Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA
Vloženo 6. 8. 2020
Líbí se mi

Něvská maškaráda: Ruská šlechtična, která se ráda baví

U KOCOURA DOMA
U KOCOURA DOMA
Vloženo 6. 8. 2020
Líbí se mi
Něvská maškaráda: Ruská šlechtična, která se ráda baví

Něvská maškaráda: Ruská šlechtična, která se ráda baví

Tato ruská kočka zaujme bez toho, abyste ji vůbec viděli. Již její název Něvská maškaráda (Neva Masquerade, rusky Něvskaja maskaradnaja) okamžitě vzbudí pozornost. Na rozdíl od ruské modré kočky má tato kočka velmi bohatý huňatý kožíšek. Řadí se mezi lesní kočky, i mezi těmi však vyniká. Jako jediná lesní kočka má totiž zbarvení s tmavými odznaky na chladných částech těla, tzv. colorpoint, zbarvení typické pro siamské kočky.

Kdo ví, možná se nějaká siamská kočka mezi jejími předky najde. Původ něvské maškarády je, jak už to tak bývá, opředen tajemstvím. Ovšem nezapře se jako příbuzná sibiřské kočky, se kterou má společnou povahu, charakter, konstituci těla i srst, jen to siamské zbarvení je jiné...

V Rusku je dokonce něvská maškaráda, nazývaná také bucharská kočka, vnímána jako varieta kočky sibiřské.

 

Jaká je něvská maškaráda?

I přes svůj elegantní vzhled a robustnost, je tato kočka něžným a přítulným společníkem. Říká se jí proto také něžný obr. Je to aktivní kočka, která si ráda hraje. Patří mezi společenská plemena, která si vytvářejí úzký vztah k člověku, dokonce tak úzký, že připomínají psa. Bucharská kočka je typická také svojí výřečností. Její mňoukání někdy může připomínat i psí štěkot, vrkání holuba nebo štěbetání ptáčků. Disponuje celou paletou zvukových projevů, od těch jemných až po velmi silné.

Zatímco v minulosti dělala společnost ruské vrchnosti ruská modrá kočka, kočka carských rodin, nejvyšší představitelé současného Ruska chovají spíš něvskou maškarádu. Například bývalý ruský prezident a premiér Dmitrij Medvěděv měl ve své kanceláři vedle akvária s rybičkami často i něvskou maškarádu. Společnost mu dělal něvský kocour.

 

Péče o kočku

Srst něvy s nápadným límcem kolem krku je nádherná, ale také vyžaduje péči v podobě vyčesávání. Zvláště zimní srst se bez pravidelného vyčesávání neobejde.

Jako každá kočka i něvská maškaráda potřebuje kvalitní krmivo založené na živočišných bílkovinách. Takové krmivo pro kočky najdete například pod značkou Nativia. České granule pro kočky Nativia respektují přirozené potřeby kočky jako masožravce. Více se dozvíte přímo na webu Nativia...

Kočka je striktní masožravec, lovec tělem i duší, ale v pohodlí obýváku také opravdu velký mazel. A něva obzvlášť!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 479
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.