Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kahomar
Kahomar
Vloženo 17. 2. 2020
Líbí se mi

Vyšehrad

Kahomar
Kahomar
Vloženo 17. 2. 2020
Líbí se mi
Vyšehrad

Vyšehrad

 

Toto místo v Praze jsem velmi toužila poznat, nakonec se mi to podařilo díky mé pražské kamarádce, která mne tam s sebou na procházku vzala.

Vyšehrad je historické hradiště, hrad a pevnost v Praze, na skále nad pravým břehem řeky Vltavy na jižním okraji historického města, ve čtvrti Vyšehrad. Na Vyšehradském hřbitově se Slavínem u kostela sv. Petra a Pavla jsou pochovány významné české osobnosti, nachází se zde i nejstarší pražská rotunda sv. Martina. Dnes parkově upravený a veřejně přístupný areál je od roku 1962 národní kulturní památkou.

Dějiny Vyšehradu jsou úzce spjaty s vývojem pražských měst a historií českého národa. Mohutná skála, rýsující se vysoko nad řekou Vltavou, lákala k osídlení již v nejstarších dobách a stala se předmětem mnoha pověstí. První spolehlivé doklady o existenci vyšehradského hradiště však máme až z poloviny desátého století, kdy zde byly raženy denáry knížete Boleslava II. Od té doby Vyšehrad několikrát změnil svou funkci a podobu. Byl královským hradem, krátkou chvíli dokonce panovnickým sídlem. Stal se městem a později barokní pevností, jejíž podobu si udržel dodnes.

Koncem devatenáctého století získal úlohu národního symbolu a pohřebiště českých velikánů. Dnes je oblíbeným místem procházek, nabízejícím úchvatné výhledy na město a řadu významných památek.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 18. 2. 2020

Jezdíme se často na Vyšehrad podívat a prohlédnout si Prahu.

Odpovědět
Majina
Majina 17. 2. 2020

bezkonkurenčná národná kultúrna pamiatka.

Odpovědět
vondr.v
vondr.v 17. 2. 2020

krásné místo

Odpovědět
gustawka
gustawka 17. 2. 2020

hezké

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 17. 2. 2020

jezdíme k dcerce do Prahy a už jsme tam byli 2x - krásné místo

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 790
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.