Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

k.eva
k.eva
Vloženo 7. 8. 2018
Líbí se mi

ZOO Dvůr Králové

k.eva
k.eva
Vloženo 7. 8. 2018
Líbí se mi
ZOO Dvůr Králové

ZOO Dvůr Králové

ZOO Dvůr Králové patří k nejznámějším a nejkrásnějším zoologickým zahradám u nás. Nachází se v malebném podhůří Krkonoš a její různorodý terén dotváří atmosféru divoké přírody. Královédvorská zahrada vznikla na území soukromého parku, kde se nachází i kopie renesančního zámku v blízkosti Vídně.

Letošní rok jsem tuto zahradu navštívila se svojí dcerou, která mě pozvala do Ugandy v rámci pobytu v Korunách stromů v přilehném Safari parku. Kromě ubytování byl v ceně i volný vstup do této ZOO, čehož jsme náležitě využili. Zvláštní upozornění - byl to snad jediný den tohoto parného léta, kdy pršelo. Ale i tak jsme si návštěvu náležitě užily.

 

Tak to je jeden ze tří slonů, kteří tady vítají navštěvníky. Pocházejí z Krugerova národního parku v JAR a jmenují se UMBU, SALY a MOOTI. Tato ZOO je zapojena do Evropského záchovného programu (EEP) slonů afrických a jako jediná v ČR chová reprodukceschopnou skupinu slonů afrických.

Víte, proč vám sloní šlápnutí nerozdrtí nohu?

Váha slona spočívá na špičkách prstů a pružném vazivovém polštáři chodidla. Po došlápnutí se noha rozšíří a váha roznese na poměrně širokou plochu. Proto sloni došlapují měkce a jsou při pohybu navzdory velké hmotnosti téměř nehluční. Díky tomu je každý centimetr čtverečný chodidla zatěžován i u nejmohutnějších savců váhou jen 600 gramů. Proto je sloní šlápnutí nepříjemné, ale nohu vám nerozdrtí.

 

 

Samozřejmě zde nechyběl ani pavilón primátůs různými šimpanzi, orangutany, gorilami a jinými předvádějícími se opicemi. Všechny opice se tvářily spokojeně a k dispozici měly hodně herních prvků. Třeba žlutý míč, který vlastně symbolizuje to sluníčko, které se venku mezitím zatáhlo a spustil se déšť. Takže jsem si koupila lázeňskou oplatku a spokojeně sledovala jejich hraní.

 

Naštěstí zde bylo mnoho pavilónů, kde déšť nevadil a prostředí bylo úžasné.

Celkově na mě tato ZOO zapůsobila velice příznivým dojmem. Je celá rozkvetlá a patří mezi nejkrásnějí místa v Evropě. V současné době je ZOO významná v chovu nosorožců, žiraf, zeber, buvolů a dalších druhů antilop. Počtem držených zvířat je ZOO Dvůr Králové největší zahradou z českých zoologických zahrad.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 4. 6. 2020

Odpovědět
k.eva
k.eva 4. 6. 2020

xxkouckaxx
xxkouckaxx 26. 5. 2020

paráda

Odpovědět
k.eva
k.eva 26. 5. 2020

sasidlo
sasidlo 25. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 14. 1. 2020

už jsme tam nebyli docela dlouho, ono je to tam také čím dál tím dražší...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 119
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.