Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kahomar
Kahomar
Vloženo 21. 7. 2020
Líbí se mi

ZOO Hodonín

Kahomar
Kahomar
Vloženo 21. 7. 2020
Líbí se mi
ZOO Hodonín

ZOO Hodonín

V této Zoologické zahradě jsme byli již jednou, zhruba před 15ti lety. Bohužel si z té doby mnoho nepamatujeme a tak těžko posoudit, jak moc se hodonínská ZOO za tu dobu proměnila. Jedno je jisté, v té době tam zajisté nebylo tolik lákadel pro děti - skákací hrad, kolotoč, stánky s upomínkovými předměty. Vyrostla i nová restaurace v blízkosti vchodu a naproti vstupu do ZOO dětský lanový park. V těch místech jsme tenkrát parkovali. Nyní je parkoviště nějakých 300-400 m od samotného vstupu do ZOO.

Zatímco původní zookoutek v době svého vzniku v roce 1976 čítal jen několik málo domácích nebo běžně chovaných exotických zvířat, dnes jich návštěvník může spatřit kolem 580  kusů ve 173 druzích na 7,5 ha rovinné plochy.

Hodonínská zoo je jedinou zoo u nás, která bílé lvy chová. Narození mláďat očekávají chovatelé přibližně za dva roky. Díky chovatelskému programu jich v zoologických zahradách ve světě žije jen kolem tří set. V rámci Unie českých a slovenských zoo je chová pouze Zoo Bratislava a nyní nově i Zoo Hodonín. První zmínka o tomto bílém lvu je z roku 1928 a veřejnost jej viděla až v roce 1970.

Navštívit můžete pavilon exotického ptactva, pavilon primátů a terárií nebo pavilon akvárií. Velkou chloubou zoo je vzdělávací centrum s pavilonem velkých kočkovitých šelem a ze všech nejnovější pavilonek elegantních plameňáků růžových a expozice sokolnictví.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 3. 8. 2020

Pěkné fotky ze ZOO. Tam jsme ještě nebyli.

Odpovědět
Tamara
Tamara 2. 8. 2020

ZOO se za poslední léta neskutečně změnila . Rádi tam zajdeme s každou naší návštěvou.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 2. 8. 2020

hudlenka
hudlenka 2. 8. 2020

další pěkná ZOO v naší zemi

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 462
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.