde vládne absolutní pořádek, vše je precizně srovnáno podle abecedy, barvy, velikosti, najednou zavládl chaos.

A tak se tedy  stalo, že do našeho majetkového portfolia přibyl lovecký zámeček včetně polností, přístavků, zákoutí, svlačce, stodol a chlívků.  Naše 1+1000 místností a zajímavostí. Dům, který tu stál před námi, stojí s námi a možná bude chvilku stát ještě po nás…

Monika

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Iveta N.
Iveta N. 26. 4. 2017

Moc hezky napsané. Těším se na pokračování

Odpovědět
moravačka aja
moravačka aja 26. 4. 2017

Tak ať se Vám daří

Odpovědět
vendilka3
vendilka3 24. 4. 2017

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 23. 4. 2017

to je krásné...tak ať všechno klape a jde podle vašich představ

Odpovědět
Buki
Buki 22. 4. 2017

Díky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 604
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.