Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Petruse
Petruse
Vloženo 3. 8. 2020
Líbí se mi

VÝLETY S DĚTMI - ŠPINDLERŮV MLÝN

Petruse
Petruse
Vloženo 3. 8. 2020
Líbí se mi
VÝLETY S DĚTMI - ŠPINDLERŮV MLÝN

VÝLETY S DĚTMI - ŠPINDLERŮV MLÝN

Špindlerův Mlýn je malé městečko s cca 1100 obyvateli, je to však nejnavštěvovanější a nejžádanější horské středisko v celé ČR. V mnoha případech jsem se setkala s informací, že zde s kočárkem moc nepochodíme, Opak je ale pravdou. A byli jsme mile překvapeni!  

Dám Vám hned několik tipů na výlet s kočárkem. Je ale potřeba mít kočárek do terénu, s tzv. golfovým kočárkem s plastovými kolečky určitě neprojdete.

 

~ MLYNÁŘŮV VÝŠLAP

Jedna z městských turistických tras začíná v parku, naproti hotelu Savoy. Značná je modře. Vydáte se po asfaltové cyklotrase restaurace Labužník k lanovce na Medvědín. Budete si moci prohlédnout řeku Labe, Bobovou dráhu, Adrenalin park, hotel Montana či Krakonošovu krčmu.

~ MLÝNÁŘOVO KOLEČKO

Trasa začíná v opět parku, naproti hotelu Savoy. Nejprve se dáte k bílému mostu přes Labe a pak proti proutu Svatopeterského potoka dojdete až do Skiareálu. Tam uhnete a začnete stoupat k Ville Czernin. Je nejstarší historickou památkou ve městě, v současné době zrekonstruována na luxusní penzion.

Na trase dále uvidíte Základní školu, kostel svatého Petra, hotel Windsor, navštívíte rozhlednu Biskupská vyhlídka, Špindlerovskou hospodu a navštívíte rozhlednu Biskupská vyhlídka.

~  ÚDOLÍ BÍLÉHO LABE

Oficiální trasa pro vozíčkáře vás zavede krásnou procházkou do údolí Bílého Labe. Celá trasa je asfaltová, takže pro kočárky všech druhů bez problémů sjízdná. Jen počítejte s převýšením cca 250 metrů.

Auto zaparkujte u lanovky na Medvědín a po modré značce vyražte směr Bouda U Bílého Labe. Na rozcestí Pod dívčí strání se dejte doprava. Celá trasa vede podél Labe a je na co se dívat. Divoká řeka, několik vodopádů a kaskád, výhledy na okolní Kozí hřbety. Zpátky se vraťte stejnou cestou.

 

 

~ STEZKA STOPAŘE

Naučná stezka má za cíl seznámit děti s otisky stop zvířat žijících v naší přírodě. Začíná ve Svatém Petru, u horní stanice lanovky Přední Pláň. Pokračuje přes Boudu Na pláni, Krásné Pláně, U Hromovky a Pod Hromovkou zpátky do Špindlerova Mlýna, tentokrát k dolní stanici lanovky Přední Pláň.

~ KRAKONOŠŮV PŘÍBĚH

Turistická trasa, na které se i starší děti budou bavit. Formou her se děti dozvědí o tom, kde se narodil Krakonoš a jak to vlastně bylo se jménem. Jsou Krkonoše pojmenovány po Krakonošovi nebo obráceně?

Cesta začíná i končí u dolní stanice lanovky na Medvěcín. Lanovkou vyjeďte nahoru. Jsou tu nádherné výhledy na okolí. Až se dostatečně vynadíváte, vydejte se po cyklotrase K13A. Chvíli s vámi půjde i červená turistická značka, ta však na rozcestí Nad Jilemnickou boudou uhýbá. Směřujte po asfaltce na Horní Mísečky. Projdete kolem Jilemnické boudy, přes Skiareál až na rozcestí Horní Mísečky – vlek.

Od rozcestí jděte po cyklotrase K12 a kolem přístřešku Medvědín a bobové dráhy dojdete zpátky do Špindlerova Mlýna.Co se ubytování týče, musíme všem s naprostým údivem doporučit nyní čerstvě zrekonstruovaný hotel OREA HORAL.

Krásné moderní prostředí s úchvatnými výhledy si zamilujete a děti s Vámi.

 

Je pro Vás celý den k dispozici bazén, vířivka, sauny a perfektní dětské brouzdaliště.

Přes dvě hotelová patra je parádní, uzavřený dětský koutek. Dostupný z obou pater, propojený skluzavkou a prolejzačkami.

Dětský klubík, ten je také dostupný po celý den, kde je spousty hraček, kostek a pro větší věci na tvoření. Navíc zde probíhá program s animačním týmem, takže je o dětičky perfektně postaráno. Klubík se nachází kousek od hotelového baru, takže mezi programem stihnete i nějaký koktejl nebo výbornou kávu.

Vedle hotelu se nachází venkovní dětské hřiště doplněné o trampolínu. Provoz, zde takřka žádný není, takže se dětičky mohou i vyběhat.

 

https://www.instagram.com/petrusebartysova

 

 

 

Všechny tipy na výlet a další články najdete na Blogu https://www.ilovewood.cz/blog/

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 16. 8. 2020

krása

Odpovědět
benca
benca 4. 8. 2020

super

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 8. 2020

krása, tam jsem ještě asi nebyla.... nebo jsme jen projížděli...to spíš

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 4. 8. 2020

zde jsem byla před pár lety, na mě tam bylo už tehdy zbytečně moc lidí...

Odpovědět
Petruse
Petruse 4. 8. 2020

To je dnes všude už, nejen tam

lemur
lemur 4. 8. 2020

Do Špindlerova mlýna jsme jezdili, když jsem byla malá.

Odpovědět
Petruse
Petruse 4. 8. 2020

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 283
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.