Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 13. 10. 2021
Líbí se mi

Zahrady Myšlín u Mnichovic – relaxační eko farma

ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena
Vloženo 13. 10. 2021
Líbí se mi
Zahrady Myšlín u Mnichovic – relaxační eko farma

Zahrady Myšlín u Mnichovic – relaxační eko farma

Přijeďte si odpočinout do zahrad v Myšlíně u Mnichovic, dát si výbornou kávu, domácí limonády nebo koláče a vyberte si zeleninu nebo ovoce pěstované s láskou a bez chemie.
Zahradách Myšlín si můžete nakoupit produkty dle sezóny (sazeničky, zelenina, ovoce), domácí vajíčka, ale i vychutnat si výbornou kávu, domácí limonády či koláčky. A věnovat se také aktivnímu odpočinku –  užít si příjemnou procházku po loukách, vydat se k několikasetletému Žižkovu dubu, nebo absolvovat třeba i cyklovýlet po okolí. 

Zahrady Myšlín vznikly v roce 2017, kdy dnešní majitelé objevili zpustlé území bývalého statku v Myšlíně a tím se začala nová etapa jejich života. Jak začali pomalu krajinu kultivovat uvědomili si, jak je pro ně pobyt v přírodě a péče o půdu a přírodu naplňující. Založili sad, obnovili polní cesty a aleje. Založili pole a na část zasadili levanduli lékařskou. Postupně rozšířili pole o další bylinky, jako je heřmánek, měsíček, máta, mateřídouška, slézová růže a další. Začali pěstovat také zeleninu – brambory, česnek, cibuli, okurky, rajčata, mrkev, petržel, špenát a další a ovoce – jablka, hrušky, maliny, jahody, špendlíky, mišpule, rybíz i citrusy. Chtěli mít vlastní produkty ze zahrady, u kterým je jistota, že jsou pěstované s láskou a bez chemie, původně pro vlastní užití, ale zájem okolí rozhodl o rozšíření produkce a prodeji nadbytku "ze dvora".

Nyní se zde připravuje rekonstrukce a výstavba statku. Projekt byl založen na historických informacích o tom, jak statek v minulosti vypadal. Majitelé jej staví s využitím moderních technologií a materiálů, ale architektonicky jako původní statek, který v místě stál už před 250 lety. Součástí statku bude i malý penzion a prostory pro cvičení, meditace, tvořící dílny apod.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 18. 10. 2021

moc pěkné, tam by se mi jistě líbilo

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 16. 10. 2021

hezká farma

Odpovědět
ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena 16. 10. 2021

To by mohlo být zajímavé.

Odpovědět
lemur
lemur 16. 10. 2021

Krásné místo.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 528
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.