Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kahomar
Kahomar
Vloženo 11. 2. 2020
Líbí se mi

ZOO park Chomutov

Kahomar
Kahomar
Vloženo 11. 2. 2020
Líbí se mi
ZOO park Chomutov

ZOO park Chomutov

Jakož to rodiče čtyř dětí a nyní již dvou vnuček, vyráželi jsme a vyrážíme často na výlety i do zoologických zahrad. Snad krom dvou máme již prošlé všechny, které jsou u nás v republice k vidění. Konkrétně v Chomutově jsme byli již 2x, s odstupem asi 7 let. Děti byly vždy spokojené a i nám se tam líbilo.

V chomutovském městském parku byl již v roku 1932 otevřen pavilon akvária a terária s 94 druhy ryb, obojživelníků a plazů. Vznik dnešního zooparku se však datuje až k roku 1975, kdy Walter Markel úspěšně dovedl do konce svůj návrh vybudování rozsáhlého lesoparku navazujícího na Kamencové jezero na severovýchodním okraji Chomutova. Otevřen byl v květnu téhož roku.

Zoopark Chomutov zvaný také Zoo Chomutov je zoologická zahrada nacházející se na okraji Chomutova. Je jednou z nejmladších českých ZOO, rozlohu však má největší. Zoopark hospodaří na 112 hektarů ploch a v současnosti chová 159 druhů zvířat, mezi nimiž nechybí ani silně ohrožené druhy vedené v Červené knize IUCN a mezi návštěvníky oblíbená zvířata jako tuleň kuželozubý, velbloud dvouhrbý či zubr evropský.

Součástí zooparku je skanzen Stará Ves – Centrum krušnohorského lidového umění, kde lze navštívit hrázděný statek s dobovým zařízením a výstavou starých zemědělských strojů a techniky, staroslovanskou a starogermánskou chýši, kapličku a funkční větrný mlýn holandského typu. K areálu statku patří stáje pro současných 11 koní.

Pohyb po areálu zoo začaly umožňovat také vláčky. Lokálka Amálka jezdí uvnitř zooparku a terénní Safari Expres slouží k transportu návštěvníků do skanzenu a během nočních prohlídek. V areálu naleznete několik možností občerstvení, pro děti jsou k dispozici dětská hřiště s mnoha různými hracími prvky.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 11. 2. 2020

Sem se chystáme už mnoho let, ale ještě jsme plán neuskutečnili

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 11. 2. 2020

máte co napravovat, na procházku je to tam moc pěkné a chovají i medvědy

lemur
lemur 11. 2. 2020

Pěkná ZOO, ale daleko. Krásné fotky zvířat.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 11. 2. 2020

Děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 004
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.