Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 12. 3. 2019
Líbí se mi

Věříte na duchy? Na těchto českých hradech a zámcích se budete bát!

CathB
CathB
Vloženo 12. 3. 2019
Líbí se mi
Věříte na duchy? Na těchto českých hradech a zámcích se budete bát!

Věříte na duchy? Na těchto českých hradech a zámcích se budete bát!

Máte ráda výlety po hradech a zámcích? Pak určitě víte, že krom krásné architektury a nákladných interiérů se jedná tak trochu o adrenalinovou záležitost. Nikdy totiž nevíte, zda vás náhodou nepřekvapí návštěva z jiného světa. Pojďte se podívat, na kterých českých hradech a zámcích se budete zaručeně bát. 

Už jste někdy přemýšlela nad tím, kolik je v Čechách a na Moravě hradů, zámků, zřícenin a tvrzí? Dalo by se říct, že bezpočet. Jen málokdy narazíte na obec či město, které by nemělo hrad, zámek či alespoň malou zříceninu ve svém okolí. 

Lidé tato místa velmi rádi navštěvují. Chtějí se dozvědět něco z historie a obdivovat předměty, jejichž dny největší slávy už dávno odvanul čas. Řada z nás pak památky navštěvuje kvůli jejich neopakovatelné atmosféře a kouzlu, kterým na nás působí. 

V tomto ohledu platí, snad více než kde jinde, že jsou to právě hrady a zámky, kde zažíváme jistou dávku vzrušení. Stačí jen slabý závan vzduchu, který způsobí příjemné mrazení za krkem. Byl to duch? Nebo to byla pouze má bujná fantazie? 

Některé památky mohou mít na naši psychiku opravdu sugestivní vliv. My se ale dnes podíváme na ty, ve kterých se budete opravdu bát. 

Hrad Svojanov 

Hrad Svojanov je jeden z nejoblíbenějších hradů u nás. Silueta jeho věže je viditelná už z dalekého okolí. A jelikož se jedná o hrad s opravdu dlouhou historií, tajemných bytostí a duchů tu najdete opravdu požehnaně. 

Pokud se odvážíte na hradě přespat, možná vás uprostřed noci probudí dětský pláč vycházející z lesa. Budete-li mít v ten moment dostatek odvahy vykouknout z okna a najít zdroj tohoto naříkání, možná budete mít štěstí a na nádvoří uvidíte bílou postavu zesnulé paní Kateřiny. Ta zemřela tragickou smrtí v jednom z místních sklepení. Na hradě se však zjevuje dodnes. 

Zámek Loučeň 

Zámek Loučeň je kouzelné místo nedaleko Prahy. Nejen, že zde můžete obdivovat nádheru místních zahrad a interiérů, ale také si tu skvěle odpočinete. Pokud se rozhodnete přespat v některém z luxusních zámeckých apartmá, možná budete svědky nadpřirozených sil. 

Říká se, že kněžna Marie Thurn-Taxis, která na zámku pobývala, měla ve velké oblibě vyvolávání duchů zemřelých. V zámeckých komnatách pořádala tajuplné seance, kterých se účastnil i její syn Alexandr. Nikdo ovšem neví, zda tyto okolnosti nevedly k tomu, že se čas od času v prostorách zámku vyskytne nadpřirozený úkaz. 

Hrad Střekov 

Svá tajemství vám občas vydá i hrad Střekov. Na tomto starobylém gotickém hradě svého času pobýval i romanticky rozervaný básník Goethe. Ten ho označil za jeden z nejkrásnějších hradů v Evropě.  

Pokud sem zavítáte za deštivých a ponurých dnů, pozorně se zaposlouchejte do okolního ticha. Možná uslyšíte kvílení dívky, která zemřela pro nešťastnou lásku skokem ze skály. Za těchto dnů je prý možné tuto dívku vidět lézt z propasti na hrad. Nešťastnice se snaží dostat ke svému milému, kterého nechal její otec zemřít v místní hladomorně. 

Chcete se dozvědět další informace o více i méně známých památkách na území Čech a Moravy? Pak navštivte portál Objevuj památky, který vám ukáže místa, o jejichž existenci jste pravděpodobně neměla nejmenšího tušení. 

A co vy? Máte rády tajuplná místa? 

Zdroj obrázků: Objevuj památky

 

 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 5. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 30. 5. 2020

paráda

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 10. 1. 2020

Hodně jezdíme po hradech a zámcích

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 10. 1. 2020

a co tajemná Houska?

Odpovědět
sisinkaj
sisinkaj 12. 3. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 453
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.