Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evionka
evionka
Vloženo 14. 6. 2017
Líbí se mi

Zámek Loučeň aneb Kryštof málem králem

evionka
evionka
Vloženo 14. 6. 2017
Líbí se mi
Zámek Loučeň aneb Kryštof málem králem

Zámek Loučeň aneb Kryštof málem králem

 

Zámek Loučeň je romantickou barokní památkou s původními interiéry a nachází se v městysu Loučeň v okrese Nymburk. Cílem našich výletů za poznáním je již několik let a zcela jistě bude i na pořadu dne  i toto léto.

Prostě Loučeň. Kromě interaktivních dětských prohlídek zásadně s kostýmovou postavou se děti nejvíce těší na celoevropský unikát – totiž soubor 12 labyrintů a bludišť. To zaujme každé dítě a nejenom je. Již samotná prohlídka zámku je velice inspirativní, neboť kde jinde je možno usednout ke knížecí tabuli v zámecké jídelně nebo zazpívat si v hudebním salónku, kde koncertoval Bedřich Smetana.

V této podobě byl zpřístupněn dne 7. 7. 2017 – tři magické sedmičky, které umožňují vstup do pohádky.

A věříte, že se nám to povedlo?

Fotografie mého syna je z října roku 2010. O nějakém zámku Loučeň jsem ještě zdaleka neměla ani tušení a v rámci víkendového programu jsem hledala zajímavý tip na výlet pro děti. Ten jsem nakonec našla a vzápětí jsem dostala paniku, protože se tam konala akce z Pohádky do pohádky (to už nevím přesně) a dítě oblečené v masce mělo vstup zdarma. Byl pátek večer a akce se konala v sobotu a maska na obzoru žádná.

Ještě, že mám kamarádky. Další postižená, její syn si jednoho večera vzpomněl, že další den mají ve škole karneval, tak duchapřítomně popadla kus starého ubrusu, obšila ho hnědou látkou a namluvila mu, že je král. Žezlo i korunu jsem v našich pokladech našla i já a tak jsme vyrazili na zámek Loučeň.

Kryštůfek byl šťastný. Nejenom, že byl v masce krále (nevadí, že to byl starý ubrus), ale ještě kolem sebe měl celý ansábl pohádkových postav. Podle fotografií jsem nakonec usoudila, že to celé bylo vlastně věnované pořadu Arabela, protože jinak by tam nebyl princ Vilibald a dokonce i Fantomase jsme zahlédli.

Hejno trpaslíků v čele se Sněhurkou byloi nepřehlédnutelné a neustále korzovali po celém parku. Kdo chtěl, měl možnost nechat se svézt kočárem. Dětských atrakcí bylo víc než dost a všechny byly zábavné. Musela to být Arabela, protože tam měli kufr s tajemnými věcmi a děti hádaly, které patří ke které postavě.

Poté následovala samotná prohlídka zámku s pohádkovou bytostí a Kryštůfek se ve svém starém ubrusu naparoval jako páv – chtěla jsem napsat jako král.

Na konci prohlídky nás čekalo překvapení – focení v zámeckém kabinetu – a pozor!  - v samotném zámeckém křesle.

Zde je jasný důkaz, že pohádky se stále dějí,  a když dítě věří tomu,že je král, tak je prostě král.

A těch princezen, co tam bylo……..

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 28. 1. 2020

tam se dětem líbí

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 644
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.