Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

INSPIRATIVNÍ BYDLENÍ
INSPIRATIVNÍ BYDLENÍ
Vloženo 23. 10. 2021
Líbí se mi

Vinohrady: Jedna z nejvíc cool čtvrtí světa

INSPIRATIVNÍ BYDLENÍ
INSPIRATIVNÍ BYDLENÍ
Vloženo 23. 10. 2021
Líbí se mi
Vinohrady: Jedna z nejvíc cool čtvrtí světa

Vinohrady: Jedna z nejvíc cool čtvrtí světa

Praha se letos může pochlubit titulem nejkrásnější město světa. Jak jsme již psali v předchozím článku, česká metropole tento titul získala v mezinárodní anketě magazínu Time Out. Dokonce se umístila také na sedmé pozici v hlavním žebříčku nejlepších měst světa. Aby toho nebylo málo, uspěla i v kategorii odpočinku a pohody, kde skončila na skvělé stříbrné pozici.

To však ještě stále není všechno!

Po nejlepších městech publikoval magazín Time Out také seznam nejvíc cool čtvrtí na světě, ani v něm Praha nechyběla. Konkrétně zabodovaly pražské Vinohrady. Staly se 32. nejvíc cool čtvrtí na světě.

První místo žebříčku cool městských čtvrtí Time Out obsadilo kodaňské sousedství Nørrebro, následované chicagskou čtvrtí Andersonville a čtvrtí Jongno 3-ga v Soulu. Do TOP desítky se dostal také Leith v Edinburghu, Station District ve Vilniusu, newyorská čtvrť Chelsea, budapešťský XI District, Ngor v Dakaru, Sai Kung v Hongkongu a Richmond v Melbourne.

Co znamená cool čtvrť?

Time Out se nezaměřuje jenom na estetiku, ale věnuje se i tomu, jak města fungují, jak se v nich bydlí a žije. Všímá si architektury, ale také takových oblastí jako je kultura a komunitní život, gastronomie, restaurace, kavárny a obchody, ale i udržitelnost nebo množství zeleně. A právě zeleň je pro Vinohrady charakteristická. Odkazuje na původní vinice, které v oblasti převažovaly až do konce 19. století.

Redaktoři Time Out vyzdvihují vinohradské parky, konkrétně Riegrovy sady, ze kterých jsou nádherné výhledy na historické centrum a Pražský hrad. Na Vinohradech je zasazen i oblíbený park Grébovka, i ten nabízí úchvatné výhledy. Park inspirovaný italskou renesancí, který je známý také jako Havlíčkovy sady, zdobí vedle dřevin i umělá jeskyně grota, sochařská díla, vodní kaskáda nebo Viniční altán směřovaný do vinice, která je živoucí připomínkou vinařské historie dnešní rezidenční čtvrti.

V sousedství parku Grébovka aktuálně vyrůstá nový rezidenční projekt společnosti PSN Vila dům Na Vinici. Do čtyřech pater se vejde 27 bytů. Ocení je jednotlivci i rodiny, všichni, kteří chtějí bydlet v cool čtvrti plné zeleně.

Zajímá vás rezidenční bydlení v Praze? Tady najdete aktuální nabídku bytů na prodej.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 25. 10. 2021

proč ne, líbilo by se mi tam

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 24. 10. 2021

bezva

Odpovědět
Jana101
Jana101 24. 10. 2021

pěkná čtvrt, kdysi jsem tam žila

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 588
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.