Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

k.eva
k.eva
Vloženo 25. 7. 2018
Líbí se mi

Vzpomínky na Afriku

k.eva
k.eva
Vloženo 25. 7. 2018
Líbí se mi
Vzpomínky na Afriku

Vzpomínky na Afriku

Chtěli byste zkusit, jaké to je strávit noc na africkém safari? Nemusíte jezdit daleko, stačí si objednat pobyt v ,,korunách stromů" v nových luxusních stanech v Safari kempu ve Dvoře Králové. Byl to nápad mojí dcery a na tento pobyt jsme se těšily už půl roku dopředu. Je třeba objednávat s předstihem - paní na recepci se dušovala, že nyní se na rezervaci čeká až rok dopředu. Tak velký je zájem o tento unikátní zážitek. A skutečně je o co stát.

 

 

Sedm nových stanů v africkém stylu je v těsné blízkosti výběhu afrických zvířat a kromě komfortního ubytování nabízí možnost mít africkou přírodu na dosah. Díky velké terase, která je součástí každého stanu, si můžete tiše ukryti mezi stromy vychutnávat ničím nerušené pohledy na skupiny pakoňů, žiraf nebo zeber. Bohužel nám v den pobytu pršelo, takže jsme této nabídky zase až tak moc neužily. Ale celkově se dá říct, že celkově na nás tento kemp zapůsobil příznivým dojmem. Kromě klasických stanů jsme viděly i stany speciální africké a bungalovy. Ideální prostředí zejména pro rodiny s dětmi. Dokonce je zde možné zdarma využít venkovní bazén a vířivku s přilehlým sociálním zařízením, dětské hřiště, hřiště se sítí a pinpongové stoly.

 

 

 A co na to všechno říkal náš letní prázdninový klobouk, který zabral místo na šamanském bubnu?

Ubytování prostě skvostné, přímo vybízí k odpočinkové náladě. Každý stan dokonce nese i jméno afrického státu  a tak jsme se dostaly až do Ugandy. Uganda se nachází ve východní Africe a patří mezi nejhustěji zalidněné země Afriky. Tyto stany nesou speciální název a to glamping, což je označení pro luxusní stany v africkém stylu v těsné blízkosti africké přírody. Součástí každého stanu je vlastní sociální zařízení, lednička, rychlovarná konvice, set na přípravu kávy a čaje, věšák, kempingové židle, noční stolky, retro lampička a gril umístěný vedle stanu. Ten jsme vzhledem k počasí nevyužily, co jsme však uvítaly, byly teplé deky. A proč? Přeci za výpravou safari autobusem po místním safari. Když Afrika, tak s plnou parádou.

 

 

,,Jé, mami, tady to vypadá jako v Jurském parku."

Skutečně. Vzhledem k tomu, že jsem projížďku po Africkém safari vybrala po 21 hodině, tak již byla tma a vzhledem k počasí byly teplé deky celkem vhodné. Ale zážitek byl opravdu vyjímečný a stál za to. Viděli jsme volně se pohybující státa antilop, žiraf, zeber a pakoňů. Chvilkami jsem měla dojem, že nám ty zebry vlezou až do autobusu.  Toto safari je pro auto vyjížďky je označováno jako Africké safari Josefa Vágnera a dokonce je nedaleko i Lví safari, tam jsme však nejeli.

Jo, a ještě něco. Poprvé v životě jsem tam ochutnala pštrosa. Ten už nikde nepobíhal, ale byl na červeném víně a jako přílohu jsem zvolila špenátové noky. Skutečně něco famózního. I tak chutná noc strávená v Africe.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 4. 6. 2020

Odpovědět
k.eva
k.eva 4. 6. 2020

xxkouckaxx
xxkouckaxx 26. 5. 2020

paráda

Odpovědět
k.eva
k.eva 26. 5. 2020

sasidlo
sasidlo 25. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 14. 1. 2020

to muselo být super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 238
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.