Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Cestomilka Jana
Cestomilka Jana
Vloženo 18. 11. 2015
Líbí se mi

Za kouzlem Vánoc do adventní Vídně

Cestomilka Jana
Cestomilka Jana
Vloženo 18. 11. 2015
Líbí se mi
Za kouzlem Vánoc do adventní Vídně

Za kouzlem Vánoc do adventní Vídně

Adventní čas je tu a s ním se pomalu vkrádá otázka, kam za adventními trhy. My jsme letos vsadili na Vídeň. Místní trhy totiž patří k těm nejkrásnějším a největším v Evropě. K našemu rozhodování přispěla rovněž skutečnost, že do Vídně to nemáme zase až tak daleko. Takže hurá za vánoční atmosférou!

Adventní trhy

Každoročně začínají adventní trhy ve Vídni předposlední listopadový týden. Město se v tu dobu mění před očima. U radnice, na náměstí Marie Terezie nebo před kostelem Karla Boromejského vznikají tematické adventní vesničky, které se s ubývajícím dnem plní lidmi toužícími po vánoční atmosféře, horkém punči a přátelské náladě. Se západem slunce se Vídeň rozzáří jako pohádkové město. Na hlavních třídách se houpou obrovské svítící lustry, v menších uličkách vám vykouzlí úsměv na rtech světelný déšť. Krásný pohled na tuto záplavu světel je z vyhlídkové věže kostela svatého Štěpána, který stojí v samém srdci Vídně. A na který trh se tedy vydat?

Trhy u kostela Karla Boromejského – ráj pro malé i velké

Pokud jste vyrazili do Vídně se svými dětmi, vydejte se na vánoční trh ke kostelu svatého Karla Boromejského. Vánoční vesnička je provoněná slámou, na které se pasou ovečky, kozy a lamy. Malí dobrodruzi si mohou vyzkoušet jízdu na poníkovi nebo tradiční řemeslnou výrobu. Ostatně celá vesnička je ve znamení řemesel a výrobky zručných řemeslníků, včetně vánočních ozdob z přírodních materiálů, jsou ke koupení v každém stánku. Stojíte-li opravdu o jedinečný zážitek, zamiřte do kostela Karla Boromejského. Barokní stavba je mistrovským dílem architekta Johanna Bernarda Fischera z Erlachu, který se účastnil barokních úprav i u nás, např. na zámku ve Vranově nad Dyjí nebo v Brně. Doslova si zde sáhnete až na samý vrchol. Před pár lety probíhaly v tomto kostele restaurátorské práce na barokní výmalbě a lešení s výtahem tady zůstalo. Můžete si tedy vyjet až do chrámové kopule a barokní andělíčky si prohlédnout opravdu z blízka.

Za romantikou do Belvedere

Vánoční trhy v uzavřené zahradě barokního zámku Belvedere vybízejí svou komorní atmosférou k romantickým chvilkám ve dvou u svařeného vína, punče a pečených kaštanů. Za kamennou zídkou se ukrývá nejstarší botanická zahrada ve Vídni, jejíž prohlídku Vám vřele doporučujeme. Jste-li milovníky umění a to zejména moderního, pak nevynechejte návštěvu interiérů zámku. Odkaz rakouských malířů v čele s Gustavem Klimtem, Egonem Schielem a Oskarem Kokoschkou láká ročně stovky obdivovatelů a určitě stojí za vidění.

Královské vánoční trhy na zámku Schönbrunn

Honosný vánoční strom vévodí nádvoří před letním sídlem Habsburků. Celý prostor je lemován krásně zdobenými vánočními stánky, tu a tam postává hlouček lidí a zahřívá se pečenými brambory, ovocem v horké čokoládě a sladkými palačinkami. Stejně vznešeně jako na nás působí zámek Schönbrunn, vypadají i místní trhy. Příjemná je procházka královskými zahradami nebo návštěva schönbrunnské zoo. Interiéry zámku jsou sice nádherné, pokud ale nemáte rezervaci nebo pokud jste nepřijeli během pracovního dne, pak se dovnitř hned tak nedostanete. Jejich prohlídku si tedy raději nechejte na jindy.

Na největší trhy u radnice a na náměstí Marie Terezie

Na největší trhy ve Vídni narazíte, půjdeme-li z centra kolem královského paláce Hofburg směrem k vídeňské radnici. Mezi přírodovědeckým a kulturně-historickým muzeem si užijete záplavu stánků s punči, pečenými bramborami, klobásami, vánočními ozdobami, pletenými čepicemi nebo řemeslnými výrobky. Za necelé tři eura si pronajmete porcelánovou vánoční botičku, do které si pravidelně můžete doplňovat alkoholické i nealkoholické tekutiny. A pokud chcete mít krásný suvenýr z Vídně, můžete si ji nechat.  Nepřeje-li Vám počasí a rádi byste ohřáli své prokřehlé prsty, pak zamiřte do jednoho z muzeí. My jsme se vydali na prohlídku přírodovědeckých sbírek a byli jsme opravdu nadšeni. Muzeum nám nabídlo řadu interaktivních prvků o vývoji planety a zvířat, rozsáhlé sbírky kamenů, ostatků dinosaurů a zvířecích exponátů. Přitahují-li Vás nevšední příběhy královských rodin, vydejte se do paláce Hofburg. Součástí vstupenky jsou tři okruhy. Tzv. Silberkammer, tedy expozice stříbrného nádobí, které Habsburkové používali u jídelního stolu, Muzeum Sisi, které vás seznámí s ne příliš šťastným životem královny a komnaty královského páru, Františka Josefa I. a Alžběty, které vypadají stále tak, jako by je opustili teprve nedávno.

Na závěr vás čekají nejznámější trhy před vídeňskou radnicí. Překrásná vánoční výzdoba, ozdoby na stromech, vůně ze stánků a pohodová nálada vás doslova vtáhnou do předvánočního víru. V prostorách radnice si vaše ratolesti užijí zábavu v dětském vánočním centru. Mohou si vyzkoušet pečení cukroví, výrobu vánočních ozdob, řemeslné práce, kreslení a zúčastnit se řady soutěží. V podvečer je pak ve společenském sále radnice připraven vánoční koncert. Vstupné je zdarma a vy si můžete poslechnout vánoční koledy od rozličných pěveckých sborů z celé Evropy. Přejeme Vám tedy příjemný zážitek v adventní Vídni.

 

Cestomilové

 www.cestomilove.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 4. 5. 2020

mladší dcerka jezdí pravidelně každý rok

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

super

Odpovědět
GLAMADVENTURE
GLAMADVENTURE 1. 12. 2015

Viedeň je skutočne nádherná v tento vianočný čas.

Odpovědět
Cestomilka Jana
Cestomilka Jana 23. 11. 2015

Děkuji

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 230
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.